Vlak štěstí a naděje přivezl dětem přes půl milionu korun

8.8.

Vlak štěstí a naděje přivezl dětem přes půl milionu korun

Vlak štěstí a naděje přivezl dětem přes půl milionu korun

V těchto dnech skončil třetí ročník internetové dražby obrázků dětí z dětských domovů. Až do včerejšího dne se vydražilo 757 obrázků za více než půl milionu korun. Jen letos našlo své nové majitele 513 kreseb za více než dvě stě tisíc korun. „Dražba se koná každoročně na internetové adrese www.vlakstesti.cz a vyvolávací cena jednoho obrázku je 300 korun. Není ale výjimkou, že se obrázek nakonec prodá i za více než tisíc korun,“ říká Zbyněk Honys, ředitel Odboru komunikace Českých drah. „Nejvíce zatím zaplatil zájemce za jednu dětskou kresbu 1.650 korun.“ Dražba se koná kompletně na internetu. Ten, kdo nabídne nejvyšší částku, zašle peníze přímo na účet konkrétního dětského domova, ze kterého dětský autor pochází a obratem obdrží obrázek poštou. „Nejde jen o to, vydělat peníze. Samozřejmě že dětem v dětských domovech velmi pomohou, je to pro ně ale především výzva soutěžit a ta se zatím vždy setkala s velkým úspěchem,“ doplňuje Jan Maj, ředitel divize Transportní systémy a prokurista společnost Siemens. A dodává: „Každý rok je mezi dětmi o projekt také větší a větší zájem. V roce 2005 jsme dražili 561 obrázků, loni jich bylo 717 a letos jejich počet přesáhl také hranici sedmi set.“ Nejvíce kreseb letos vydražila společnost ČD Telematika,a to rovných 172. Všechny obrázky, které se účastnily dražby, si můžete prohlédnout na internetových stránkách www.vlakstesti.cz, kde jsou zároveň pravidla dražby a kontakty na všechny dětské domovy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.10.

Zápasníci MMA v OC Futurum zváží svaly a zahřejí se před očekávaným turnajem

MMA kombinuje boj ve stoje, zápas a boj na zemi, kdy se používají techniky z různých disciplín bojových sportů a umění. Jedná se o relativně mladý sport, jehož moderní podoba vznikla v Brazílii. Nyní láká diváky po celém světě zejména na atraktivní souboje v kleci, osmiúhelníku obehnaném pletivem.

Společnost celý článek
2.7.

Hejtman navštívil litomyšlskou - Zetešku -.

„Před časem jsem zde byl ještě jako poslanec a musím říci, že škola se hodně změnila,“ prohlásil Radko Martínek

Společnost celý článek
17.12.

Vojtěch se vrátil do štítu pardubické radnice

V červnu letošního roku jí upadla ruka a protože revize ukázala, že trny, držící sochu na malé plošině, jsou zrezivělé.

Společnost celý článek
13.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Velkým lákadlem bude již tradičně prohlídka současných kremačních technologií, které jsou návštěvníkům zpřístupněny jedenkrát v roce, právě v době "dušičkových" svátků," říká Světlana Pozníková, mluvčí Služeb města Pardubic.

Společnost celý článek
6.2.

Od úterý 6. února 2018 je vyhlášen zákaz návštěv v Nemocnici Pardubického kraje

Důvodem zákazu návštěv u hospitalizovaných pacientů je strmý nárůst chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji a nárůst počtu hospitalizovaných pacientů s chřipkou v současném období počínající plošné chřipkové epidemie na území celé České republiky.

Společnost celý článek
8.1.

Vzniká odborná skupina pro zvýšení efektivity školství

Tato koncepce by měla být prvním krokem k řešení nedostatku pracovníků pro dělnické profese.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting