Vesnicí roku je letos Dolní Újezd na Svitavsku

3.6.

Vesnicí roku je letos Dolní Újezd na Svitavsku

Devatenáct obcí se ucházelo o prestižní titul Vesnice roku 2013 Pardubického kraje. Tradiční symbol pro vítěze v podobě Zlaté stuhy však mohla získat jen jedna z nich. U odborné poroty tentokrát nejvíce zabodoval Dolní Újezd z okresu Svitavy. Postoupí tak do celostátního kola.


     „Dolní Újezd si nás získal zejména unikátním představením života v obci při zapojení všech obyvatel a subjektů,“ oznámil Václav Kroutil, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov a dodal: „Komise letos vůbec neměla jednoduché rozhodování. Všech 19 přihlášených mělo co ukázat. Rozhodně si všechny obce, jejich starostové i obyvatelé zaslouží obdiv za odvahu se do soutěže přihlásit.“


     Komise hodnotila například péči o veřejná prostranství, občanskou vybavenost, přírodní prvky a zeleň v obci, společenský život, ale také využívání informačních technologií. Modrou stuhu za společenský život mohou očekávat v Ostrově z okresu Chrudim. Obec vyhrála především díky živé spolkové činnosti. Bílá stuha za činnost mládeže poputuje do Dřítče na Pardubicku, a to za různé formy a pestrou škálu aktivit pro mládež.

„Na malou obec Vysočina z okresu Chrudim čeká Oranžová stuha díky vynikající spolupráci obce se zemědělským subjektem, která je výrazným přínosem pro život a fungování obce,“ sdělil radní Kroutil. „Komise vyhodnotila, že o zeleň a životní prostředí se nejlépe starají v Bystrém na Svitavsku, odměnou jim za to bude Zelená stuha,“ dodal radní Kroutil.

     Výsledky Vesnice roku 2013 Pardubického kraje
     Zlatá stuha – Dolní Újezd (okres Ústí nad Orlicí)
     Modrá stuha - Ostrov (okres Chrudim)
     Bílá stuha – Dříteč (okres Pardubice)
     Oranžová stuha – Vysočina (okres Chrudim)
     Zelená stuha – Bystré (okres Svitavy)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.8.

Pozor: končí další „vlna“ občanek

Vyhněte se frontám či pokutě až do výše deset tisíc korun a zažádejte si o nový občanský průkaz co nejdříve.

Společnost celý článek
22.12.

Radnici překvapilo stěhování pohotovosti, nabízí vhodnější místo

S umístěním této služby, kterou je pro své občany povinen zajistit Pardubický kraj, pardubická radnice nesouhlasí.

Společnost celý článek
30.1.

Pomozte Pardubicím získat Rákosníčkovo hřiště!

„V Polabinách bydlí velké množství rodin s malými dětmi. Kde jinde než právě zde, na největším pardubickém sídlišti, by bylo nejvíc využíváno,“ řekl náměstek primátorky František Brendl. Hlasovat pro hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun může kdokoliv na internetových stránkách projektu Rákosníčkova hřiště www.lidl-rakosnickova-hriste.cz

Společnost celý článek

Sjezd české a slovenské společnosti pro klinickou neurofyziologii

Sjezd bude zaměřen na tato témata - neurofyziologie u roztroušené sklerózy, extrapyramidových onemocnění, epilepsie, spánku a spasticity, elektromyografie (pokroky v metodice, indikace) a varia a kazuistiky s neuromuskulární problematikou.

Společnost celý článek
22.12.

O bezpečí v dopravě

Dvě hodinky strávené s žáky proběhly ve velmi příjemné náladě.

Společnost celý článek
7.2.

Den D 2008 se blíží, zapojte se také

Pořadateli soutěže jsou občanské sdružení SKP-CENTRUM a obecně prospěšná společnost Terra Nostra – Malebný kraj.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting