Veletrh celoživotního vzdělávání

7.11.

Veletrh celoživotního vzdělávání

Veletrh celoživotního vzdělávání

Veletrhem celoživotního vzdělávání byl zahájen III. ročník Týdne vzdělávání dospělých v Pardubickém kraji. V pondělí 5. listopadu se v Domě techniky v Pardubicích představilo se svojí nabídkou 30 vzdělávacích institucí, které nabízejí nejrůznější profesní i zájmová vzdělávání. Po slavnostním přestižení pásky a vystoupení Jany Smetanové, radní Pardubického kraje, a Petra Klimpla, ředitele Úřadu práce v Pardubicích, zahájil veletrh muzikoterapeutický koncert žáků ze školy Svítání. I tato škola nabízí programy v oblasti celoživotního vzdělávání a netradiční koncert navodil příjemnou atmosféru celé akce. Návštěvníci dostali propagační materiály, odborné rady i kontakty na kurzy, o které projevili zájem. Zároveň s veletrhem probíhal i seminář Eurocentra Pardubice o evropských vzdělávacích programech, o který byl značný zájem. Týden vzdělávání pokračuje až do soboty a na programu je například v úterý ve 14.30 hodin (v Domě techniky v Pardubicích) přednáška o hypertenzi, při které si mohou návštěvníci nechat změřit krevní tlak, od 16 hodin pak ukázková hodina angličtiny jazykové školy LITE. Ve středu pořádá Fakulta zdravotnických studií od 15 hodin kurz pro mentorky a od 16 hodin jazyková škola YES! ukázkovou hodinu výuky angličtiny Callanovou metodou. Ve čtvrtek mohou zájemci navštívit od 13.30 hodin Vzdělávání v oblasti sociálních služeb a zdravotnictví v Domě techniky a od 15.00 přednášku Střední zdravotnické školy v Pardubicích Rakovina prsu včetně praktické ukázky a možnosti vyzkoušet si samovyšetření prsu. Od 16 hodin je na programu Rozšíření turistických a poznávacích možností města Pardubic – představení nových vycházkových okruhů ve městě, jež připravila Střední odborná škola cestovního ruchu. V sobotu pak končí program seminářem společnosti CRFreeNet Chrudim k bezdrátovým počítačovým sítím, telefonování přes internet a operačnímu programu GNU/Linux. Seminář se uskuteční v době od 9 do 14.hodin. Další akce pak probíhají ve vzdělávacích zařízeních po celém kraji, úřady práce nabízejí Dny otevřených dveří a informace o rekvalifikačních programech. Účastníci kurzů, přednášek či seminářů mohou vyplnit anketní lístek a budou zařazeni do slosování. Členové Rady Pardubického kraje vylosují devět výherců, kteří budou pozváni na setkání s představiteli kraje a jako odměnu dostanou kvalitní psací soupravu. Program Týdne vzdělávání je vyvěšen v prostředích hromadné dopravy, na obecních úřadech, všechny domácnosti jej měly dostat do svých schránek a uveden je také na www.sebevzdelani.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.5.

Chování k válečným hrobům považuje hejtman za výraz lidství

Nezáleží na tom, za koho bojovali, ale podstatné je, že jsou důstojně pochováni.

Společnost celý článek
3.2.

Změny v termínech projektů: Tyršovy sady, zámek v Pardubicích i liberecká Střelnice

1. února, reálné je však dubnové datum. „Město čeká na vyjádření Úřadu pro ochranu pro hospodářské soutěže k veřejné zakázce na dodavatele stavby. Nemůže tedy podepsat smlouvu s vítězným dodavatelem, což projekt zdrželo,“ vysvětlil ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Vašák.

Společnost celý článek
30.10.

Oblastní charita v Pardubicích slaví čtvrtstoletí

Ze skromných začátků, kdy v Pardubicích existovala jedna služba ošetřovatelská a jedna sociální, vyrostla Oblastní í charita Pardubice v jednoho z nejdůležitějších poskytovatelů sociálních a zdravotnických služeb na Pardubicku.

Společnost celý článek
17.9.

Resselovo náměstí provoní bramboráky

Pořadatelé připravili i tvůrčí zábavu pro co nejširší veřejnost, a to Soutěž o nejlepší bramborák.

Společnost celý článek
16.11.

Setkal jsem se mnohokrát s projevem xenofobie

V současné době se v médiích téměř pravidelně objevují zprávy o xenofobních, rasistických a extremistických projevech.

Společnost celý článek
2.10.

Pardubice přivítají vesmírné cestovatele

Ve dnech 4. - 10. října se v Praze uskuteční ojedinělá událost. Město navštíví celkem 53 astronautů a kosmonautů

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting