Víme o člověku vše ?

17.10.

Víme o člověku vše ?


     Všichni z vlastní zkušenosti víme, že naši bytost tvoří kosti, svaly, orgány a také myšlenky a emoce. Mimo zkušenost většiny z nás je už ale poznání, že člověk v sobě má i nějaké velmi jemné energie, energetické dráhy a centra (nazývané čakry), které jsou ve skutečnosti základním řídícím mechanismem  každého z nás.  Jednotlivé čakry jsou napojeny na naši autonomní nervovou soustavu, jejímž prostřednictvím řídí činnost orgánů v našem těle. Stav čaker je rozhodující nejen pro správnou funkci tělesných orgánů, ale také pro naši psychiku.
Jsou-li tedy čakry a tok energie uvnitř nás v pořádku, běží vše „jako na drátku“. Nemáme žádné zdravotní potíže, jsme vyrovnaní a žijeme plnohodnotný život. Současná doba však na nás vyvíjí velký tlak, kterým se čakry vyčerpávají a ztrácejí svou přirozenou funkci. Logickým důsledkem jsou pak různé problémy zdravotní i psychické (tzv. civilizační choroby).


Jak najít cestu z této situace? Stačí dát do pořádku čakry. Potíž tkví v tom, že si jemného energetického systému v  sobě nejsme vědomi, nevíme, jak se naučit ho vnímat. Ale možnost vnímat ho existuje. Stačí o to ve svém nitru požádat – požádat  o probuzení své jemné vnitřní síly a pak se naučit ji vnímat a komunikovat s ní. Překážkou vnímání toho jemného, co přichází z našeho nitra, je neustálý tok myšlenek.  Ke ztišení mysli se používá meditace. Při meditaci vnímáme čakry na svých rukách a konečcích prstů, nebo přímo v těle. Když jsme již schopni vnímat vlastní čakry, můžeme určit, které jsou v nerovnováze, a s pomocí poměrně jednoduchých metod je dokážeme napravovat.
Pod pojmem  meditace si dnes lidé představují nejrůznější stav vědomí, od přemýšlení přes relaxaci a vizualizaci až po dosahování nějakých transů. Ve skutečnosti meditace naopak znamená dosažení úplného klidu mysli (to jest stavu bez myšlenek), což je paradoxně stav, kdy jsme si všeho velmi intenzivně vědomi, především své vlastní existence a její podstaty. V průběhu takové meditace se pak výrazně zostřuje vnímaní stavů našeho energetického systému i fyzického těla.


Osvědčenou technikou, která učí jednoduchým meditačním a čistícím technikám a poskytuje informace o energetickém těle člověka,  je sahadža jóga.


Všichni zájemci z Pardubic  a okolí, kteří chtějí lépe  porozumět svému životu,  mohou  od 22. 11. 2014 navštěvovat desetitýdenní  kurz, který se uskuteční každou sobotu od 14.00 hod.  v čajovně Na Paletě  (za bazénem) v Pardubicích. Vstupné  dobrovolné.


.Hovořit se bude o energetickém těle člověka a o tom, jak mu porozumět. Součástí kurzu bude praktický nácvik meditace ke ztišení mysli, tréning pozornosti k vnímání svých čaker a ukázky jednoduchých čistících technik  k uvolnění blokád  v toku vnitřní energie.


Přijďte si vyzkoušet blahodárné účinky meditace a  dovědět se více o svých skrytých, ale zcela přirozených schopnostech.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.4.

Absolvoval "prestižní" kurz u FBI

Kurzy Národní Akademie FBI jsou pořádány pro policejní složky už od roku 1935. Pro zahraniční „studenty“ se jejich dveře otevřely v roce 1962.

Společnost celý článek
4.12.

Kraj investuje stamiliony do pardubického zámku

„Zvýšení atraktivity a rozšíření návštěvnických služeb v areálu zámku Pardubice“

Společnost celý článek
8.3.

Roste „lůžko“ pro nový bazén

Půlmiliardová přestavba je bedlivě sledována nejen médii a veřejností, ale zejména investorem, tedy městem Pardubice.

Společnost celý článek
15.3.

O startovacích bytech je letos již rozhodnuto

Vylosovaní zájemci mají nyní možnost si jimi požadovaný byt prohlédnout a ke konci dubna, případně začátkem května je čeká podpis čtyřleté nájemní smlouvy s městem. První tři roky přitom bude nájemník platit 50 korun za metr čtverečný plus energie, v posledním roce bude částka za metr čtverečný činit 80 korun plus energie.

Společnost celý článek
4.12.

Vánoční jarmark ve stacionáři Mirea

K občerstvení sloužila kavárnička s vánočním cukrovím a nápoji a vše zakončilo šamanské bubnování.

Společnost celý článek
17.1.

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Do sbírky přispěl každý zákazník, který nakoupil v průběhu akce zboží za více než 100 korun v prodejně Albert.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting