Velký požár na Chrudimsku

2.5.

Velký požár na Chrudimsku

K jednomu z největších požárů v letošním roce vyjížděli hasiči dne 30. dubna 2007 třiadvacet minut po poledni. Jednalo se o požár haly na odpad u Prachovic na Chrudimsku. Při příjezdu hasičů na místo samé byla celá velká hala v plamenech. Velitel zásahu si na pomoc nechal přivolat dobrovolné posily. S plameny tedy bojovalo celkem devět hasičských jednotek. Podle dostupných informací bylo v objektu více než sto tun komunálního odpadu. Hasiči museli při likvidaci požáru použít dýchací přístroje, protože z haly vycházel hustý černý dým a do ovzduší unikaly jedovaté látky. Na místo byl povolán pracovník životního prostředí z Chrudimi a dostavila se i Inspekce životního prostředí z Hradce Králové. Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu pár minut po 16. hodině, přičemž na likvidaci požáru se ještě v 18.30 hodin podílelo šest jednotek. Hasiči museli po celou dobu pracovat velmi opatrně, protože kovová konstrukce haly byla požárem natolik poničena, že hrozilo její zřícení. Ohněm byly zničeny stroje na drcení odpadu a veškeré vybavení. Velitel zásahu nechal zřídit kyvadlovou dopravu vody na místo události. Kvůli ní musela být uzavřena silnice z Vápenného Podolu do Prachovic. Bagr ještě dlouho poté vyvážel z haly odpadky a hasiči je řádně prolévali vodou, aby nedošlo k opětovnému rozhoření. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 35 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.1.

Projekt 2010 - Etická výchova na školách

Pro gymnázia je tato možnost výuky jako doplňujícího vzdělání připravena již od roku 2007.

Společnost celý článek
1.6.

Sociální služby jsou na hraně

Účastníci odborné konference hovořili také o propojení Pardubického kraje, obcí a poskytovatelů sociálních služeb.

Společnost celý článek
30.11.

Pardubice mají svou Strategii pro kulturu a kreativitu

Nový strategický dokument, který schválilo na svém posledním jednání Zastupitelstvo města, dokazuje, že v Pardubicích se k oblasti kultury přistupuje skutečně zodpovědně. Strategie pro kulturu a kreativitu bude udávat tón až do roku 2024.

Společnost celý článek
8.11.

Jak jedí české děti

Pětina dětí si dopřává poslední jídlo až po 21. hodině večerní.

Společnost celý článek
14.12.

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport vyhlásilo ve čtvrtek výběrové řízení na stavbu terminálu pro pardubické letiště.

Zájemci o zakázku mají na podání nabídek zhruba dva měsíce. „Pokud vše půjde tak jak má, stavba by mohla začít zhruba v polovině roku, hotová by měla být za 16 měsíců,“ řekl náměstek primátora Jan Řehounek, který zastupuje město v představenstvu společnosti zajišťující provoz pardubického civilního letiště. Do roku 2018 by tak pardubické letiště mělo vstoupit s novým terminálem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting