Veletrh celoživotního vzdělávání

7.11.

Veletrh celoživotního vzdělávání

Veletrh celoživotního vzdělávání

Veletrhem celoživotního vzdělávání byl zahájen III. ročník Týdne vzdělávání dospělých v Pardubickém kraji. V pondělí 5. listopadu se v Domě techniky v Pardubicích představilo se svojí nabídkou 30 vzdělávacích institucí, které nabízejí nejrůznější profesní i zájmová vzdělávání. Po slavnostním přestižení pásky a vystoupení Jany Smetanové, radní Pardubického kraje, a Petra Klimpla, ředitele Úřadu práce v Pardubicích, zahájil veletrh muzikoterapeutický koncert žáků ze školy Svítání. I tato škola nabízí programy v oblasti celoživotního vzdělávání a netradiční koncert navodil příjemnou atmosféru celé akce. Návštěvníci dostali propagační materiály, odborné rady i kontakty na kurzy, o které projevili zájem. Zároveň s veletrhem probíhal i seminář Eurocentra Pardubice o evropských vzdělávacích programech, o který byl značný zájem. Týden vzdělávání pokračuje až do soboty a na programu je například v úterý ve 14.30 hodin (v Domě techniky v Pardubicích) přednáška o hypertenzi, při které si mohou návštěvníci nechat změřit krevní tlak, od 16 hodin pak ukázková hodina angličtiny jazykové školy LITE. Ve středu pořádá Fakulta zdravotnických studií od 15 hodin kurz pro mentorky a od 16 hodin jazyková škola YES! ukázkovou hodinu výuky angličtiny Callanovou metodou. Ve čtvrtek mohou zájemci navštívit od 13.30 hodin Vzdělávání v oblasti sociálních služeb a zdravotnictví v Domě techniky a od 15.00 přednášku Střední zdravotnické školy v Pardubicích Rakovina prsu včetně praktické ukázky a možnosti vyzkoušet si samovyšetření prsu. Od 16 hodin je na programu Rozšíření turistických a poznávacích možností města Pardubic – představení nových vycházkových okruhů ve městě, jež připravila Střední odborná škola cestovního ruchu. V sobotu pak končí program seminářem společnosti CRFreeNet Chrudim k bezdrátovým počítačovým sítím, telefonování přes internet a operačnímu programu GNU/Linux. Seminář se uskuteční v době od 9 do 14.hodin. Další akce pak probíhají ve vzdělávacích zařízeních po celém kraji, úřady práce nabízejí Dny otevřených dveří a informace o rekvalifikačních programech. Účastníci kurzů, přednášek či seminářů mohou vyplnit anketní lístek a budou zařazeni do slosování. Členové Rady Pardubického kraje vylosují devět výherců, kteří budou pozváni na setkání s představiteli kraje a jako odměnu dostanou kvalitní psací soupravu. Program Týdne vzdělávání je vyvěšen v prostředích hromadné dopravy, na obecních úřadech, všechny domácnosti jej měly dostat do svých schránek a uveden je také na www.sebevzdelani.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.4.

Vychází magazín Pardubického kraje

Stěžejním tématem je rychlostní komunikace R35 včetně kompletního textu deklarace.

Společnost celý článek
26.3.

O Machoňově pasáži se bude rozhodovat v květnu

Zastupitelé se 24. dubna seznámili nejen s nabídkou a záměrem zájemce, ale i se stavem pasáže.

Společnost celý článek
25.5.

Příští týden se po celém Česku koná Den otevřených dveří slunečních elektráren

Příští úterý se veřejnosti otevřou sluneční elektrárny v Čechách, na Moravě i ve Slezsku. Lidé se tak mohou přijít podívat, jak se vyrábí elektřina ze slunce. Otevírají se velké elektrárny, ale i menší projekty, kde je solární energie rovnou i spotřebovávána na provoz. „Chceme široké veřejnosti ukázat, že využívání energie ze slunce je cestou, jak se zbavit závislosti na fosilních palivech a jak získat energetickou soběstačnost bez drancování životního prostředí,“ říká Veronika Hamáčková, ředitelka Solární asociace, která akci pořádá v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.

Společnost celý článek
17.4.

Před Aviatickou poutí proběhne jedinečná burza

Páteční odpoledne, na které bude platit snížené vstupné 20Kč, bude patřit nejen nadšencům letecké archeologie, ale i všem, kteří se rádi podívají na přílety účastníků Aviatické pouti.

Společnost celý článek
10.3.

XI. ročník GRAND Festivalu smíchu

Od 14. do 21. března bude k zhlédnutí 7 nejlepších komedií, které vznikly v Čechách a na Moravě během minulého roku.

Společnost celý článek
2.12.

Děti z dětského domova namalovaly své sny do kalendáře

Patronkou kalendáře, na kterém se spolu s výtvarníkem a fotografem přímo podílely děti z domova, se stala pardubická rodačka a známá topmodelka Tereza Maxová, která přítomné diváky pozdravila alespoň na dálku prostřednictvím obrazovky nad ledem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting