Vedení bezpečností rady je v pohotovosti

3.2.

Vedení bezpečností rady je v pohotovosti

Vedení bezpečností rady je v pohotovosti

Vzhledem k rekordnímu množství sněhu a nevyzpytatelnému počasí hrozí nebezpečí povodní v případě, pokud by nahromaděné množství sněhu začalo tát. Jenom v Pardubickém kraji zadržují sněhové zásoby 320 milionů krychlových vody. Krizový štáb kraje je proto v pohotovosti. Náměstek hejtmana Roman Línek, který po dobu nemoci hejtmana řídí bezpečnostní radu kraje, proto hovořil  v úterý 2. února o aktuálním stavu sněhu a zásobách vody v něm ukrytých s generálním ředitelem Povodí Labe Tomášem Vaňkem.      „Vodohospodáři, záchranáři i hasiči jsou v pohotovosti, povodně ale zatím nehrozí, a to přesto, že Pardubický kraj pokrývá téměř nejvyšší vrstva sněhu v rámci České republiky,“ shrnul   náměstek Línek obsah jednání na královéhradeckém Povodí Labe. Uvedl rovněž, že správci vodních toků průběžně  monitorují hladiny přehradních nádrží, odkud vypouštějí vodu. Obce se silničáři pravidelně udržují příjezdové komunikace k poldrům. „Klidnější spánek mohou mít lidé v kraji také proto, že v uplynulých deseti letech se dokončila řádově za miliardu korun různá protipovodňová opatření. Patří mezi ně ochrana Pardubic proti stoleté vodě, regulace rybníku Hvězda u Třebovic, poldry a různá další protipovodňová opatření v povodí Třebovky, Třebůvky, Orlice a Chrudimky,“  vyjmenovává náměstek Línek místa, která by měla ochránit majetek a životy lidí  v případě, že by se prudce oteplilo.      Krajská samospráva i členové bezpečnostní rady Pardubického kraje jsou informováni o aktuální meteorologické situaci.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.1.

Kraj chce změnit zákon o rozpočtovém určení daní

Pardubický kraj znovu využije svého práva na iniciování změny zákona. Poté, co v prosinci zastupitelé schválili návrh na změnu zákona o financování zdravotní péče, projednali v pondělí krajští radní zákonodárnou iniciativu, která novelizuje zákon č. 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení daní. Návrh předpokládá, že se do výčtu sdílených daní nově zařazují silniční daň a daň z minerálních olejů.

Společnost celý článek
5.10.

KPP pořádá dva výlety do historie Pardubic

V rámci 16. ročníku pardubických městských slavností připravil Klub přátel Pardubicka (KPP) dva zajímavé výlety

Společnost celý článek
9.10.

Emeritní primářka Fořtová získala nejvýznamnější anesteziologické ocenění

Za svou dlouholetou významnou práci a odbornou činnost byla v minulosti již dvakrát oceněna Českou společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzívní medicíny (ČSARIM).

Společnost celý článek
2.10.

Hospic: Neuvěřitelné se stalo skutkem

Občanské sdružení Smíření otevřelo ve středu 30. září v Chrudimi hospic, jako vůbec první v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
14.6.

Nové regionální vlaky dostanou moderní tvář

Pardubický kraj je v České republice prvním regionem, který se rozhodl jít touto cestou propagace.

Společnost celý článek
30.3.

Krkonoše uvítají Mezinárodní soutěž Horské služby

Druhý den proběhne tzv. technická část, která sestává z obřího slalomu dvojic a obřího slalomu dvojic se svozným prostředkem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting