Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

3.3.

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

Do Pardubického kraje dorazil o víkendu silný vítr a déšť. Hasiči vyjeli ke stovkám případů popadaných stromů a poničených střech. Energetici průběžně odstraňují závady na elektrickém vedení a v celém kraji jako v jednom ze čtyř českých regionů vyhlásili stav nouze. Na Tiché Orlici v Lichkově byl vyhlášen první stupeň povodňové aktivity. Obce s rozšířenou působností ji zatím zvládají a pomoc kraje nepotřebují. Přesto jsou hejtman jako předseda bezpečnostní rady kraje a další členové krizových složek včetně krajské povodňové komise průběžně informováni o situaci a jsou připraveni v případě potřeby ihned zasáhnout a začít jednat. V Lanškrouně bylo poškozeno hned několik střech, včetně domů na místním náměstí. Po dohodě s hejtmanem tuto postiženou lokalitu v doprovodu místostarosty Jana Šebrleho navštívil vicehejtman a místopředseda bezpečnostní rady Roman Línek, který pracovně pobýval na Orlickoústecku a operativně upravil svůj program. „Rozmlouval jsem s lidmi, kteří tímto neštěstím byli zasaženi, ale také s energetiky, kteří opravovali poškozené elektrické vedení na Orlickoústecku,“ uvedl Línek. „Přestože v této části kraje je i na silnicích plno polámaných stromů, musím ocenit, že všichni zasahující – ať už z krizového řízení, pracovníci energetiky, ale i postižení občané – se chovají jako profesionálové a v daném čase projevují maximální nasazení a vůli uvést situaci co nejdříve do normálu. Štěstím v neštěstí v našem kraji je skutečnost, že doposud nikde nedošlo ke ztrátám na životě nebo zdraví, „jen“ ke škodám na majetku," dodal Línek po návratu z Lanškrouna. Situaci v kraji sleduje rovněž hejtman Ivo Toman, který je připraven kdykoli svolat jednání bezpečnostní rady. Osobně také monitoruje situaci v postižených oblastech Svitavska a Orlickoústecka. „Počasí ukázalo svou sílu i na silnicích. Především polomy a spadlé vedení vysokého napětí uzavřelo několik úseků silnic, z nichž dva stále ještě zůstávají pro dopravu nesjízdné. Musím také řidiče požádat o nejvyšší opatrnost, protože větve, případně poničené dopravní značení a podobné mohou být nepříjemnou překážkou," řekl hejtman Ivo Toman. Podle Správy a údržby silnic Pardubického kraje byly během soboty uzavřeny úseky některých silnic a to například silnice I/2 v úseku Popkovice – Staré Čivice, dále silnice II/333 v úsecích od křižovatky Dolany – Staré Ždánice a Dolany – Hrádek. Uzavřeny byly rovněž silnice II/368 v úseku Tatenice – Strážná na Orlickoústecku a silnice III/32249 v úseku Bořice – Podbor, kde spadlo vedení vysokého napětí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.2.

Lesy prospívají lidem i městské pokladně

Správci lesa se zaměřili na svůj dlouhodobý cíl – systematickou obnovu přestárlých porostů.

Společnost celý článek
8.1.

Víte, co to znamená být na přástkách?

V dnešní uspěchané a moderní době se zamyslíme nad tím, že o Štědrém dnu a Božím hodu vánočním si lidé uvědomovali, jaké dobré dary k životu jim přinesl narozený Ježíšek. Hospodáři pak projevovali podobnou štědrost chudým koledníkům.

Společnost celý článek
15.12.

Bezpečnost letiště v Pardubicích je zajištěna

Rozruch u části obyvatel transporty vyvolaly poté, co o nich obsáhle informovala média, a to v době krátce po teroristických útocích v Paříži. „Byli jsme informováni, že přeprava munice probíhá druhým rokem za dodržení všech bezpečnostních standardů. Pro správu letiště se jedná o rutinní záležitost,“ prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Společnost celý článek
21.7.

Město má jízdní řád na vylepšení školních sportovišť

Velký potenciál pracovní skupina vidí ve využití sportovišť škol pro plnění jejich komunitní role v rámci jednotlivých městských částí a pro trávení volného času.

Společnost celý článek
1.2.

Sociální služby mají na letošní rok rekordní částku

„Bylo to složité období, kdy vláda na jedné straně zvyšovala platy v sociálních službách, ale na straně druhé některá zvýšení nepromítla do dotací krajům. Nakonec se po mnoha jednáních vše podařilo dotáhnout do zdárného konce a věřím, že nám to významně pomůže ke stabilizaci sociálních služeb a udržení zaměstnanců v těchto velmi náročných službách,“ uvedl Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
21.1.

Netradiční základní škola zve na zépis

Zápis proběhne ve čtvrtek 11. února tohoto roku od 14:00 do 18:00 hodin ve vzdělávacím centru Na rovině.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting