Velvyslanec Spojených států amerických přislíbil návštěvu

22.1.

Velvyslanec Spojených států amerických přislíbil návštěvu

Velvyslanec Spojených států amerických přislíbil návštěvu

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se spolu s představiteli dalších českých krajů zúčastnil setkání s velvyslancem Spojených států amerických v ČR Richardem W. Graberem. V sídle americké ambasády v Praze se účastníci setkání dotkli spolupráce ČR a USA, konkrétně hovořili o posunu v problematice zrušení víz pro občany ČR při cestách do USA či spolupráce v rámci protiraketového programu NATO. Diskuze se týkala i aktuální politické situace v ČR, ale i Spojených státech. „Dohodli jsme se na přípravě projektu českých krajů a americké strany v oblasti krizového řízení a hovořili jsme i o spolupráci v otázkách ekonomických a kulturních,“ řekl vicehejtman Roman Línek a dodal: „Panu velvyslanci jsem při příležitosti našeho setkání předal knihu o Pardubickém kraji a pozval ho na návštěvu k nám. Do kraje, ve kterém se již odehrálo několik amerických aktivit – investičních i vzdělávacích. Pan velvyslanec mou nabídku přijal a přislíbil, že v průběhu letošního roku Pardubický kraj navštíví.“ Američané v Pardubickém kraji vlastní tiskařský závod ve Svitavách i proslulou pardubickou „radiolokační“ společnost ERA. Pardubický kraj také již spolupracuje Univerzitou ve Philadelfii v oblasti získávání zájmu studentů o vědecké a technické obory. „Jsem přesvědčen, že pro náš kraj, ale i pro celou ČR, jsou severoatlantické vztahy důležité nejen v oblasti bezpečnosti. I celospolečensky pro nás může být USA v mnohém inspirativní,“ doplnil Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.10.

V listopadu bude dočasně uzavřena porodnice Pardubické nemocnice

Na oddělení šestinedělí porodnicko-gynekologické kliniky a na novorozenecké části dětského oddělení Pardubické nemocnice bude ve dnech 12. až 23. listopadu 2018 probíhat malování a další technické úpravy. Z tohoto důvodu dojde k omezení provozu porodnice.

Společnost celý článek
30.3.

Pardubická část Pernštejnského roku má svůj jízdní řád.

Vliv a význam rodu Pernštejnů je v Pardubicích doslova nepřehlédnutelný. Město se proto k Pernštejsnkému roku 2012 hrdí hlásí.

Společnost celý článek
2.4.

Lidé mohou zhlédnout unikátní termomapy Hradce Králové

Dnes byla termomapa oficiálně zveřejněna na stránkách společnosti Tepelné hospodářství a magistrátu Hradce Králové.

Společnost celý článek
28.5.

Línek pozdravil nejlepší plachtaře

Letiště ve Starém Městě na Svitavsku hostí Od 25. května do 8. června tohoto roku již XV. plachtařské mistrovství ČR.

Společnost celý článek
20.2.

Kraj se zbavil nálepky „nejméně navštěvovaného“.

Český statistický úřad zveřejnil údaje o počtu turistů v hromadných ubytovacích zařízeních.

Společnost celý článek
15.12.

Betlémy a betlémáře naleznete v Žamberku

Organizátoři akce letos záměrně zaměřili pozornost na jeden z nejstarších a nejkrásnějších vánočních zvyků - stavění jesliček.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting