Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

3.3.

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

Do Pardubického kraje dorazil o víkendu silný vítr a déšť. Hasiči vyjeli ke stovkám případů popadaných stromů a poničených střech. Energetici průběžně odstraňují závady na elektrickém vedení a v celém kraji jako v jednom ze čtyř českých regionů vyhlásili stav nouze. Na Tiché Orlici v Lichkově byl vyhlášen první stupeň povodňové aktivity. Obce s rozšířenou působností ji zatím zvládají a pomoc kraje nepotřebují. Přesto jsou hejtman jako předseda bezpečnostní rady kraje a další členové krizových složek včetně krajské povodňové komise průběžně informováni o situaci a jsou připraveni v případě potřeby ihned zasáhnout a začít jednat. V Lanškrouně bylo poškozeno hned několik střech, včetně domů na místním náměstí. Po dohodě s hejtmanem tuto postiženou lokalitu v doprovodu místostarosty Jana Šebrleho navštívil vicehejtman a místopředseda bezpečnostní rady Roman Línek, který pracovně pobýval na Orlickoústecku a operativně upravil svůj program. „Rozmlouval jsem s lidmi, kteří tímto neštěstím byli zasaženi, ale také s energetiky, kteří opravovali poškozené elektrické vedení na Orlickoústecku,“ uvedl Línek. „Přestože v této části kraje je i na silnicích plno polámaných stromů, musím ocenit, že všichni zasahující – ať už z krizového řízení, pracovníci energetiky, ale i postižení občané – se chovají jako profesionálové a v daném čase projevují maximální nasazení a vůli uvést situaci co nejdříve do normálu. Štěstím v neštěstí v našem kraji je skutečnost, že doposud nikde nedošlo ke ztrátám na životě nebo zdraví, „jen“ ke škodám na majetku," dodal Línek po návratu z Lanškrouna. Situaci v kraji sleduje rovněž hejtman Ivo Toman, který je připraven kdykoli svolat jednání bezpečnostní rady. Osobně také monitoruje situaci v postižených oblastech Svitavska a Orlickoústecka. „Počasí ukázalo svou sílu i na silnicích. Především polomy a spadlé vedení vysokého napětí uzavřelo několik úseků silnic, z nichž dva stále ještě zůstávají pro dopravu nesjízdné. Musím také řidiče požádat o nejvyšší opatrnost, protože větve, případně poničené dopravní značení a podobné mohou být nepříjemnou překážkou," řekl hejtman Ivo Toman. Podle Správy a údržby silnic Pardubického kraje byly během soboty uzavřeny úseky některých silnic a to například silnice I/2 v úseku Popkovice – Staré Čivice, dále silnice II/333 v úsecích od křižovatky Dolany – Staré Ždánice a Dolany – Hrádek. Uzavřeny byly rovněž silnice II/368 v úseku Tatenice – Strážná na Orlickoústecku a silnice III/32249 v úseku Bořice – Podbor, kde spadlo vedení vysokého napětí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.5.

Pardubický zámek má připravenu novinku.

Doba osvětlení zámku je od setmění, tj. od rozvícení veřejného osvětlení do 24hod. a od páté hodiny ranní do zhasnutí veřejného osvětlení. Celkové náklady na svícení za celý rok dosáhnou necelých sto tisíc korun.

Společnost celý článek
19.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Všichni účastníci přispějí Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek účastnickým poplatkem, jehož minimální výše je 150 korun..

Společnost celý článek

Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové, 14. ledna 2019 V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v

Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.

Společnost celý článek
13.3.

Studenti ze SPŠE spolupracovali se zahraničními vrstevníky na 3D tiskárně i televizních zprávách

SPŠE byla koordinátorem projektů s názvy „3D technik“ a „Školní TV zprávy“. V rámci prvního projektu, na kterém se kromě SPŠE podílely školy ze Švédska a Slovenska, se studenti učili sestavit 3D tiskárnu a získávali znalosti základů 3D modelování.

Společnost celý článek
31.10.

Akademie věd bude pokračovat ve výzkumu v dalších projektech ve spolupráci s Pardubickým krajem

Studie, zpracovaná Akademií věd ČR v roce 2010, však prokázala, že znečišťující látky vyskytující se ve vodárenské nádrži Hamry vznikají přirozenou cestou v lesním ekosystému. Kvalita odebírané surové vody z nádrže Hamry je proto nově srovnávána pomocí jiných ukazatelů a je tedy i nadále vhodná pro další vodárenské využití. Toto zásadní zjištění umožnilo znovuobnovení provozu úpravny vody a její následnou rekonstrukci.

Společnost celý článek
6.1.

Příručka nezaměstnaného v roce 2010

Vyšla v nákladu 100 tisíc kuůs a kromě MPSV je dostupná zdarma také na všech úřadech práce v celé České republice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting