Vedení bezpečností rady je v pohotovosti

3.2.

Vedení bezpečností rady je v pohotovosti

Vedení bezpečností rady je v pohotovosti

Vzhledem k rekordnímu množství sněhu a nevyzpytatelnému počasí hrozí nebezpečí povodní v případě, pokud by nahromaděné množství sněhu začalo tát. Jenom v Pardubickém kraji zadržují sněhové zásoby 320 milionů krychlových vody. Krizový štáb kraje je proto v pohotovosti. Náměstek hejtmana Roman Línek, který po dobu nemoci hejtmana řídí bezpečnostní radu kraje, proto hovořil  v úterý 2. února o aktuálním stavu sněhu a zásobách vody v něm ukrytých s generálním ředitelem Povodí Labe Tomášem Vaňkem.      „Vodohospodáři, záchranáři i hasiči jsou v pohotovosti, povodně ale zatím nehrozí, a to přesto, že Pardubický kraj pokrývá téměř nejvyšší vrstva sněhu v rámci České republiky,“ shrnul   náměstek Línek obsah jednání na královéhradeckém Povodí Labe. Uvedl rovněž, že správci vodních toků průběžně  monitorují hladiny přehradních nádrží, odkud vypouštějí vodu. Obce se silničáři pravidelně udržují příjezdové komunikace k poldrům. „Klidnější spánek mohou mít lidé v kraji také proto, že v uplynulých deseti letech se dokončila řádově za miliardu korun různá protipovodňová opatření. Patří mezi ně ochrana Pardubic proti stoleté vodě, regulace rybníku Hvězda u Třebovic, poldry a různá další protipovodňová opatření v povodí Třebovky, Třebůvky, Orlice a Chrudimky,“  vyjmenovává náměstek Línek místa, která by měla ochránit majetek a životy lidí  v případě, že by se prudce oteplilo.      Krajská samospráva i členové bezpečnostní rady Pardubického kraje jsou informováni o aktuální meteorologické situaci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.9.

Živnostníkem roku je perníkář, firmou roku společnost Příhoda z Hlinska

Vítězný perníkář Pavel Janoš navázal na tradici svého otce a s dojetím v hlase na něj také při vyhlášení soutěže zavzpomínal. Jeho kultivovaně ozdobené perníčky ochutnaly už mnohé významné osobnosti.

Společnost celý článek
10.3.

Dotace na pětadvacetimetrový bazén je již schválena

„Těší mě, že se nám daří shánět peníze na již připravené projekty. Realizační dokumentaci na nový plavecký bazén jsme dokončili v říjnu loňského roku. Dotace, které město od ministerstva získalo, tak pokryjí skoro polovinu nákladů na jeho stavbu. Jejich celková výše by pak měla dosáhnout zhruba 50 milionů korun včetně DPH,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek.

Společnost celý článek
14.9.

Výrobky z Domova pod hradem Žampach koupíte v obchůdku v Letohradu

Originální dílenské výrobky z keramiky, skla, ručně tkané koberce a výtvarná díla z žampašských dílen vzbuzují již řadu let zájem veřejnosti na příležitostných výstavách a akcích domova. Nyní budou navíc zájemcům také k dispozici v obchůdku s názvem Z pod hradu Žampach v Letohradu, a to denně mimo pondělí v odpolední době a v sobotu dopoledne.

Společnost celý článek
29.2.

Jaky na pardubické obloze

Aviatická pouť i letos nabídne tradiční pestrý pozemní program s řadou ukázek vojenských klubů, veteránistů a hasičů. Pochopitelně o posledním květnovém víkendu nebude na Aviatické pouti chybět ani rozmanitý program pro děti.

Společnost celý článek
16.1.

Africká zima Tomáše Šebka: zpověď lékaře bez hranic

Tomáš Šebek ve své třetí knize formou deníkových zápisků zaznamenává zážitky z dvouměsíční mise v Jižním Súdánu a přibližuje tak každodenní život, množství překvapivých momentů, kontakt s pacienty nebo lékařské zákroky bez potřebného vybavení.

Společnost celý článek
9.6.

Noční koupání s SKP-CENTREM a Zdeňkem Izerem

Výtěžek akce bude využit na podporu činnosti Domu na půli cesty a Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting