Velikonoční jarmark ve Svinčanech klepe na dveře

30.3.

Velikonoční jarmark ve Svinčanech klepe na dveře

Již třetí ročník Velikonočního jarmarku a jarní výstavy pořádá Český zahrádkářský svaz ZO Svinčany. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku zemědělských produktů, ale také bohatý doprovodný program. Nad jarmarkem, který se bude konat od pátku 1. 4. do neděle 3. 4. v prostorách zahradnictví Kubelka vždy od 9 do 17 hod., převzal záštitu Václav Kroutil, člen Rady Pardubického kraje pro životní prostředí, zemědělství a venkov.      Akce navazuje na tradici jarmarků v Polabí, kde vždy byla velmi úrodná půda a zemědělství se dařilo. Účastníci si z jarmarku mohou například odnést ovocné stromky, sadbové brambory, okrasné cibuloviny či sadbu hub nebo houbové substráty. Z dobrot to bude med, výrobky z brusinek a rakytníku, ovčí sýry na různé způsoby, zdobené perníčky a zmrzlina. „Jako každý rok se na jarmark velmi těším. Vyrazíme na něj s celou rodinou, doufám, že nám bude přát i počasí. Každý návštěvník si přijde na své. Nebudou například chybět ani hračky vyřezávané ze dřeva,“ řekl s úsměvem radní, ale také novopečený tatínek Václav Kroutil.      Spokojeni budou též zájemci o zahradní nářadí a techniku nebo nadšenci do proutěného a slámového zboží. Samozřejmostí je prodej velikonoční a jarní dekorace, pomlázek i zdobených kraslic.   Doprovodný program: Pátek 1. dubna 15:00 – lidové písničky (bratři Chrenovi) akordeon a housle Sobota 2. dubna 08:00 – ukázka staročeské zabíjačky (areál hasičské zbrojnice) 10:00 – kuličkiáda pro malé i velké, soutěž pro radost, ale i o ceny 10:30 – vození dětí na koni 14:00 – vystoupí skupina Gross Country Neděle 3. dubna 10:00 – ošetřování štíhlých vřeten jabloní 10:30 – vození dětí na koni 14:00 – vystoupí Folklorní soubor Lipka

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.2.

Delegace studentů i akademiků z Univerzity Pardubice míří do Indie za pokračující spoluprací.

Studentky a studenti z pěti fakult Univerzity Pardubice (Fakulty filozofické, Fakulty zdravotnických studií, Fakulty ekonomicko-správní, Dopravní fakulty Jana Pernera a Fakulty elektrotechniky a informatiky) mající zájem o plánovanou stáž v Indii, prošli v prosinci náročné výběrové řízení. Na přelomu února a března teď stráví čtrnáct dnů na jedinečné stáži na dvou univerzitách - v Ahmadábádu a Novém Dillí.

Společnost celý článek
11.2.

Kdo získá ocenění města?

Medailí může být oceněna jakákoli činnost ve všech oblastech lidského působení.

Společnost celý článek
6.6.

Na Kunětické hoře se již brzy rozehraje Sen noci svatojánské

Své pevné místo bude mít ve hře také hudba Roberta Mankoveckého, jenž zhudebnil některé Shakespearovy texty.

Společnost celý článek
30.3.

Krkonoše uvítají Mezinárodní soutěž Horské služby

Druhý den proběhne tzv. technická část, která sestává z obřího slalomu dvojic a obřího slalomu dvojic se svozným prostředkem.

Společnost celý článek
12.8.

Mistři světa v rybolovu jsou ze Slatiňan

Na mistrovství světa v Bulharsku se chytalo na tekoucí vodě v pěti kolech, každé trvalo 35 minut.

Společnost celý článek
18.1.

Dotace takzvaným dalším složkám IZS

Rada Pardubického kraje účelové finanční dotace takzvaným dalším složkám integrovaného záchranného systému.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting