Vlnobití, divoká řeka i ledová komora

30.1.

Vlnobití, divoká řeka i ledová komora

Už půl druhého roku se Pardubáci musí obejít bez krytého bazénu. Rozsáhlá modernizace Plaveckého areálu Na Olšinkách se ovšem rychle blíží ke svému zdárnému konci. Pokud nenastanou nečekané komplikace, otevřou se dveře prvním návštěvníkům 1. května. Plavecký areál s padesátimetrovým bazénem se na pardubických Olšinkách začal stavět už v roce 1959. Jeho výstavba se ovšem protáhla třicet let. V roce 1967 byla jeho výstavba dokonce na dvanáct let zastavena a dokončen byl až na podzim roku 1990. Překrývající se stavební technologie a táhnoucí se doba výstavby se ovšem podepsaly na technickém stavu. A tak se už jedenáct let po otevření muselo sáhnout k rekonstrukci hlavní budovy a řadu posledních let mohl bazén fungovat jenom díky výjimkám hygieniků. V červnu 2010 proto zastupitelé schválili modernizaci Plaveckého areálu. Rozhodli také o tom, že bude zrušen unikátní skokanský bazén s desetimetrovou věží, který nahradí moderní bazén s řadou atrakcí. „O podobě skokanské části se vedly vášnivé debaty a část zastupitelů si přála zachovat skokanskou věž. Je ovšem pravdou, že aquapark Pardubice také neměly, a že bude pro naše občany přínosem,“ říká náměstek primátorky Jindřich Tauber. Celá modernizace bazénu, včetně rekonstrukce Letní pláže, přijde na 531 milionů bez DPH. Na obřím staveništi v těchto dnech vrcholí dokončovací práce v interiérech, na kterých pracuje současně až sto padesát dělníků. Hotové už je parkoviště, které úspěšně prošlo kolaudací, a venkovní podoba bazénu. V interiérech jsou dokončeny podhledy a finišuje se s pokládkou obkladů, montáží světel a zámečnickými pracemi. Postupně probíhají také zátopové zkoušky, při kterých se zkouší těsnost bazénů, a přibližně měsíc před otevřením areálu se uskuteční funkční zkoušky. „Žádné velké problémy při výstavbě nebyly, počítáme tedy s tím, že prvního května by areál přivítal první návštěvníky,“ věří Tauber. O měsíc nebo dva později bude rovněž otevřena zrekonstruovaná venkovní Sluneční pláže. O její opravě za téměř 33 milionů (bez DPH) se totiž rozhodlo až v průběhu rekonstrukce samotného Plaveckého areálu. Stejně jako vnitřní „padesátka“ budou teď venkovní bazény z nerezových van. Novým provozovatelem Plaveckého areálu bude obecně prospěšná společnost PAP Pardubice. O jejím zřízení rozhodli zastupitelé na podzim minulého roku. Správní rada společnosti plánuje, že do března zveřejní, kolik bude stát vstup do jednotlivých částí areálu. „Našim cílem je, aby bylo přijatelné pro všechny. Předpokládám, že vstupné do padesátimetrového bazénu se bude pohybovat mezi 50 až 55 korunami a do aquaparku kolem sto korun za hodinu,“ dodává Jindřich Tauber.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.3.

Brzké jaro urychlilo svoz zeleného odpadu

Objem zelené hmoty, která místo v popelnicích pro komunální odpad končí v kompostárně, se rok od roku zvyšuje. Jen za rok 2013 bylo z compostainerů svezeno téměř 750 tun bioodpadu. Město tak šetří, když snižuje objem odpadu, který by byl jinak uložen na skládku a zároveň prostřednictvím kompostu do přírody vrací potřebné organické látky.

Společnost celý článek
26.1.

Vydejte se s námi do středověku

Výstava je vhodná pro výuku i volný čas a samozřejmě pro návštěvníky všeho věku.

Společnost celý článek
23.6.

Peníze ze SROPu jsme vyčerpali na sto procent

„Zkrátka, do otevřených vrat jsme vjeli s tím největším možným náklaďákem. Větší by se už nevešel,“ dodal Línek.

Společnost celý článek
3.8.

Jízdné se v Hradci vrátí na původní výši z roku 2009

Tržby meziročně poklesly zhruba o šest milionů korun.

Společnost celý článek
18.10.

ČOI versus Farmářské trhy v Polabinách dne 9. října

Byly provedeny celkem 2 kontroly stánků a jedna kontrola restaurace. Porušení právních předpisů bylo zjištěno ve 2 případech.

Společnost celý článek
23.3.

Pochodujte s Horskou službou, pomozte dětem

Horská služba bude v průběhu akce dohlížet na bezpečnost a zdraví účastníků pochodu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting