Veřejná sbírka Bílá pastelka

11.10.

Veřejná sbírka Bílá pastelka

Veřejná sbírka Bílá pastelka

V pondělí 15. října pořádá občanské sdružení Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS), jako již každoročně od roku 2000, celonárodní veřejnou sbírku Bílá pastelka. Sbírka se uskuteční na celém území republiky a to v době od 8. do 19. hodiny. Její výtěžek bude věnován na speciální výukové programy pro nevidomé a těžce zrakově postižené lidi. Bílá pastelka, jako symbol neviditelného světa nevidomých i bílé slepecké hole, bude prodávána za symbolickou cenu minimálně 20 korun. Prodej budou obdobně jako v předešlých ročnících realizovat dvojice prodejců především z řad studentů, kteří budou oblečeni do bílých a černých triček s nápisem Bílá pastelka. Každá dvojice bude vybavena plnou mocí od SONS, pokladničky na příspěvky budou opatřeny registračním číslem. Celkový výtěžek sbírky bude oznámen prostřednictvím médií.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.10.

Co spojuje Remosku, stavebnici Merkur a lehký kulomet vzor 26?

Patronem výstavy je 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který má na starosti majetek kraje, investice a kulturu. „Naše muzeum ve Vysokém Mýtě se specializuje nejen na vysokomýtské konstruktéry, ale na technické sbírky obecně.

Společnost celý článek
27.2.

Dopravní fakulta Jana Pernera spolupracuje na mezinárodním projektu zaměřeném na vývoj nových typů výhybek

Za dopravní fakultu se práci na projektu budou věnovat odborníci z Oddělení kolejových vozidel Katedry dopravních prostředků a diagnostiky (doc. Ing. Jaromír Zelenka, CSc., prof. Ing. Bohumil Culek, CSc., Ing. Martin Kohout, Ph.D., Ing. Jakub Vágner, Ph.D., Ing. Petr Voltr, Ph.D., Ing. Tomáš Michálek, Ph.D., Ing. Stanislava Liberová, Ph.D.) a z Katedry mechaniky materiálů a částí strojů (prof. Ing. Eva Schmidová, PhD., Ing. Aleš Hába, Ph.D.).

Společnost celý článek
1.12.

Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

V tuto chvíli je třeba vyčkat na písemné vyhotovení rozsudku Nejvyššího správního soudu.

Společnost celý článek
19.2.

Garáž vytočila při premiéře českých hokejistů 400 piv

Garáž totiž získala v těchto dnech od Plzeňského Prazdroje ocenění za dlouholetou spolupráci v péči o pivo.

Společnost celý článek
18.9.

Světové dny první pomoci

Čtyři města našeho regionu hostila Světové dny první pomoci pořádané Českým červeným křížem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting