Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

3.3.

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

Do Pardubického kraje dorazil o víkendu silný vítr a déšť. Hasiči vyjeli ke stovkám případů popadaných stromů a poničených střech. Energetici průběžně odstraňují závady na elektrickém vedení a v celém kraji jako v jednom ze čtyř českých regionů vyhlásili stav nouze. Na Tiché Orlici v Lichkově byl vyhlášen první stupeň povodňové aktivity. Obce s rozšířenou působností ji zatím zvládají a pomoc kraje nepotřebují. Přesto jsou hejtman jako předseda bezpečnostní rady kraje a další členové krizových složek včetně krajské povodňové komise průběžně informováni o situaci a jsou připraveni v případě potřeby ihned zasáhnout a začít jednat. V Lanškrouně bylo poškozeno hned několik střech, včetně domů na místním náměstí. Po dohodě s hejtmanem tuto postiženou lokalitu v doprovodu místostarosty Jana Šebrleho navštívil vicehejtman a místopředseda bezpečnostní rady Roman Línek, který pracovně pobýval na Orlickoústecku a operativně upravil svůj program. „Rozmlouval jsem s lidmi, kteří tímto neštěstím byli zasaženi, ale také s energetiky, kteří opravovali poškozené elektrické vedení na Orlickoústecku,“ uvedl Línek. „Přestože v této části kraje je i na silnicích plno polámaných stromů, musím ocenit, že všichni zasahující – ať už z krizového řízení, pracovníci energetiky, ale i postižení občané – se chovají jako profesionálové a v daném čase projevují maximální nasazení a vůli uvést situaci co nejdříve do normálu. Štěstím v neštěstí v našem kraji je skutečnost, že doposud nikde nedošlo ke ztrátám na životě nebo zdraví, „jen“ ke škodám na majetku," dodal Línek po návratu z Lanškrouna. Situaci v kraji sleduje rovněž hejtman Ivo Toman, který je připraven kdykoli svolat jednání bezpečnostní rady. Osobně také monitoruje situaci v postižených oblastech Svitavska a Orlickoústecka. „Počasí ukázalo svou sílu i na silnicích. Především polomy a spadlé vedení vysokého napětí uzavřelo několik úseků silnic, z nichž dva stále ještě zůstávají pro dopravu nesjízdné. Musím také řidiče požádat o nejvyšší opatrnost, protože větve, případně poničené dopravní značení a podobné mohou být nepříjemnou překážkou," řekl hejtman Ivo Toman. Podle Správy a údržby silnic Pardubického kraje byly během soboty uzavřeny úseky některých silnic a to například silnice I/2 v úseku Popkovice – Staré Čivice, dále silnice II/333 v úsecích od křižovatky Dolany – Staré Ždánice a Dolany – Hrádek. Uzavřeny byly rovněž silnice II/368 v úseku Tatenice – Strážná na Orlickoústecku a silnice III/32249 v úseku Bořice – Podbor, kde spadlo vedení vysokého napětí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.8.

V evropském porovnání je naše školství podprůměrné. Zájem o práci zde stále klesá, mírně se ale oživil zájem o učitelská místa.

V posledním školním roce se v resortu školství řada věcí změnila: první úpravy se týkaly podoby státních maturit i zákona o učitelích. Neprošlo nastavení hranice bodů pro přijetí na maturitní obory či plošné zavedení školních obědů zdarma. Ministerstvo školství ale hlavně zahájilo debatu o strategii vzdělávací politiky do roku 2030. V květnu vláda schválila návrh novely zákona, která by měla opět zpřístupnit učitelskou profesi nepedagogům, což by pomohlo vyřešit současný nedostatek vyučujících ve školách. Jen pro připomenutí – v roce 2015 je ze škol zpřísnění podmínek vyhnalo. A v neposlední řadě - od ledna zvýšila vláda rozpočet na platy ve školství.

Společnost celý článek
15.6.

Pastýřka se stane další dominantou města

Novou rozhlednu, která se hrdě tyčí Na Pastvisku ve výšce 516 metrů nad mořem, projektoval moravskotřebovský rodák Jan Škoda.

Společnost celý článek
10.10.

Kryštůfek záchranář dětem

Cílem projektu „Kryštůfek záchranář dětem“ je potěšit dětské pacienty, kteří se ocitnou v péči záchranářů.

Společnost celý článek
22.2.

Pardubičtí demokraté jsou ve při

Pardubická koalice je událostmi posledních dnů vážně ohrožena.

Společnost celý článek
8.10.

Chrudimské lokálky slavily

Kromě modelových mašinek si návštěvníci mohli prohlédnout otevřenou lokomotivu zvanou Kocour a také novou Regionovu.

Společnost celý článek
3.1.

První občánek se narodil půl hodiny po silvestrovské půlnoci

Obdarovávání prvních dětí narozených v kraji je na hejtmanství tradicí od samotného vzniku Pardubického kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting