Velvyslankyně uvítala záměr dosplavnění Labe

22.11.

Velvyslankyně uvítala záměr dosplavnění Labe

Velvyslankyně uvítala záměr dosplavnění Labe

Na krátkou návštěvu Pardubického kraje přijela ve středu 21. listopadu 2007 velvyslankyně Jihoafrické republiky v ČR J. E. Nomsa Dube. Do Pardubic ji přivedla možná spolupráce v obchodu i vzdělávání. V úvodu oficiálního přijetí představil vicehejtman Roman Línek pardubický region a připomněl, že Pardubický kraj patří k ekonomicky silným regionům České republiky. Navíc v současné době se již některé firmy (Foxconn a Matsushita Communication) významně podílí na exportu do Jihoafrické republiky. „Obchodní vazby jsou jednou z možností, kdy může krajská samospráva smysluplné projekty podpořit. Paní velvyslankyně hovořila o připravovaných obchodních misích z Jihoafrické republiky k nám a naopak či o společných worshopech a seminářích. V této oblasti jsem schopni vytvořit zázemí pro jednání a ve spolupráci například s Krajskou hospodářskou komorou ji jít naproti,“ řekl vicehejtman Línek „Paní velvyslankyně mne také potěšila vyjádřením, že podporuje záměr dosplavnění Labe do Pardubic. Nepřímo by to napomohlo vzájemným obchodním vztahům mezi oběma zeměmi. Napojením na přístav v Hamburku by se totiž otevřela i námořní cesta na jih Afriky, který je ekonomicky nejvýznamnější částí celého kontinentu,“ pokračoval Roman Línek. Druhým tématem jednání bylo vzdělávání, na které J. E. Nomsa Dube klade důraz. Podle jejích slov v Jihoafrické republice chybějí vědecko-techničtí pracovníci. Tato skutečnost otevírá prostor pro spolupráci univerzit a výměnné pobyty studentů. „Domnívám se, že pardubická univerzita má v této oblasti velký potenciál. Chemicko-technologická či dopravní fakulta, ale i fakulta ekonomicko-správní i další by měly mít co jihoafričanům nabídnout. O takové spolupráci můžeme uvažovat, musíme však nejdříve vést jednání s oběma stranami o možnostech a schopnostem navázat konkrétnější vazby,“ dodal Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.5.

Hypermarkety Globus budou nově pomáhat veřejně prospěšným organizacím ve svém okolí.

Podpora konkrétních projektů a skutečný užitek pro lidi v místech, kde se hypermarkety nalézají, to jsou záměry nového charitativního programu společnosti Globus. „Jsme nedílnou součástí míst, kde se naše hypermarkety nachází. Chceme se proto dlouhodobě zapojovat do života lidí v našem okolí, do zlepšování věcí, které se bezprostředně týkají i našich zákazníků, ať už jsou v Praze, Chomutově nebo v Trmicích,“ vysvětluje Pavla Hobíková z Globusu, proč se hypermarkety rozhodly k vlastnímu novému programu Lepší svět.

Společnost celý článek
12.5.

AMAVET: velký úspěch Pardubického kraje

Projekt Michala Eliáše obdržel i zvláštní cenu The Herbert Hooney Young Engineer Award.

Společnost celý článek
21.6.

Na Rock for People to bude žít a znít celé tři dny

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz.

Společnost celý článek
22.8.

Seč bude odolávat nočnímu útoku

Mezi sebou si to na místě rozdá na 75 družstev dobrovolných hasičů, a to nejen z Pardubického kraje.

Společnost celý článek
21.2.

Stoleté lípy v Proseči jsou zmrzačené, ale přežily

Až devadesát let staré lípy v Proseči mírně sesychaly a občas z nich spadla dolů suchá větev.

Společnost celý článek
10.10.

Pardubice vytvoří mapu kriminality

Tato data se propojí s údaji o přestupcích, které od začátku letošního roku zadává do map městská policie. „Dojde tak k vytvoření naprosto unikátní mapy kriminality, která nemá v České republice obdoby.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting