Víte co dělají vaše děti na síti?

20.12.

 Víte co dělají vaše děti na síti?

Na základní škole v Heřmanově Městci proběhla dnes preventivní beseda na téma kyberšikana. Během průzkumu na začátku programu se většina dětí ze dvou tříd pátého ročníku hrdě hlásila, že mají mobilní telefony a běžně používají internet. Ne všichni ale věděli, jaká pravidla by měli dodržovat při surfování a komunikaci na internetu.

Hlavním bodem besedy bylo ponižování a zesměšňování druhých přes informační a komunikační technologie. Ne každé dítě si uvědomuje rozsah svého jednání při ztrapňování na internetu. Oběti těchto zdánlivě neškodných dětských her mohou prožívat velmi těžké období, mnohdy se s tímto problémem neumí sami vyrovnat a potřebují pomoc ostatních.

Internet je plný zajímavých informací, ale také nástrah. Když budeme dodržovat několik základních pravidel, můžeme se vyhnout různým nebezpečím v kyberprostoru:

- nesdělovat svou adresu, telefonní číslo
- neposílat své fotografie a zvlášť žádné intimní
- používat hesla, blokovat své účty
- nereagovat na neslušné a hrubé vzkazy
- nesvěřovat se se svým tajemstvím lidem na internetu
- nepodporovat svým sdílením nevhodný, urážející obsah

Nebuďte lhostejní vůči svým dětem a zajímejte se o trávení jejich volného času na internetu. Zablokujte jim přístup k nevhodným stránkám a pomozte jim se zabezpečením jejich online účtů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.12.

Mezi svátky budou některé agendy fungovat omezeně

S přelomem roku souvisí také účetní uzávěrky, pokladny magistrátu tak budou 31. 12. zavřené. Oddělení dopravně správních agend, které má na starosti mj. řidičské průkazy, bude také fungovat kvůli odstávce pokladen pouze omezeně. Výjimkou bude pokladna v Černé za Bory, kde sídlí registr motorových vozidel. Ta bude v provozu i na Silvestra.

Společnost celý článek
13.9.

Oddací síň se stěhuje do budovy bývalé reálky

Od prosince, pravděpodobně do května 2018, bude oddávajícím místem, kde snoubenci mohou uzavřít sňatek bez dalších poplatků, Kašparův sál v budově bývalé reálky. Sem město po dobu rekonstrukce přesune i vítání občánků.

Společnost celý článek
31.12.

Výtěžek poputuje na opravu rudoltické bytovky

Je přece škoda nechat ležet to, co může někomu posloužit.

Společnost celý článek
17.7.

Pozor na phishingové emaily!

Policie upozorňujeme, že se nejedná o aktivitu bankovního ústavu, ale o snahu pachatelů získat citlivé údaje klientů.

Společnost celý článek
25.6.

Hejtman Netolický hostem v Českém rozhlase Pardubice

Druhý ročník akce, které se loni zúčastnilo 12 tisíc soutěžících, opět pořádá Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Pardubickým krajem.

Společnost celý článek
30.5.

Oslava Pragy V3S

Již od konce šedesátých let se uvažovalo o jejich nahrazení, ale obdobný typ se z různých důvodů nedařilo najít. Situaci se podařilo vyřešit až v nedávné době a v posledních létech dochází k přezbrojování armády a legendární „Vétřiesky“ rychle ze silnic mizí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting