Veletrh celoživotního vzdělávání

7.11.

Veletrh celoživotního vzdělávání

Veletrh celoživotního vzdělávání

Veletrhem celoživotního vzdělávání byl zahájen III. ročník Týdne vzdělávání dospělých v Pardubickém kraji. V pondělí 5. listopadu se v Domě techniky v Pardubicích představilo se svojí nabídkou 30 vzdělávacích institucí, které nabízejí nejrůznější profesní i zájmová vzdělávání. Po slavnostním přestižení pásky a vystoupení Jany Smetanové, radní Pardubického kraje, a Petra Klimpla, ředitele Úřadu práce v Pardubicích, zahájil veletrh muzikoterapeutický koncert žáků ze školy Svítání. I tato škola nabízí programy v oblasti celoživotního vzdělávání a netradiční koncert navodil příjemnou atmosféru celé akce. Návštěvníci dostali propagační materiály, odborné rady i kontakty na kurzy, o které projevili zájem. Zároveň s veletrhem probíhal i seminář Eurocentra Pardubice o evropských vzdělávacích programech, o který byl značný zájem. Týden vzdělávání pokračuje až do soboty a na programu je například v úterý ve 14.30 hodin (v Domě techniky v Pardubicích) přednáška o hypertenzi, při které si mohou návštěvníci nechat změřit krevní tlak, od 16 hodin pak ukázková hodina angličtiny jazykové školy LITE. Ve středu pořádá Fakulta zdravotnických studií od 15 hodin kurz pro mentorky a od 16 hodin jazyková škola YES! ukázkovou hodinu výuky angličtiny Callanovou metodou. Ve čtvrtek mohou zájemci navštívit od 13.30 hodin Vzdělávání v oblasti sociálních služeb a zdravotnictví v Domě techniky a od 15.00 přednášku Střední zdravotnické školy v Pardubicích Rakovina prsu včetně praktické ukázky a možnosti vyzkoušet si samovyšetření prsu. Od 16 hodin je na programu Rozšíření turistických a poznávacích možností města Pardubic – představení nových vycházkových okruhů ve městě, jež připravila Střední odborná škola cestovního ruchu. V sobotu pak končí program seminářem společnosti CRFreeNet Chrudim k bezdrátovým počítačovým sítím, telefonování přes internet a operačnímu programu GNU/Linux. Seminář se uskuteční v době od 9 do 14.hodin. Další akce pak probíhají ve vzdělávacích zařízeních po celém kraji, úřady práce nabízejí Dny otevřených dveří a informace o rekvalifikačních programech. Účastníci kurzů, přednášek či seminářů mohou vyplnit anketní lístek a budou zařazeni do slosování. Členové Rady Pardubického kraje vylosují devět výherců, kteří budou pozváni na setkání s představiteli kraje a jako odměnu dostanou kvalitní psací soupravu. Program Týdne vzdělávání je vyvěšen v prostředích hromadné dopravy, na obecních úřadech, všechny domácnosti jej měly dostat do svých schránek a uveden je také na www.sebevzdelani.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.5.

Pardubičtí po roční přestávce opět vyrážejí společně na in-line bruslích do ulic města.

Nedělní bruslení je pro letošní rok výjimkou. Další dvě jízdy jsou plánovány na pondělní podvečery 22. června a 21. září. Historicky první bruslení v ulicích Pardubic se konalo v roce 2003 a město tehdy bylo jedním z prvních v České republice, které takovouto akci, po vzoru velkých evropských měst, pořádalo.

Společnost celý článek
9.2.

Kradl s evropským zatykačem v zádech

Strážci zákona polapeného Slováka převezli na policejní služebnu k provedení nezbytných úkonů.

Společnost celý článek
18.12.

Studentům a žákům není bezpečnost na internetu lhostejná

V celé republice se letos zaregistrovalo přes 30 tisíc žáků, z nichž v soutěžním kvízu bodovala jen něco víc než polovina.

Společnost celý článek
26.9.

Autogramiáda plochodrážních jezdců v OC Palác Pardubice

Přijďte si pro podpis Václava Milíka a dalších předních českých plochodrážních jezdců před samotným finále závodu o Zlatou přilbu do OC Palác Pardubice. Podpořte jezdce před startem a získejte podepsanou pohlednici.

Společnost celý článek
11.7.

Sopranistka a varhaník v Opočně

Těšit se můžeme zejména na skladby raně barokních autorů včetně závažné Toccaty primy od Georga Muffata.

Společnost celý článek
17.12.

Vojtěch se vrátil do štítu pardubické radnice

V červnu letošního roku jí upadla ruka a protože revize ukázala, že trny, držící sochu na malé plošině, jsou zrezivělé.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting