Veřejnost rozhodla. K malým společensky prospěšným organizacím putuje finanční pomoc Globusu

3.5.

Veřejnost rozhodla. K malým společensky prospěšným organizacím putuje finanční pomoc Globusu

Bezmála 29 tisíc hlasujících rozhodlo o tom, které malé společensky prospěšné projekty v 15 regionech dostanou peníze na svůj rozvoj. Třetí ročník programu Globus Lepší svět podpoří 45 projektů částkou 3 920 000 korun. Podle počtu hlasů projekty dostanou 130, 80 nebo 50 tisíc korun. Celkem 1814 hlasů, a tedy nejvíce ze všech, získal projekt Zdravá škola v Pardubicích a obdrží tak kromě hlavní výhry ještě 20 tisíc korun navíc. Jaký projekt vznikne právě ve vašem regionu, najdete zde.

Ve třetím ročníku programu Globus Lepší svět se ucházelo o finanční podporu 239 veřejně prospěšných projektů. S podporou odborného garanta, Fóra dárců, vybrali ředitelé patnácti hypermarketů Globus 45 projektů ve svém okolí, které chtějí poskytnout rozvoj dětem, handicapovaným, seniorům nebo zlepšit své okolí. Letos poprvé bylo hlasování na webu Globusu veřejné a lidé tak mohli v průběhu měsíčního hlasování sledovat nebo dát tip ostatním na povzbuzení projektů, které jsou jim sympatické. Největší ohlasy a absolutně nejvyšší počet hlasů letos získala pardubická Zdravá škola. Právě symbolický šek finanční podpory znějící na částku 150 tisíc korun, předá Zdravé škole zástupce TOP managementu hypermarketů Globus osobně.

Všechny projekty přihlášené do programu měly krásná témata a plány. Každý z nich je jiný, jelikož lidé v různých regionech mají různé potřeby. Jsme rádi, že tyto dobré věci můžeme podpořit,“ říká Rita Gabrielová, vedoucí externí komunikace Globus. Poukazuje tak na výhodu programu Globus Lepší svět, totiž že projekty nemusí mít jednotné téma, jako tomu je u mnoho jiných grantů. Podmínkou pro přihlášení bylo a vždy bude mít dobrý nápad, jak pomoci lidem ve svém okolí.

To je na projektu společnosti Globus skvělé. Dává šanci na finanční podporu prakticky jakékoli malé organizaci, která má představu, jak zlepšit život ve svém okolí. Přitom malým organizacím se peněz nedostává. Jsme odborným garantem tohoto programu od samého začátku a jsme rádi, že pomáhá právě tam, kde je to nejvíce třeba, říká Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

V souladu se svým mottem „tady je svět ještě v pořádku“, pomáhá Globus programem Lepší svět již třetím rokem. Za tu dobu se podařilo díky finanční pomoci Globus lepší svět poskytnout pomoc 90 užitečným projektům za celkem 7 800 000 milionů korun. Letos tak rozšíří pomoc na 135 projektů a celková částka dosáhne již 11 720 000 korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.5.

Pouchovští budou mít novou sportovní halu

Začátkem roku 2020 by měla veřejnosti sloužit nová sportovní hala v městské části Pouchov na severu Hradce Králové.

Společnost celý článek
24.1.

Pro 23 školských projektů schváleno 157 milionů z EU

V lanškrounské Střední zemědělské škole vznikne veterinárně-zemědělské centrum.

Společnost celý článek
4.4.

Jakému užitečnému projektu ve svém regionu dáte hlas?

Školky, školy, charitativní organizace, ústavy i nadace přihlásily do letošního 3. ročníku charitativního projektu celkem 239 svých projektů. Z nich bylo za podpory odborného garanta, Fóra dárců, a ředitelů hypermarketů vybráno 45 nejzajímavějších k hlasování veřejnosti o výši finanční podpory.

Společnost celý článek
9.9.

Sbírejte tonery, pomůže tak postiženým

V Pardubickém kraji výtěžek na podzim převezme Denní stacionář Slunečnice.

Společnost celý článek
15.3.

Jarní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

Jako už tradičně se Univerzita Pardubice připojuje k zimní sbírce Srdíčkové dny, která se letos uskuteční v týdnu od 19. do 23. března a jejíž výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem.

Společnost celý článek
14.4.

Pilsner Urquell uvaří pro BOSCH FRESH FESTIVAL speciální pivo

Každého festivalu se zúčastní okolo 15 pivovarů. Kromě velkých producentů, jakými je Pilsner Urquell, Ferdinand nebo Svijany, mohou návštěvníci ochutnat lahodný mok od menších či rodinných pivovarů - Pivovar Raven, U Stočesů, Knížecí pivovar Plasy, Pivovar Krušnohor a další.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting