Vodovodní a kanalizační přípojky jsou na třídě Míru vyměněny

16.9.

Vodovodní a kanalizační přípojky jsou na třídě Míru vyměněny

Výměna vodovodních a kanalizačních přípojek na třídě Míru v minulém týdnu skončila. Majitelé nemovitostí mají už jen 16 dní na podání žádosti o dotaci na tuto výměnu. Třídu Míru nyní čekají již pouze povrchové práce.


„Nyní probíhají na třídě Míru terénní práce. V minulém týdnu se dodělávalo pár posledních přípojek, většina jich je však hotova už delší dobu.  Majitelé nemovitostí ale poněkud otálejí s podáváním žádostí o dotace na zhotovení domovních přípojek. Nejzazší termín podání je 30. září, ale zatím tu máme jen pár žádostí,“ řekl vedoucí odboru majetku a investic Jaroslav Hruška.

Město při zahájení rekonstrukce třídy Míru přislíbilo majitelům všech 42 objektů na třídě Míru a ve Sladkovského ulici dotace na vybudování nových kanalizačních a vodovodních přípojek a revizních kanalizačních šachet. O dotaci může žádat právnická nebo fyzická osoba na předepsaném formuláři, který lze stáhnout z internetových stránek města.

Na jiném nemůže být žádost přijata. Na webu města najdou žadatelé také podrobné podmínky poskytnutí dotace, včetně návrhu smlouvy o jejím poskytnutí a přehled všech požadovaných příloh. K žádosti o dotaci musí majitel nové přípojky či šachty připojit smlouvu o dílo, kterou uzavřel se zhotovitelem, předávací protokol a konečnou fakturu, včetně dokladu o úhradě.

Město žadatelům proplatí polovinu vynaložené částky. Vzhledem k tomu, že práce prováděly různé firmy, bude u každé žádosti posuzováno, zda je cena díla v místě a čase obvyklá. U předražených zakázek se tedy může stát, že bude dotace krácena.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.10.

Vlastníci historických domů mohou žádat o dotace na opravy

Vlastníci památkově chráněných objektů čerpají dotace z programu na obnovu památek v pardubické památkové rezervaci pravidelně již řadu let. Jen za posledních pět let investovali majitelé do oprav 23 objektů v historickém centru zhruba 5 milionů korun. Letos možnosti získat dotaci od státu a města využili majitelé dvou měšťanských domů a pardubického Zámku.

Společnost celý článek
17.10.

Klienti Domova pod hradem Žampach si žijí jako na zámku

Součástí objektu je i tělocvična, rehabilitační místnosti, kulturní místnost a nechybí ani kadeřnický salón pro klienty ústavu.

Společnost celý článek
27.4.

10P - Desatero problémů Chrudimi

Zmiňovaná forma setkání umožnila zástupcům města sestavit žebříček nejpalčivějších problémů Chrudimi.

Společnost celý článek
29.3.

IPRM rozšíří území, má i šanci získat víc peněz

Pardubice mají v současné době přislíbeny na revitalizaci dvou poválečných sídlišť do roku 2015 evropské dotace ve výši zhruba 165 milionů korun, tedy asi 6,5 milionu EUR.

Společnost celý článek
25.4.

Přednášky o Mercurym upozornily žáky na nebezpečí AIDS

Po tříleté pauze do Pardubic opět zavítal bývalý tajemník a blízký přítel legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho Peter Freestone. Prostřednictvím projektu Titanic Freddie AIDS, na kterém spolupracuje s královéhradeckým hudebníkem Milanem Šatníkem, upozorňuje zejména děti na nebezpečí této neviditelné nemoci.

Společnost celý článek
21.1.

Vozový park záchranky rozšířilo šest nových sanit

Nové vozy budou sloužit posádkám v Poličce, Hlinsku, Moravské Třebové, Pardubicích a dvě sanitky poputují do Ústí nad Orlicí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting