Volání sirén z pardubické Malé scény

4.5.

Volání sirén z pardubické Malé scény

Volání sirén z pardubické Malé scény

Volání sirén z pardubické Malé scény

První dubnovou středu měl být na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla zahájen cyklus zábavně-diskusních pořadů Jany Uherové s názvem VOLÁNÍ SIRÉN. Cyklus by tak volně navázal na velmi oblíbené pořady s pardubickými herci Večerní šumlování. Bohužel byla dramaturgyně a moderátorka večera Jana Uherová nemocná a pořad bylo divadlo nuceno zrušit, respektive přesunout. O žádanou talk show tedy diváci nepřijdou a zahajovací večer se uskuteční už tuto středu 4. května od 19.00 hodin na Malé scéně ve dvoře. Zakoupené vstupenky na dubnový termín zůstávají v platnosti! „Letos jsme se rozhodli pokračovat v intimně laděných večerech a připravili jsme nový projekt s názvem Volání sirén. Konat se bude každou první středu v měsíci, přesně v den, kdy ve městě slyšíte minutový zvuk sirén, čímž se také tak trochu inspiroval název pořadu. Ale siréna není jenom zařízení vydávající zvuk, setkáváme se s ní i v mytologii. Sirény byly kouzelné pěvkyně, které neodolatelným vábivým zpěvem lákaly námořníky ke svému ostrovu, kde pak jejich loď ztroskotala na útesech. My vám však můžeme slíbit, že když vás přivábíme do divadla, rozhodně v něm neztroskotáte, ale strávíte příjemný a neopakovatelný večer,“ slibuje Jana Uherová. Do nového pořadu si hostitelka bude zvát nejen osobnosti z oblasti divadla, ale divákům zprostředkuje setkání i s výjimečnými „Pardubáky“, kteří se nesmazatelným způsobem zapsali do nedávné historie i současnosti našeho města. Slavní malíři, architekti, lékaři, fotografové, muzikanti – ti všichni se stanou hosty pořadu Volání sirén. O příjemnou atmosféru se postará i pohodová hudba, naše pozvání přijala skupina Marien s Víťou Troníčkem. Nový cyklus měly zahájit tři významné herečky, které jsou spojeny především s Východočeským divadlem – Zdena Bittlová, Jarmila Derková a Anna Ferencová. Bohužel však všechny musely na poslední chvíli pozvání odřeknout. „Zdravotní problémy, vleklý úraz či složité rodinné problémy, to jsou důvody, proč diváci neuvidí původně avizovanou Zdenu Bittlovou, Annu Ferencovou ani Jarmilu Derkovou,“ omlouvá změnu hostů Jana Uherová. „První večer bude tedy patřit Libuši Švormové a Jindřichu Bonaventurovi!,“ láká na neméně zajímavá jména Uherová A ještě vzkaz Jany Uherové na závěr: „Věřím, že se první květnovou středu máte na co těšit, že spolu strávíme hodinu a půl v příjemném vzpomínání a povídání, a myslím, že ani o zábavu a humor nebude nouze. Vždyť divadlo, i když je to dramatické umění, se musí brát také s lehkostí a šarmem…“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.9.

Klíč k technickým profesím zvaný TECHNO startuje letošní podzim

TECHNOhrátky se v roce 2014 nepochybně podílely na dlouho nevídaném, mírném vzestupu zájemců o technické obory na středních školách v Pardubickém kraji. Zda jde o trvalejší pozitivní jev, se však letos nepodařilo prokázat. Naopak – počty žáků v 1. ročnících středních technických škol vykázaly opět pokles. Jejich ředitelé, stejně jako školští odborníci však vidí příčinu jinde.

Společnost celý článek
21.9.

Pardubický kraj vyhlásil nové Stavby roku 2017

Hlasování veřejnosti na internetu se stává čím dál populárnější. „Anketu veřejnosti jsme vyhlásili už podruhé. Je to neoficiální cena, která má hlavně probudit zájem veřejnosti o tyto stavby. Překvapil nás počet hlasů, který nám přišel, překročil hranici 12 tisíc.

Společnost celý článek
26.4.

Vracíme se ke standardnímu výrobnímu režimu

V pátek se společnosti Explosia a.s. i společnost Synthesia, a.s vrátily ke standardnímu výrobnímu režimu.

Společnost celý článek
10.8.

Sochy řezbářů ozdobí Bystré

Výtěžek z aukce uměleckých předmětů použije město Bystré na úpravy zahrady v mateřské škole.

Společnost celý článek
4.1.

Na sociální služby v kraji bude podobně prostředků jako v roce 2015

Malé snížení dotace je dáno tím, že z krajských programů podpory bylo přeřazeno 47 služeb v České republice do programu Ministerstva práce a sociálních věcí na podporu poskytování sociálních služeb s nadregionální či celostátní působností a na ně si ministerstvo ponechalo 55 milionů korun.

Společnost celý článek
10.8.

Povodňové škody dle Lesů činí 750 milionů korun

Činnost podniku není financována ze státního rozpočtu, ale z vlastních zdrojů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting