Veřejnost rozhodla. K malým společensky prospěšným organizacím putuje finanční pomoc Globusu

3.5.

Veřejnost rozhodla. K malým společensky prospěšným organizacím putuje finanční pomoc Globusu

Bezmála 29 tisíc hlasujících rozhodlo o tom, které malé společensky prospěšné projekty v 15 regionech dostanou peníze na svůj rozvoj. Třetí ročník programu Globus Lepší svět podpoří 45 projektů částkou 3 920 000 korun. Podle počtu hlasů projekty dostanou 130, 80 nebo 50 tisíc korun. Celkem 1814 hlasů, a tedy nejvíce ze všech, získal projekt Zdravá škola v Pardubicích a obdrží tak kromě hlavní výhry ještě 20 tisíc korun navíc. Jaký projekt vznikne právě ve vašem regionu, najdete zde.

Ve třetím ročníku programu Globus Lepší svět se ucházelo o finanční podporu 239 veřejně prospěšných projektů. S podporou odborného garanta, Fóra dárců, vybrali ředitelé patnácti hypermarketů Globus 45 projektů ve svém okolí, které chtějí poskytnout rozvoj dětem, handicapovaným, seniorům nebo zlepšit své okolí. Letos poprvé bylo hlasování na webu Globusu veřejné a lidé tak mohli v průběhu měsíčního hlasování sledovat nebo dát tip ostatním na povzbuzení projektů, které jsou jim sympatické. Největší ohlasy a absolutně nejvyšší počet hlasů letos získala pardubická Zdravá škola. Právě symbolický šek finanční podpory znějící na částku 150 tisíc korun, předá Zdravé škole zástupce TOP managementu hypermarketů Globus osobně.

Všechny projekty přihlášené do programu měly krásná témata a plány. Každý z nich je jiný, jelikož lidé v různých regionech mají různé potřeby. Jsme rádi, že tyto dobré věci můžeme podpořit,“ říká Rita Gabrielová, vedoucí externí komunikace Globus. Poukazuje tak na výhodu programu Globus Lepší svět, totiž že projekty nemusí mít jednotné téma, jako tomu je u mnoho jiných grantů. Podmínkou pro přihlášení bylo a vždy bude mít dobrý nápad, jak pomoci lidem ve svém okolí.

To je na projektu společnosti Globus skvělé. Dává šanci na finanční podporu prakticky jakékoli malé organizaci, která má představu, jak zlepšit život ve svém okolí. Přitom malým organizacím se peněz nedostává. Jsme odborným garantem tohoto programu od samého začátku a jsme rádi, že pomáhá právě tam, kde je to nejvíce třeba, říká Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

V souladu se svým mottem „tady je svět ještě v pořádku“, pomáhá Globus programem Lepší svět již třetím rokem. Za tu dobu se podařilo díky finanční pomoci Globus lepší svět poskytnout pomoc 90 užitečným projektům za celkem 7 800 000 milionů korun. Letos tak rozšíří pomoc na 135 projektů a celková částka dosáhne již 11 720 000 korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.9.

Aktuální zprávy z letiště, již i na speciálním webu

Od 1. září najdou lidé všechny tyto informace na jednom místě, na zvláštních webových stránkách.

Společnost celý článek
12.9.

Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

Nově pořízený autobus, který již děti pojmenovaly Bella, slavnostně pokřtila ve čtvrtek 11. září sólistka Státní opery v Praze Andrea Kalivodová.

Společnost celý článek
30.5.

Mámo, táto, nechme doma auto!

To je Dětský super den, pořádaný letos již podesáté na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
18.6.

Jednání s železničními dopravci pokračují. Kraj chce mít jasno co nejdříve

Zástupci Pardubického kraje v čele s hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michalem Kortyšem se znovu setkali s představiteli Českých drah, aby si ujasnili další náležitosti možné spolupráce.

Společnost celý článek
27.9.

Svátek seniorů v Paláci Pardubice

„Jsme rádi, že se můžeme podílet na dalším ročníku oslav svátku seniorů. U nás v Pardubicích se oslavy budou konat 29. září a pro návštěvníky je v obchodním centru připraven bohatý program. Budeme rádi, pokud s námi podpoříte dobrou myšlenku a užijete si příjemné odpoledne,“ říká Jana Kocandová, marketingová koordinátorka obchodního centra Palác Pardubice.

Společnost celý článek
15.8.

Nepořádek ve městě? Upozorněte nás ememeskou

Mezi příjemce jsou zařazeni pracovníci magistrátu, kteří se v opodstatněných případech budou snažit zjednat nápravu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting