Víme o člověku vše ?

17.10.

Víme o člověku vše ?


     Všichni z vlastní zkušenosti víme, že naši bytost tvoří kosti, svaly, orgány a také myšlenky a emoce. Mimo zkušenost většiny z nás je už ale poznání, že člověk v sobě má i nějaké velmi jemné energie, energetické dráhy a centra (nazývané čakry), které jsou ve skutečnosti základním řídícím mechanismem  každého z nás.  Jednotlivé čakry jsou napojeny na naši autonomní nervovou soustavu, jejímž prostřednictvím řídí činnost orgánů v našem těle. Stav čaker je rozhodující nejen pro správnou funkci tělesných orgánů, ale také pro naši psychiku.
Jsou-li tedy čakry a tok energie uvnitř nás v pořádku, běží vše „jako na drátku“. Nemáme žádné zdravotní potíže, jsme vyrovnaní a žijeme plnohodnotný život. Současná doba však na nás vyvíjí velký tlak, kterým se čakry vyčerpávají a ztrácejí svou přirozenou funkci. Logickým důsledkem jsou pak různé problémy zdravotní i psychické (tzv. civilizační choroby).


Jak najít cestu z této situace? Stačí dát do pořádku čakry. Potíž tkví v tom, že si jemného energetického systému v  sobě nejsme vědomi, nevíme, jak se naučit ho vnímat. Ale možnost vnímat ho existuje. Stačí o to ve svém nitru požádat – požádat  o probuzení své jemné vnitřní síly a pak se naučit ji vnímat a komunikovat s ní. Překážkou vnímání toho jemného, co přichází z našeho nitra, je neustálý tok myšlenek.  Ke ztišení mysli se používá meditace. Při meditaci vnímáme čakry na svých rukách a konečcích prstů, nebo přímo v těle. Když jsme již schopni vnímat vlastní čakry, můžeme určit, které jsou v nerovnováze, a s pomocí poměrně jednoduchých metod je dokážeme napravovat.
Pod pojmem  meditace si dnes lidé představují nejrůznější stav vědomí, od přemýšlení přes relaxaci a vizualizaci až po dosahování nějakých transů. Ve skutečnosti meditace naopak znamená dosažení úplného klidu mysli (to jest stavu bez myšlenek), což je paradoxně stav, kdy jsme si všeho velmi intenzivně vědomi, především své vlastní existence a její podstaty. V průběhu takové meditace se pak výrazně zostřuje vnímaní stavů našeho energetického systému i fyzického těla.


Osvědčenou technikou, která učí jednoduchým meditačním a čistícím technikám a poskytuje informace o energetickém těle člověka,  je sahadža jóga.


Všichni zájemci z Pardubic  a okolí, kteří chtějí lépe  porozumět svému životu,  mohou  od 22. 11. 2014 navštěvovat desetitýdenní  kurz, který se uskuteční každou sobotu od 14.00 hod.  v čajovně Na Paletě  (za bazénem) v Pardubicích. Vstupné  dobrovolné.


.Hovořit se bude o energetickém těle člověka a o tom, jak mu porozumět. Součástí kurzu bude praktický nácvik meditace ke ztišení mysli, tréning pozornosti k vnímání svých čaker a ukázky jednoduchých čistících technik  k uvolnění blokád  v toku vnitřní energie.


Přijďte si vyzkoušet blahodárné účinky meditace a  dovědět se více o svých skrytých, ale zcela přirozených schopnostech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.10.

Informace z 63. jednání Rady Pardubického kraje

V rámci projektu má být v obci Zaječice zbudován jednopodlažní dům typu bungalov.

Společnost celý článek
20.9.

Titul Vesnice roku Pardubického kraje získal Dolní Újezd

Dolní Újezd se do této soutěže přihlásil poprvé a díky dobrému umístění dostane finance do svého rozpočtu. Starosta Stanislav Hladík sdělil, že peníze použijí na dostavbu mateřské školy.

Společnost celý článek
24.11.

Festival práce, charitativní trhy, curling i Loterie desetiletí – víkend v OC Futurum bude pro všechny generace

V pátek od 16:30 do 18:00 hodin budou před OC Futurum paralelně probíhat Adventní trhy ZŠ Sion, kde budou žáci prodávat své výrobky a výtvory. Letos jsou tematicky napojené na Rakousko a jeho kulturu. Výtěžek bude následně věnován na podporu dítěte adoptovaného na dálku školou Sion. Doprovodný program bude v režii dětí z různých uměleckých kroužků DDM Nová generace.

Společnost celý článek
22.8.

Vojenská historie i současnost potěšila na Cihelně tisíce návštěvníků

Pro návštěvníky byl jako tradičně připraven pestrý program. Hlavní ukázka historického boje nesla název ‚Tam kde neustoupili… těžký návrat do vlasti‘ a připravily ji vojenské historické kluby.

Společnost celý článek
16.7.

Nájemné v městských bytech se zvýší od 1.1.2010

Navýšení nájemného se v různých bytech liší, v průměru stoupne o 20 procent.

Společnost celý článek
24.11.

Tenhle makak červenolící je opravdu mazaný

Nezbývá tedy, než pohyb uprchlíka opět pouze monitorovat a věřit, že se snad někdy podaří jej opět vrátit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting