Volání sirén z pardubické Malé scény

4.5.

Volání sirén z pardubické Malé scény

Volání sirén z pardubické Malé scény

Volání sirén z pardubické Malé scény

První dubnovou středu měl být na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla zahájen cyklus zábavně-diskusních pořadů Jany Uherové s názvem VOLÁNÍ SIRÉN. Cyklus by tak volně navázal na velmi oblíbené pořady s pardubickými herci Večerní šumlování. Bohužel byla dramaturgyně a moderátorka večera Jana Uherová nemocná a pořad bylo divadlo nuceno zrušit, respektive přesunout. O žádanou talk show tedy diváci nepřijdou a zahajovací večer se uskuteční už tuto středu 4. května od 19.00 hodin na Malé scéně ve dvoře. Zakoupené vstupenky na dubnový termín zůstávají v platnosti! „Letos jsme se rozhodli pokračovat v intimně laděných večerech a připravili jsme nový projekt s názvem Volání sirén. Konat se bude každou první středu v měsíci, přesně v den, kdy ve městě slyšíte minutový zvuk sirén, čímž se také tak trochu inspiroval název pořadu. Ale siréna není jenom zařízení vydávající zvuk, setkáváme se s ní i v mytologii. Sirény byly kouzelné pěvkyně, které neodolatelným vábivým zpěvem lákaly námořníky ke svému ostrovu, kde pak jejich loď ztroskotala na útesech. My vám však můžeme slíbit, že když vás přivábíme do divadla, rozhodně v něm neztroskotáte, ale strávíte příjemný a neopakovatelný večer,“ slibuje Jana Uherová. Do nového pořadu si hostitelka bude zvát nejen osobnosti z oblasti divadla, ale divákům zprostředkuje setkání i s výjimečnými „Pardubáky“, kteří se nesmazatelným způsobem zapsali do nedávné historie i současnosti našeho města. Slavní malíři, architekti, lékaři, fotografové, muzikanti – ti všichni se stanou hosty pořadu Volání sirén. O příjemnou atmosféru se postará i pohodová hudba, naše pozvání přijala skupina Marien s Víťou Troníčkem. Nový cyklus měly zahájit tři významné herečky, které jsou spojeny především s Východočeským divadlem – Zdena Bittlová, Jarmila Derková a Anna Ferencová. Bohužel však všechny musely na poslední chvíli pozvání odřeknout. „Zdravotní problémy, vleklý úraz či složité rodinné problémy, to jsou důvody, proč diváci neuvidí původně avizovanou Zdenu Bittlovou, Annu Ferencovou ani Jarmilu Derkovou,“ omlouvá změnu hostů Jana Uherová. „První večer bude tedy patřit Libuši Švormové a Jindřichu Bonaventurovi!,“ láká na neméně zajímavá jména Uherová A ještě vzkaz Jany Uherové na závěr: „Věřím, že se první květnovou středu máte na co těšit, že spolu strávíme hodinu a půl v příjemném vzpomínání a povídání, a myslím, že ani o zábavu a humor nebude nouze. Vždyť divadlo, i když je to dramatické umění, se musí brát také s lehkostí a šarmem…“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.4.

Místní referendum o členění Pardubic proběhne 13.června

Pardubice jsou v současné době rozděleny na osm městských obvodů. O vhodnosti a nákladnosti tohoto uspořádání diskutují politici již několik let, shodu však zatím nenašli. Proto se rozhodli uspořádat referendum a dát tak občanům možnost zapojit se do rozhodování přímo.

Společnost celý článek
21.3.

Trenérem mužské hokejbalové reprezentace je krajský silničář Jiří Mašík

Jiří Mašík byl jako asistent u národního týmu mužů v roce 2009, kdy na domácím mistrovství světa získal tým zlaté medaile. V letech 2007 až 2014 vedl juniorskou reprezentaci hráčů do 20 let.

Společnost celý článek
30.8.

Jak dál s přijímacími zkouškami

Největší převis poptávky byl o studium na gymnáziích.

Společnost celý článek
29.5.

Přednáška „Program APOLLO – opravdu jsme byli na Měsíci?“

Soubojem protichůdných názorů na jedno z největších lidských dobrodružství 20. století vás provede v pátek 30. května Milan Halousek z České kosmické kanceláře.

Společnost celý článek
23.6.

Peníze ze SROPu jsme vyčerpali na sto procent

„Zkrátka, do otevřených vrat jsme vjeli s tím největším možným náklaďákem. Větší by se už nevešel,“ dodal Línek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting