Vicehejtman Línek se zajímal o dětské adopce

11.1.

Vicehejtman Línek se zajímal o dětské adopce

Vicehejtman Línek se zajímal o dětské adopce

Při své návštěvě Dětského centra Veská ve středu 9. ledna 2008 se vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek zajímal především o proces adopce. V tomto zařízení, které zřizuje Pardubický kraj, jsou umístěny děti do tří let věku a osvojení by pro ně bylo tou nejsprávnější volbou pro život. "Dítě patří do rodiny, dítě nepatří do ústavu. Bohužel proces adopcí trvá příliš dlouho. Chceme se teď zaměřit na práci úřadů a podívat se sami na svou práci, zda můžeme řízení urychlit," uvedl vicehejtman Línek. V Pardubickém kraji také ke dni 1. června 2006 vznikl poradní takzvaný sbor pro náhradní rodinnou péči. Ten je složený z odborníků, psychologů, lékařů i úředníků a má pomoci při procesu osvojování. K dnešnímu dni krajský úřad eviduje v Pardubickém kraji 156 žadatelů o osvojení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.4.

Jarní vydání časopisu To jsou Pardubice čeká na vás

Je ve vašem okolí někdo, o jehož vášni či zajímavém koníčku by se mělo vědět? Dejte nám tip – na rodáka z Pardubic nebo kohokoliv, jemuž naše město přirostlo k srdci.

Společnost celý článek
7.3.

Světový den ledvin je tady. Navštivte 13. března dialyzační středisko v Ústí nad Orlicí a nechte se vyšetřit

Ačkoli zodpovědný přístup ke klasické prevenci v České republice stále stoupá, na ledviny se bohužel často zapomíná. Přitom právě ony patří mezi nejdůležitější orgány v těle, jelikož čistí tělo od odpadních látek, regulují množství vody v organismu a zároveň také produkují důležité hormony, které ovlivňují metabolismus kostí a oběhovou soustavu.

Společnost celý článek
2.2.

Špičková medicína se dělá i v krajských nemocnicích

Laparoskopické operace jsou v současné při řešení některých diagnóz jednoznačným trendem v chirurgii.

Společnost celý článek
12.2.

Kraj pokračuje v boji o dvě špičková zdravotnická centra

Kraj současně zvažuje, jaké učiní právní kroky, neboť rozhodnutí nejsou opřena o žádný právní předpis.

Společnost celý článek
26.7.

Ve Svitavách probíhá výstava o železniční trati do České Třebové. Ke 170. výročí jejího provozu vyšla nová kniha

V rámci 170. výročí železniční trati z Brna do České Třebové vychází publikace Železniční trať Brno – Česká Třebová na starých pohlednicích.

Společnost celý článek
17.6.

Pokládka tichých krytů se blíží ke konci

Stane se tak v pondělí 17. června v 18.00 hodin. Uzavírka, která se však netýká městské hromadné dopravy a další autobusové dopravy, bude ukončena nejpozději v neděli 23. června 2013 ve 24:00 hodin. Úsek k Wonkovu mostu ve směru od Hradce Králové byl oproti původnímu plánu provizorně otevřen pro osobní dopravu v uplynulém týdnu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting