Vítězi krajského Zlatého erbu 2017 jsou Moravská Třebová, Semanín a Krouna

27.3.

Vítězi krajského Zlatého erbu 2017 jsou Moravská Třebová, Semanín a Krouna

Modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanů i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií. To je základní cíl, o který usiluje soutěž Zlatý erb. V pátek byly vyhlášeny výsledky jejího krajského kola.
Soutěže se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos zapojilo 504 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb. Ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než 50 %. V Pardubickém kraji bylo podáno dohromady 18 projektů. Do celostátního kola postupují Moravská Třebová, Semanín, Krouna. Vítězové celostátního kola budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 3. dubna 2017 v Hradci Králové.
Čím se pyšní úspěšné projekty? Propojení webových stránek s facebookovým profilem, virtuální prohlídku, to vše mimo dalších informací nabízí např. webové stránky obce Semanín. I obec Oucmanice má kvalitní webové stránky, o jejich obsah a aktualizaci se starají dva externí pracovníci.V Březové nad Svitavou je často navštěvovaná interaktivní mapa, která občanům usnadní hledání nejen firem, institucí, ale i turistických cílů a sportovišť.
Ceny vítězům předávali společně se zástupci organizátora soutěže – Český zavináč, z. s. – také vedoucí odboru kanceláře ředitele Krajského úřadu Pardubického kraje Jana Haniková a vedoucí oddělení informatiky Roman Borkovec. 

Nejlepší webová stránka města

Nejlepší webová stránka obce

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba

Zdroj: Pardubický kraj

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.6.

„Kuře“ pomáhá v Pardubicích

V Městském azylovém domě pro ženy a matky s dětmi financuje psací stoly a židle ve společných pokojích dětí s matkami.

Společnost celý článek
3.3.

Nemocnice Pardubického kraje zeštíhlila management

Ústí nad Orlicí, Svitavy a Litomyšl bude řídit bývalý ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek, MBA. Jedním z jeho cílů je optimalizovat náklady a centralizovat drahé provozy, u nichž je potřeba počítat s většími investicemi a vyššími nároky na počet personálu. „Chci nastolit prostředí, které umožní co nejlepší spolupráci lékařů a zdravotníků všech tří nemocnic,“ uvedl dále Tomáš Julínek.

Společnost celý článek
12.2.

Dětský domov v Holicích učí děti samostatnému bydlení

„Ze zákona je možné, aby děti ve věku 18 až 26 zůstávaly v dětském domově. Snažíme se je tak připravit na dobu, kdy budou muset z domova definitivně odejít a starat se o sebe. Proto jsou tréninkové byty natolik důležité, jelikož fungují jako přechodová fáze do běžného života,“ sdělil ředitel domova Ondřej Výborný.

Společnost celý článek
18.8.

Děti se dozví o regionu

Jan Honza Lušovský o velkých prázdninách příliš neodpočíval, a připravil přibližně sto autorských listů.

Společnost celý článek
19.5.

Boeing Stearman ve zbarvení československých pilotů

„Podoba stroje čísla FJ934 ze stavu 31. EFTS z přelomu let 1942a 1943 byla zvolena podle dobové fotografie a též proto, že je zaznamenán v zápisnících letů několika československých učitelů létání u této školy, konkrétně Josefa Stehlíka, Josefa Flekala a Jana Mokrejše. Připomíná tak více než 70 let starou kapitolu sice méně nápadné, přesto tak důležité oblasti působení čs. pilotů za 2. světové války v zahraničí, potažmo v zámoří,“ upřesňuje letecký publicista Zdeněk Hurt, jeden z pořadatelů Aviatické poutě.

Společnost celý článek
19.6.

Virtuální mosty využily ke zkrácení cesty stovky lidí

Nedaleko soutoku Labe s Chrudimkou bylo možné výjimečně využít služeb převozníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting