Veřejná sbírka Bílá pastelka

11.10.

Veřejná sbírka Bílá pastelka

Veřejná sbírka Bílá pastelka

V pondělí 15. října pořádá občanské sdružení Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS), jako již každoročně od roku 2000, celonárodní veřejnou sbírku Bílá pastelka. Sbírka se uskuteční na celém území republiky a to v době od 8. do 19. hodiny. Její výtěžek bude věnován na speciální výukové programy pro nevidomé a těžce zrakově postižené lidi. Bílá pastelka, jako symbol neviditelného světa nevidomých i bílé slepecké hole, bude prodávána za symbolickou cenu minimálně 20 korun. Prodej budou obdobně jako v předešlých ročnících realizovat dvojice prodejců především z řad studentů, kteří budou oblečeni do bílých a černých triček s nápisem Bílá pastelka. Každá dvojice bude vybavena plnou mocí od SONS, pokladničky na příspěvky budou opatřeny registračním číslem. Celkový výtěžek sbírky bude oznámen prostřednictvím médií.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.4.

Uprchlice Spomenka získala české občanství

Spomenka se tu provdala za Čecha, s nímž má dnes třináctiletou dceru.

Společnost celý článek
23.10.

Ve Vraclavi shořela výrobna nábytku

Oheň dostali hasiči pod kontrolu ve 13.30 hodin a zcela zlikvidován byl ve 14.19 hodin.

Společnost celý článek
22.2.

Rehabilitační bazén v Brandýse nad Orlicí bude energeticky úsporný

Nyní se objevila šance zapojit ústav do projektu EPC, tedy se zaručenými úsporami energie. „To nás vedlo k doplnění projektu bazénu o úpravu vzduchotechniky s příslušenstvím, které sníží energetickou náročnosti celého rehabilitačního ústavu,“ vysvětlil Roman Línek, 1. náměstek hejtmana zodpovědný za investice.

Společnost celý článek
15.9.

Pohodlnějšího, rychlejšího a bezpečnějšího cestování se dočkají i řidiči na Hlinecku.

První úsek od stanice LPG v Hlinsku po začátek obce Dřeveš by měl být dokončen do 20. srpna 2015. „Pardubický kraj obnovuje kompletní konstrukční a krytové vrstvy vozovky a odvodňovací systémy – tedy propustky a příkopy. Součástí projektu je i nové svislé a vodorovné dopravní značení,“ informoval náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Společnost celý článek
24.4.

Obyvatelé města Chrudim umí sbírat elektroodpad

Díky celoročnímu úsilí se každému jednotlivci v rámci 10 nejúspěšnějších měst podařilo donést do sběrného dvora elektrozařízení o průměrné váze 1,89 kg.

Společnost celý článek
12.8.

Mistři světa v rybolovu jsou ze Slatiňan

Na mistrovství světa v Bulharsku se chytalo na tekoucí vodě v pěti kolech, každé trvalo 35 minut.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting