Velvyslankyně Jihoafrické republiky navštíví náš kraj

21.11.

Velvyslankyně Jihoafrické republiky navštíví náš kraj

Velvyslankyně Jihoafrické republiky navštíví náš kraj

Pardubický kraj navštíví ve středu 21. listopadu 2007 velvyslankyně Jihoafrické republiky v České republice Nomsa Dube. V doprovodu rady velvyslanectví pro obchodní a politické záležitosti Woutera H. Zaaymana bude jednat s vicehejtmanem Pardubického kraje Romanem Línkem. „Půjde spíše o zdvořilostní návštěvu, při které chceme naše země a regiony navzájem představit. Zaměřit se chceme především na možné obchodní vztahy,“ komentoval schůzku vicehejtman Línek. Velvyslankyně Nomsa Dube, která svou funkci zastává od roku 2005, bude ve svém programu pokračovat návštěvou průmyslových podniků na Pardubicku. Jihoafrická republika (JAR) zaujímá rozlohu 1 221 037 kilometrů čtverečních, žije v ní zhruba 46,9 milionů obyvatel. Z nich 77% tvoří původní africké obyvatelstvo. JAR je ekonomicky nejvýznamnější zemí Afriky, vyrobí se tu více než 50% celkové energie kontinentu a připadá na ní téměř 60% všech telefonních linek a téměř 50% internetových připojení. Také rozsah infrastruktury přesahuje africký průměr. Velmi významnou roli hraje i finanční sektor, který je velmi silný a příkladně Johannesburská burza cenných papírů (JSE) patří mezi dvacet největších burz na světě. JAR je převážně příjemcem rozvojové pomoci z vyspělých zemí a z mezinárodních institucí. Největším poskytovatelem rozvojové pomoci je Evropská unie a její jednotlivé členské státy (Německo, Irsko …) Jihoafrická republika spolupracuje také s českými firmami, mezi nimiž jsou například i Foxconn CZ či Matsushita Communication.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.1.

Společnými silami do společnosti

Společnými silami do společnosti je název projektu, který v Pardubickém kraji realizuje společnost EURO EDUCA

Společnost celý článek
3.2.

Stane se z Vysočiny Kraj Vysočina?

V materiálu předloženém krajským zastupitelům jsou popsány některé problematické oblasti používání názvu kraje.

Společnost celý článek
14.5.

Pardubice letos instalují přes 40 nových kamer

Zásahu do soukromí se ale lidé bát nemusejí. „Jedním ze samozřejmých požadavků zadavatele bylo, aby systém uměl respektovat tzv. privátní zóny. V praxi to znamená, že se automaticky znemožní pohled do oken bytů a domů tak, aby tyto soukromé sektory nemohly být nikdy sledovány,“ vysvětlil ředitel Rostislav Hübl a dodal, že systém odpovídá nejvyšším certifikátům na ochranu osobních údajů a není možné, aby záznam kdokoliv nahrával nebo kopíroval.

Společnost celý článek
18.6.

Náš kraj bude reprezentovat 293 sportovců a trenérů

Ve dnech 19. až 24. června 2007 hostí Ústecký kraj již třetí letní olympiádu dětí a mládeže České republiky.

Společnost celý článek
18.5.

Vítězným projektem pardubického kola T-Mobile Rozjezdů je originální bruska na nože

Pardubický kraj reprezentovalo 18 projektů Vítěz si dnes odnesl ceny za téměř 100 000 korun V celostátních cenách jde o více než 600 000 korun

Společnost celý článek
7.9.

Nová školka se zabydlela v přírodě

Jako pracovní pomůcky slouží přírodniny – semena a plody rostlin pro rozvoj jemné motoriky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting