Velikonoční jarmark ve Svinčanech klepe na dveře

30.3.

Velikonoční jarmark ve Svinčanech klepe na dveře

Již třetí ročník Velikonočního jarmarku a jarní výstavy pořádá Český zahrádkářský svaz ZO Svinčany. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku zemědělských produktů, ale také bohatý doprovodný program. Nad jarmarkem, který se bude konat od pátku 1. 4. do neděle 3. 4. v prostorách zahradnictví Kubelka vždy od 9 do 17 hod., převzal záštitu Václav Kroutil, člen Rady Pardubického kraje pro životní prostředí, zemědělství a venkov.      Akce navazuje na tradici jarmarků v Polabí, kde vždy byla velmi úrodná půda a zemědělství se dařilo. Účastníci si z jarmarku mohou například odnést ovocné stromky, sadbové brambory, okrasné cibuloviny či sadbu hub nebo houbové substráty. Z dobrot to bude med, výrobky z brusinek a rakytníku, ovčí sýry na různé způsoby, zdobené perníčky a zmrzlina. „Jako každý rok se na jarmark velmi těším. Vyrazíme na něj s celou rodinou, doufám, že nám bude přát i počasí. Každý návštěvník si přijde na své. Nebudou například chybět ani hračky vyřezávané ze dřeva,“ řekl s úsměvem radní, ale také novopečený tatínek Václav Kroutil.      Spokojeni budou též zájemci o zahradní nářadí a techniku nebo nadšenci do proutěného a slámového zboží. Samozřejmostí je prodej velikonoční a jarní dekorace, pomlázek i zdobených kraslic.   Doprovodný program: Pátek 1. dubna 15:00 – lidové písničky (bratři Chrenovi) akordeon a housle Sobota 2. dubna 08:00 – ukázka staročeské zabíjačky (areál hasičské zbrojnice) 10:00 – kuličkiáda pro malé i velké, soutěž pro radost, ale i o ceny 10:30 – vození dětí na koni 14:00 – vystoupí skupina Gross Country Neděle 3. dubna 10:00 – ošetřování štíhlých vřeten jabloní 10:30 – vození dětí na koni 14:00 – vystoupí Folklorní soubor Lipka

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Bigbítové kapely „vydělaly“ skoro 70 tisíc pro kardiologii

Benefiční koncert potěšil každého, kdo má v oblibě slavné bigbítové skladby ze 60. let minulého století. Brněnská kapela The Glass Onion, jež je revivalem The Beatles, nabídla výběr z repertoáru těchto hudebních legend.

Společnost celý článek
10.9.

Otevřené věznice snižují recidivu. Norským systémem by se mělo inspirovat i české vězeňství

Otevřené věznice snižují recidivu. Norským systémem by se mělo inspirovat i české vězeňství

Společnost celý článek
24.9.

Město chce zpříjemnit veřejná prostranství

„Dokument Strategie zkvalitnění veřejných prostranství města Pardubic je základním kamenem koncepčního přístupu města, který obsahuje nejen formulaci cílů, ale také nástrojů k jejich naplnění. Nechceme, aby tyto plány zůstaly jen na papíře, ale aby se skutečně naplnily,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „Je to důležité i z hlediska další prosperity Pardubic,“ dodal.

Společnost celý článek
7.3.

Zvoní projektu opatovické spalovny umíráček?

Osud spalovny v Opatovicích nad Labem, která zde měla vzniknout do roku 2010, začíná být značně nejistý.

Společnost celý článek
20.4.

Z města zmizí další bariéry

Prostřednictvím Programu podpory bezbariérovosti se Pardubice snaží všem bez omezení zpřístupňovat nejen veřejná prostranství. Například Pardubický partner plánuje vybudovat bezbariérový přístup k budově pošty Pardubice 5. Projekt vyjde na 450 000 korun, město jej podpoří částkou ve výši 405 000 korun.

Společnost celý článek
14.11.

Program Univerzity Pardubice k událostem 17. listopadu

Na čtvrtek 15. listopadu připravila Univerzita Pardubice již tradičně řadu akcí při příležitosti listopadového státního svátku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting