Velvyslankyně Jihoafrické republiky navštíví náš kraj

21.11.

Velvyslankyně Jihoafrické republiky navštíví náš kraj

Velvyslankyně Jihoafrické republiky navštíví náš kraj

Pardubický kraj navštíví ve středu 21. listopadu 2007 velvyslankyně Jihoafrické republiky v České republice Nomsa Dube. V doprovodu rady velvyslanectví pro obchodní a politické záležitosti Woutera H. Zaaymana bude jednat s vicehejtmanem Pardubického kraje Romanem Línkem. „Půjde spíše o zdvořilostní návštěvu, při které chceme naše země a regiony navzájem představit. Zaměřit se chceme především na možné obchodní vztahy,“ komentoval schůzku vicehejtman Línek. Velvyslankyně Nomsa Dube, která svou funkci zastává od roku 2005, bude ve svém programu pokračovat návštěvou průmyslových podniků na Pardubicku. Jihoafrická republika (JAR) zaujímá rozlohu 1 221 037 kilometrů čtverečních, žije v ní zhruba 46,9 milionů obyvatel. Z nich 77% tvoří původní africké obyvatelstvo. JAR je ekonomicky nejvýznamnější zemí Afriky, vyrobí se tu více než 50% celkové energie kontinentu a připadá na ní téměř 60% všech telefonních linek a téměř 50% internetových připojení. Také rozsah infrastruktury přesahuje africký průměr. Velmi významnou roli hraje i finanční sektor, který je velmi silný a příkladně Johannesburská burza cenných papírů (JSE) patří mezi dvacet největších burz na světě. JAR je převážně příjemcem rozvojové pomoci z vyspělých zemí a z mezinárodních institucí. Největším poskytovatelem rozvojové pomoci je Evropská unie a její jednotlivé členské státy (Německo, Irsko …) Jihoafrická republika spolupracuje také s českými firmami, mezi nimiž jsou například i Foxconn CZ či Matsushita Communication.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

Startuje pilotní projekt sběru rostlinných olejů

Do oranžových popelnic mohou obyvatelé použité oleje a tuky z domácnosti odkládat v uzavřených nádobách, ideálně PET lahvích.

Společnost celý článek
14.6.

Univezita Pardubice pořádá česko-japonský workshop

Workshop zahájí rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc., a viceprezident NIMS, prof. Naoki Ohashi.

Společnost celý článek
4.8.

Bilance víc než smutná: opět dva mrtví

Lékaři a záchranáři se několik desítek minut snažili stabilizovat a zachránit dvě těžce zraněné osoby.

Společnost celý článek
25.9.

Návrh kraje na zapojení hasičů do odklízení kůrovcového dřeva má u generálního ředitele HZS zelenou

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou ohledně zapojení hasičů do likvidace kůrovcového dřeva.

Společnost celý článek
18.5.

Podává se krajta královská, krokodýl a žáby

„Zveme všechny do Paláce Pardubice na ochutnávku pokrmů, které si v našich podmínkách v restauraci běžně neobjednáte. Občas se ale zariskovat vyplatí a v tomto případě to platí zvlášť. Odměnou vám bude lahodná chuť a především nevšední zážitek. Veškeré ochutnávky jsou zdarma, takže dorazit a vyzkoušet pro naše zeměpisné podmínky netypickou kuchyni může opravdu každý,“ říká Jana Michalcová, marketingová manažerka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
14.3.

Počet výpovědí kvůli alkoholu na pracovišti opět vzrostl

Pro zaměstnavatele znamenají zaměstnanci pod vlivem alkoholu velké problémy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting