Veletrh celoživotního vzdělávání

7.11.

Veletrh celoživotního vzdělávání

Veletrh celoživotního vzdělávání

Veletrhem celoživotního vzdělávání byl zahájen III. ročník Týdne vzdělávání dospělých v Pardubickém kraji. V pondělí 5. listopadu se v Domě techniky v Pardubicích představilo se svojí nabídkou 30 vzdělávacích institucí, které nabízejí nejrůznější profesní i zájmová vzdělávání. Po slavnostním přestižení pásky a vystoupení Jany Smetanové, radní Pardubického kraje, a Petra Klimpla, ředitele Úřadu práce v Pardubicích, zahájil veletrh muzikoterapeutický koncert žáků ze školy Svítání. I tato škola nabízí programy v oblasti celoživotního vzdělávání a netradiční koncert navodil příjemnou atmosféru celé akce. Návštěvníci dostali propagační materiály, odborné rady i kontakty na kurzy, o které projevili zájem. Zároveň s veletrhem probíhal i seminář Eurocentra Pardubice o evropských vzdělávacích programech, o který byl značný zájem. Týden vzdělávání pokračuje až do soboty a na programu je například v úterý ve 14.30 hodin (v Domě techniky v Pardubicích) přednáška o hypertenzi, při které si mohou návštěvníci nechat změřit krevní tlak, od 16 hodin pak ukázková hodina angličtiny jazykové školy LITE. Ve středu pořádá Fakulta zdravotnických studií od 15 hodin kurz pro mentorky a od 16 hodin jazyková škola YES! ukázkovou hodinu výuky angličtiny Callanovou metodou. Ve čtvrtek mohou zájemci navštívit od 13.30 hodin Vzdělávání v oblasti sociálních služeb a zdravotnictví v Domě techniky a od 15.00 přednášku Střední zdravotnické školy v Pardubicích Rakovina prsu včetně praktické ukázky a možnosti vyzkoušet si samovyšetření prsu. Od 16 hodin je na programu Rozšíření turistických a poznávacích možností města Pardubic – představení nových vycházkových okruhů ve městě, jež připravila Střední odborná škola cestovního ruchu. V sobotu pak končí program seminářem společnosti CRFreeNet Chrudim k bezdrátovým počítačovým sítím, telefonování přes internet a operačnímu programu GNU/Linux. Seminář se uskuteční v době od 9 do 14.hodin. Další akce pak probíhají ve vzdělávacích zařízeních po celém kraji, úřady práce nabízejí Dny otevřených dveří a informace o rekvalifikačních programech. Účastníci kurzů, přednášek či seminářů mohou vyplnit anketní lístek a budou zařazeni do slosování. Členové Rady Pardubického kraje vylosují devět výherců, kteří budou pozváni na setkání s představiteli kraje a jako odměnu dostanou kvalitní psací soupravu. Program Týdne vzdělávání je vyvěšen v prostředích hromadné dopravy, na obecních úřadech, všechny domácnosti jej měly dostat do svých schránek a uveden je také na www.sebevzdelani.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.5.

Horská služba získá od kraje 500 tisíc korun na zlepšení technického vybavení

Poslední velkou investicí kraje byla dotace na stavbu nové stanice v Čenkovicích v hodnotě 500 tisíc korun a nákup terénní čtyřkolky o stejné hodnotě.

Společnost celý článek
22.7.

Polská cyklistka dnes po poledni zkolabovala na polské straně Jeseníků, i přes záchrannou akci Horské služby a GOPR byla resuscitace marná.

Polská cyklistka dnes po poledni zkolabovala na polské straně Jeseníků, i přes záchrannou akci Horské služby a GOPR byla resuscitace marná.

Společnost celý článek
11.10.

Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 366 účastníků. Na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali, formou dobrovolných startovních příspěvků, částku 12 150,- korun.

Společnost celý článek
21.12.

Staňte se symbolickými adoptivními rodiči

Můžete tak získat netradiční dárek nebo mile překvapit své přátele a známé.

Společnost celý článek
11.9.

Pardubičtí Piráti vpluli do horké fáze kampaně, chtějí zapojit občany do rozhodování

Zároveň chtějí bránit prodeji městských nemovitostí, rozšířit nabídku startovacích bytů a přivést do ulic města více zeleně a vodních prvků.

Společnost celý článek
14.9.

Za tajemstvím pardubického bělouše

Tato hra volně navazuje na předchozí ročník.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting