Víte co dělají vaše děti na síti?

20.12.

 Víte co dělají vaše děti na síti?

Na základní škole v Heřmanově Městci proběhla dnes preventivní beseda na téma kyberšikana. Během průzkumu na začátku programu se většina dětí ze dvou tříd pátého ročníku hrdě hlásila, že mají mobilní telefony a běžně používají internet. Ne všichni ale věděli, jaká pravidla by měli dodržovat při surfování a komunikaci na internetu.

Hlavním bodem besedy bylo ponižování a zesměšňování druhých přes informační a komunikační technologie. Ne každé dítě si uvědomuje rozsah svého jednání při ztrapňování na internetu. Oběti těchto zdánlivě neškodných dětských her mohou prožívat velmi těžké období, mnohdy se s tímto problémem neumí sami vyrovnat a potřebují pomoc ostatních.

Internet je plný zajímavých informací, ale také nástrah. Když budeme dodržovat několik základních pravidel, můžeme se vyhnout různým nebezpečím v kyberprostoru:

- nesdělovat svou adresu, telefonní číslo
- neposílat své fotografie a zvlášť žádné intimní
- používat hesla, blokovat své účty
- nereagovat na neslušné a hrubé vzkazy
- nesvěřovat se se svým tajemstvím lidem na internetu
- nepodporovat svým sdílením nevhodný, urážející obsah

Nebuďte lhostejní vůči svým dětem a zajímejte se o trávení jejich volného času na internetu. Zablokujte jim přístup k nevhodným stránkám a pomozte jim se zabezpečením jejich online účtů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.3.

OCHUTNEJ SVĚT se Zdeňkem Pohlreichem a dalšími, na BOSCH FRESH FESTIVALU, největším českém festivalu dobrého jídla a pití!

V rámci programu bude i letos připraveno hned několik pódií, z nichž dominantní je hlavní cooking stage s živými kulinářskými show vyhlášených kuchařských es, jako Zdeněk Pohlreich a další. Navazuje velmi oblíbená interaktivní workshop stage, grill stage s celodením grilováním a workshopy nebo pódium, které se bude věnovat kávě – Coffee stage.

Společnost celý článek
22.2.

Pardubičtí demokraté jsou ve při

Pardubická koalice je událostmi posledních dnů vážně ohrožena.

Společnost celý článek
22.12.

Krajští radní přidělovali dotace v částce 330 tisíc korun

Dotaci ve výši 80 tisíc získalo Sdružení přátel Pardubického kraje, které bylo založeno už v roce 2003.

Společnost celý článek
1.2.

Topoly u arény musí ustoupit plynu

„Stromy jsou v těsné blízkosti plynovodu a při výkopových pracích bude zasaženo do jejich kořenového systému.

Společnost celý článek
24.10.

Studenti z Pardubic připravují recepty do soutěže Svačina roku Rio Mare

Do letošního ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku Rio Mare se přihlásilo rekordních 160 studentů z celkem 47 středních odborných škol se zaměřením na gastronomii.

Společnost celý článek
13.5.

Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli jsou týdenní akcí pro laickou i odbornou veřejnost

Hospodyňky učila, aby jídlo bylo nejen chutné, ale i estetické, snažila se přimět zkušené kuchařky, aby nepodléhaly stereotypu a experimentovaly. Tyto stále moderní požadavky provázejí druhý ročník gastronomických slavností, pořádaných k poctě a oslavě jedné z nejslavnějších litomyšlských žen od 13. do 19. května 2013.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting