Vládní představitelé v Pardubickém kraji

14.5.

Vládní představitelé v Pardubickém kraji

Vládní představitelé v Pardubickém kraji

V tomto týdnu navštíví Pardubický kraj hned dva představitelé české vlády. Dnes 14. května 2007 přijede předseda Legislativní rady vlády České republiky Cyril Svoboda, ve čtvrtek 17. května pak kraj navštíví ministr kultury Václav Jehlička. S oběma se setká i člen Rady Pardubického kraje Miloslav Macela. Cyril Svoboda bude v rámci svého programu od 10 hodin přednášet na Univerzitě Pardubice na téma „Proměny současné legislativy“ a setká se v rektorem univerzity. Od 11.45 pak poobědvá s radním Pardubického kraje Macelou. Hovořit by měli na téma problematické legislativy v oblasti sociální péče. Program Cyrila Svobody bude pokračovat od 13 hodin návštěvou města Holice, kde bude jednat s představiteli města a odpoledne diskutovat i s místními podnikateli a organizacemi. Ministr kultury Václav Jehlička svůj čtvrteční celodenní program stráví na Vysočině a na Litomyšlsku. Na radnici v Hlinsku bude s představiteli města a kraje jednat na téma převodu skanzenu Veselý Kopec do majetku kraje. O hudebním festivalu Tomáškova a Novákova Skuteč i o problematice záchrany historických budov ve městě a okolí bude diskutovat na skutečské radnici se starostou města Skuteč Pavlem Novotným. Odpoledne se ministr kultury přesune do Litomyšle. Na tamním zámku se od 13 hodin setká se zástupci města a architekty a budou debatovat o rekonstrukci zámku. Po celý den jej bude doprovázet krajský radní Miloslav Macela.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Nový sklad zvýší kapacitu mrazírenských skladů MD logistiky o čtvrtinu

Výstavba budovy začala 16. srpna 2016 demolicí předcházejícího objektu. V říjnu 2016 bylo zahájeno vrtání 34 základových pilot. Následně začala montáž ocelové konstrukce o hmotnosti 270 tun, do opěrných zdí budovy bylo nalito 250 m3 betonu a na vnější opláštění haly byl použit bílý trapézový plech o ploše 5 200 m2. Důvodem pro bílý exteriér je vysoká odrazivost slunečních paprsků, která pomáhá snížit energetickou náročnost provozu. Generálním dodavatelem stavby byla firma MARHOLD, chlazení dodala společnost GEA Refrigeration Czech Republic.

Společnost celý článek
13.2.

Kraj letos navyšuje podporu dobrovolným hasičům

Při organizaci některých soutěží začal Pardubický kraj v loňském roce spolupracovat s Královehradeckým a letos v tom bude pokračovat.

Společnost celý článek
29.4.

Máte poslední možnost hlasovat do burzy filantropie.

Koalice nevládek Pardubicka se k profesionálnímu vystoupení neziskových organizací na burze snaží přispět i přípravným seminářem pro zvládání prezentačních technik. Ten proběhne 7. května v sálu Jana Kašpara na Krajském úřadě Pardubického kraje.

Společnost celý článek
10.12.

Bez hranic ve výtvarném světě

Cílem projektu je podpora kulturní rozmanitosti a odstraňování předsudků a bariér mezi nimi.

Společnost celý článek
13.11.

Žáci pro středisko rané péče vyrobili nové pomůcky

Věřím, že se další přidají a spolupráce mezi našimi školami a poskytovateli sociálních služeb se bude nadále jen a jen rozvíjet,“ podotýká náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
18.12.

Magistrát města Pardubic a Silvestr

Z provozních důvodů bude pardubický magistrát v pondělí 31. prosince pro veřejnost otevřen pouze do 12:00 hodin.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting