Veřejný internet na průmyslovce se otevírá pro veřejnost

2.2.

Veřejný internet na průmyslovce se otevírá pro veřejnost

Veřejný internet na průmyslovce se otevírá pro veřejnost

V pátek 9. února v 9:00 hodin bude v jednacím sále Zastupitelstva Pardubického kraje na Komenského náměstí 125 v Pardubicích slavnostně spuštěn a prezentován projekt s názvem „Veřejné místo přístupu k internetu na Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole v Pardubicích“. Představitelé Pardubického kraje tak zahájí projekt, který je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj, Pardubickým krajem a Českou republikou, konkrétně Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. V rámci projektu byla na škole vybudována internetová učebna s 25 počítači a reprodukční a projekční technikou. Součástí realizovaného projektu je vysokorychlostní optická trasa mezi lokalitou školy a Univerzitou Pardubice, prostřednictvím které je škola připojena do internetu. Internet bude nyní škole přístupný v určité hodiny a za poplatek veřejnosti. „Informace hýbou světem, nikdo z nás se bez nich neobejde. A internet jich nabízí dostatek ve všech oblastech lidského žití. Bohužel ne každý má možnost doma nebo v práci s internetem pracovat, a také proto jsme se rozhodli vybudovat místo, kam budou moci lidé přicházet a s informacemi pracovat,“ zdůvodnil spuštění projektu vicehejtman kraje Roman Línek. Celkové uznatelné náklady projektu jsou cca 16 milionů korun, ze strukturálních fondů Evropské unie bylo poskytnuto 12 milionů a ze státního rozpočtu České republiky zhruba 2,4 milionů korun. Ze strany Pardubického kraje je projekt spolufinancován částkou přibližně 1,6 milionů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.7.

Česká obchodní inspekce v Pardubicích končí

Elektronická podatelna na našich webových stránkách bude fungovat úplně stejně, jako tomu bylo před zrušením těchto pracovišť.

Společnost celý článek
10.2.

Na Dukle tekla krev

Odjíždějící policisté zahlédli tři mladíky, z nichž zrovna jeden uhodil druhého do tváře lahví od vodky,

Společnost celý článek
26.11.

Chat s primátorem tentokrát ve středu

Stejně jako při předešlých internetových diskusích je primátor připraven odpovědět na všechny dotazy.

Společnost celý článek
10.11.

Zima se blíží rychleji, než si myslíte

Podle ornitologů volně žijícího ptactva ubývá nejen v zahradách, ale i v polích a dokonce i v lesích.

Společnost celý článek
4.12.

Palác Pardubice pomáhá s přípravami na vánoční svátky

Palác Pardubice nabízí letos i balení dárků zdarma. Dárky v jakékoliv hodnotě zakoupené v Paláci Pardubice je možné nechat si zabalit každý den od 10 do 20 hodin až do 24. prosince, kdy se bude balit jen do 13 hodin.

Společnost celý článek
20.3.

Představitelé Turecka uctí památku svých vojáků

Pietní akt na pardubickém hřbitově dnes připomene památku tureckých vojáků

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting