Většina snoubenců objednává svatby přes internet

28.1.

Většina snoubenců objednává svatby přes internet

Více než 90 procent snoubenců si v loňském roce objednalo v Pardubicích svatbu přes internet. I v letošním roce lidé preferují tuto službu, která městu vynesla ocenění v soutěži Česká inovace 2012 a vzbudila zájem mnoha českých měst.
„Projekt Svatby on-line, kdy si snoubenci mohou vybrat a zarezervovat termín svatby prostřednictvím webových stránek města, se ujal velmi rychle. V roce 2012, kdy jsme s ním začínali, využilo tuto službu zhruba 60 procent párů, loni to již bylo přes 90 procent a letos to bude zřejmě podobné,“ řekla vedoucí pardubické matriky Zdeňka Havlíčková. 


V roce 2013 uzavřelo sňatek v Pardubicích 413 párů. Většina z nich zvolila obřad na pardubické radnici, na zámku či na zámečku ve Starých Čívicích, 56 dvojic si řekl ano v historických kulisách Kunětické Hory, 12 si pro vstup do společného života vybralo jiné místo, ať to byly zahrady, restaurace či golfový areál. 


Největší nápor zažívají pracovnice matriky každoročně od června do září. Například v sobotu 28. června letošního roku musí stihnout 13 obřadů na čtyřech různých místech. „Přes pověru o nešťastných květnových svatbách, ale budeme oddávat i v květnu. Počátek měsíce je sice vyhrazen malování obřadní síně a podobně, nicméně už na 24. května máme objednány dvě svatby a na 31. května šest,“ řekla Havlíčková. 


Kromě klasických svateb zajišťuje matrika i „svatby“ homosexuálů. Od července 2006, kdy vstoupil v platnost zákon o registrovaném partnerství, zaregistrovali v Pardubicích 52 párů. Nejvíce (11) jich bylo v roce 2007, loni zde uzavřelo partnerský svazek šest párů. Pět takovýchto partnerství matrika během více než sedmi let zrušila. „ Každopádně je to procentuálně mnohem menší počet rozchodů, než je u běžných manželství, kde podle statistik rozvodovost přesahuje 40 procent,“ dodala matrikářka.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Tripartita jednala o nemocnicích a stavbách

Odboráře zajímalo, jaké kroky budeme dělat pro zlepšení stavu našich nemocnic, zejména té pardubické.

Společnost celý článek
6.2.

Nemocnice „chudne“, město je zděšeno

Petici na zachování rozsahu zdravotní péče v pardubické nemocnici podpořilo minulý týden jednohlasně celé zastupitelstvo města.

Společnost celý článek
15.2.

Korálkový rekord pro dobrou věc!

Organizátorem projektu KORÁLKIÁDA je www.potvor.cz – portál pro kreativní lidi.

Společnost celý článek
17.5.

Pouchovští budou mít novou sportovní halu

Začátkem roku 2020 by měla veřejnosti sloužit nová sportovní hala v městské části Pouchov na severu Hradce Králové.

Společnost celý článek
20.9.

EIB je připravena znovu podpořit projekty v Pardubickém kraji

V roce 2007 pak kraj čerpal úvěr ve výši 1,2 miliardy korun na financování investičních akcí a spolufinancování evropských projektů. Na to by chtěl kraj využít i třetí úvěr.

Společnost celý článek
24.7.

Soutěž o nejlepší firmu a nejlepšího živnostníka

O udělení titulu FIRMA ROKU 2007 bude v kategorii živnostníků rozhodovat nejlepší podnikatelský příběh.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting