Velký požár na Chrudimsku

2.5.

Velký požár na Chrudimsku

K jednomu z největších požárů v letošním roce vyjížděli hasiči dne 30. dubna 2007 třiadvacet minut po poledni. Jednalo se o požár haly na odpad u Prachovic na Chrudimsku. Při příjezdu hasičů na místo samé byla celá velká hala v plamenech. Velitel zásahu si na pomoc nechal přivolat dobrovolné posily. S plameny tedy bojovalo celkem devět hasičských jednotek. Podle dostupných informací bylo v objektu více než sto tun komunálního odpadu. Hasiči museli při likvidaci požáru použít dýchací přístroje, protože z haly vycházel hustý černý dým a do ovzduší unikaly jedovaté látky. Na místo byl povolán pracovník životního prostředí z Chrudimi a dostavila se i Inspekce životního prostředí z Hradce Králové. Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu pár minut po 16. hodině, přičemž na likvidaci požáru se ještě v 18.30 hodin podílelo šest jednotek. Hasiči museli po celou dobu pracovat velmi opatrně, protože kovová konstrukce haly byla požárem natolik poničena, že hrozilo její zřícení. Ohněm byly zničeny stroje na drcení odpadu a veškeré vybavení. Velitel zásahu nechal zřídit kyvadlovou dopravu vody na místo události. Kvůli ní musela být uzavřena silnice z Vápenného Podolu do Prachovic. Bagr ještě dlouho poté vyvážel z haly odpadky a hasiči je řádně prolévali vodou, aby nedošlo k opětovnému rozhoření. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 35 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

O odškodnění žádá desetinásobně víc lidí

Zhruba 80 lidí požádalo do konce dubna město Pardubice o odškodnění za újmu způsobenou špatným stavem komunikací během zimy.

Společnost celý článek
27.1.

Generál Verner přijede diskutovat o letišti Pardubice

Konference proběhne v úterý 2. února od 9 hodin v rytířském sálu Mázhaus na zámku v Pardubicích.

Společnost celý článek
3.9.

Poskytnutí daru Policii ČR

Rozhodli jsme se proto přispět alespoň troškou do jejich kasiček a také jim tím poděkovat za jejich práci.

Společnost celý článek
20.5.

Abilympiáda čeká rekordní účast

Česká abilympijská asociace, organizátor abilympiády, očekává letos rekordní účast zhruba 150 soutěžících.

Společnost celý článek
18.5.

Další projekt spolupráce uspěl při výběru

Spolupráce započala na začátku roku 2010, kdy byla odstartována realizace tvorby společné marketingové strategie obou území.

Společnost celý článek
7.7.

Náboj naložili na kolečko a odvezli domů.

Nebyl to ale jediný případ nálezu munice v tento den. Po zákroku vyrazil policejní pyrotechnik do lesa u obce na Holicku, kde houbař nalezl obdobnou dělostřeleckou munici. V tomto případě muž postupoval bezpečněji – na nic nesahal a ihned zavolal na tísňovou linku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting