Vlak štěstí a naděje přivezl dětem přes půl milionu korun

8.8.

Vlak štěstí a naděje přivezl dětem přes půl milionu korun

Vlak štěstí a naděje přivezl dětem přes půl milionu korun

V těchto dnech skončil třetí ročník internetové dražby obrázků dětí z dětských domovů. Až do včerejšího dne se vydražilo 757 obrázků za více než půl milionu korun. Jen letos našlo své nové majitele 513 kreseb za více než dvě stě tisíc korun. „Dražba se koná každoročně na internetové adrese www.vlakstesti.cz a vyvolávací cena jednoho obrázku je 300 korun. Není ale výjimkou, že se obrázek nakonec prodá i za více než tisíc korun,“ říká Zbyněk Honys, ředitel Odboru komunikace Českých drah. „Nejvíce zatím zaplatil zájemce za jednu dětskou kresbu 1.650 korun.“ Dražba se koná kompletně na internetu. Ten, kdo nabídne nejvyšší částku, zašle peníze přímo na účet konkrétního dětského domova, ze kterého dětský autor pochází a obratem obdrží obrázek poštou. „Nejde jen o to, vydělat peníze. Samozřejmě že dětem v dětských domovech velmi pomohou, je to pro ně ale především výzva soutěžit a ta se zatím vždy setkala s velkým úspěchem,“ doplňuje Jan Maj, ředitel divize Transportní systémy a prokurista společnost Siemens. A dodává: „Každý rok je mezi dětmi o projekt také větší a větší zájem. V roce 2005 jsme dražili 561 obrázků, loni jich bylo 717 a letos jejich počet přesáhl také hranici sedmi set.“ Nejvíce kreseb letos vydražila společnost ČD Telematika,a to rovných 172. Všechny obrázky, které se účastnily dražby, si můžete prohlédnout na internetových stránkách www.vlakstesti.cz, kde jsou zároveň pravidla dražby a kontakty na všechny dětské domovy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.6.

Euroklíč bude pomáhat i v Pardubickém kraji

V našem kraji je potenciálně dvanáct tisíc držitelů euroklíče.

Společnost celý článek
18.11.

Kraj slaví 10. narozeniny, přijďte si prohlédnout reálku

Na návštěvníky čeká prohlídka zcela zrekonstruovaných prostor včetně nádherného výhledu na Pardubice.

Společnost celý článek
30.5.

Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak zábavná může být věda.

Toto léto se děti vydají na dobrodružnou cestu po stopách vzniku a vývoje života na Zemi. Nejprve si mladí vědci vyzkouší, co všechno umí přírodní živly a pokusí se je zkrotit tak jako jejich předci.

Společnost celý článek
22.12.

Hejtman rozdával radost

Stejně jako dalším deseti krajským zařízením, věnoval šek na deset tisíc korun a děti obdaroval krabicí pardubického perníku.

Společnost celý článek
21.6.

Festival POLOM 2011

O víkendu 25.-26.6.2011 se uskuteční festival POLOM 2011

Společnost celý článek
13.9.

Stavba roku 2011

Uspěly tak v konkurenci čtyřiačtyřiceti staveb, které jejich tvůrci do letošní soutěže přihlásili.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting