Veřejná sbírka Bílá pastelka

11.10.

Veřejná sbírka Bílá pastelka

Veřejná sbírka Bílá pastelka

V pondělí 15. října pořádá občanské sdružení Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS), jako již každoročně od roku 2000, celonárodní veřejnou sbírku Bílá pastelka. Sbírka se uskuteční na celém území republiky a to v době od 8. do 19. hodiny. Její výtěžek bude věnován na speciální výukové programy pro nevidomé a těžce zrakově postižené lidi. Bílá pastelka, jako symbol neviditelného světa nevidomých i bílé slepecké hole, bude prodávána za symbolickou cenu minimálně 20 korun. Prodej budou obdobně jako v předešlých ročnících realizovat dvojice prodejců především z řad studentů, kteří budou oblečeni do bílých a černých triček s nápisem Bílá pastelka. Každá dvojice bude vybavena plnou mocí od SONS, pokladničky na příspěvky budou opatřeny registračním číslem. Celkový výtěžek sbírky bude oznámen prostřednictvím médií.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.8.

Den s Pardubickým krajem na keltských slavnostech

Svou přítomností tento festival podpořili také radní Pavel Šotola a Václav Kroutil.

Společnost celý článek
18.3.

Každý občan je zodpovědný za svoji doručovací adresu

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil minulý týden jednal s předsedy krajských a vyšších soudů.

Společnost celý článek
22.12.

Hejtman rozdával radost

Stejně jako dalším deseti krajským zařízením, věnoval šek na deset tisíc korun a děti obdaroval krabicí pardubického perníku.

Společnost celý článek
1.8.

Pardubický kraj se chystá opravit další mosty. Usiluje o peníze z Evropské unie

„Chceme mít připravených co nejvíce projektů na investice. V současné chvíli jsou pro devět záměrů dokončeny projektové dokumentace,“ sdělil 1. náměstek hejtmana pro majetek a investice Roman Línek. V celkovém objemu se jedná o projekty za více než sto milionů korun. K modernizací však dojde i v případě, že Pardubický kraj neobdrží peníze z vnějších zdrojů. „Postupně bychom rádi dané projekty realizovali třeba i z vlastních zdrojů,“ dodal Roman Línek.

Společnost celý článek
15.6.

S chodem Pardubické nemocnice i s plány jejího rozvoje se seznámil místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Bartošek.

V průběhu více než dvouhodinové návštěvy se místopředseda Poslanecké sněmovny podíval i na některá pracoviště. Prohlédl si zmodernizované radiodiagnostické oddělení s digitalizovanými rentgenovými přístroji, v Multioborovém pavilonu navštívil ambulanci a moderní operační sál oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Poté se přesunul do sousední budovy a seznámil se s provozem Komplexního onkologického centra Pardubického kraje a zároveň s velmi dobrou spoluprací Pardubické nemocnice a firmy Multiscan.

Společnost celý článek
30.5.

Lidé potřebují šanci

Dobrovolník, který se spolu s terénním pracovníkem vydá do terénu do konkrétních rodin anebo začne docházet do nízkoprahových klubů, je pro Šanci pro Tebe a pro zdejší sociální a kontaktní pracovníky velkou pomocí. Sociální pracovník se pak může naplno věnovat sociální práci s rodinou a rychleji řešit další problémy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting