Vraclavští se dočkali důstojného centra obce

13.10.

Vraclavští se dočkali důstojného centra obce

Vraclavští se dočkali důstojného centra obce

Nově zrekonstruované návsi se o víkendu dočkali obyvatelé Vraclavi na Vysokomýtsku. Slavnostního stříhání pásky a poklepání poslední pamětní dlaždice se osobně zúčastnil i radní Pardubického kraje Václav Kroutil. A zůstal i na bohatý doprovodný program.   Stavební práce byly na vraclavské návsi zahájeny v průběhu května letošního roku. Byla vybudována nová komunikace, chodníky nebo parkoviště s 52 parkovacími místy. V rámci rekonstrukce byla instalována i fontána, parkové lavičky a další mobiliář. Postavena byla také autobusová čekárna a celá náves byla osazena novou zelení.   Obec získala dotaci v rámci desátého kola výzvy, v oblasti podpory 2.3. - Rozvoj venkova, které bylo zaměřeno na oživení veřejných prostranství, zvýšení bezpečnosti obyvatel a ochrany majetku, vzdělávání, rekonstrukce či výstavbu obecních a multifunkčních domů. Náklady na rekonstrukci návsi dosáhly výše 8,162 milionu korun. Projekt - Revitalizace centra obce Vraclav byl podpořen dotací z Regionálního operačního programu Severovýchod, která činila celkem 7,55 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.9.

Hasiči se utkají o pohár vicehejtmana

Soutěží se účastní jak členové dobrovolných hasičských sborů, tak profesionální hasiči.

Společnost celý článek
23.9.

Dřevěná lávka pod nemocnicí se dočká opravy

Všichni, kteří most využívají na cestě z Višňovky do Pardubiček, se tak budou muset dostat přes řeku až po sousedním mostě.

Společnost celý článek
17.6.

Gymnázium Mozartova je v novém kabátě

„Objekt dnešního gymnázia převzal Pardubický kraj do svého vlastnictví od města Pardubice v roce 2010. Budova od svého vzniku v roce 1976 neprošla žádnou významnou rekonstrukcí, a proto jsem rád, že se nám díky přispění evropských fondů podařilo zlepšit nejen vzhled školy, ale především zajistit její ekonomičtější provoz,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „V současné době uskutečňujeme obdobné práce také na druhém pardubickém gymnáziu v Dašické ulici, ale také na sousedním sportovním gymnáziu,“ dodal hejtman Netolický.

Společnost celý článek
21.3.

Nemocnice Pardubického kraje se představila studentům maturitních ročníků čtyř středních zdravotnických škol z regionu.

Kontaktního dne se zúčastnilo téměř 150 studentek a studentů. Ve dvou skupinách se mohli seznámit se společností Nemocnice Pardubického kraje.

Společnost celý článek
12.12.

Línek zvolen předsedou správní rady univerzity

Správní rada rovněž odsouhlasila aktualizovaný záměr rozvoje univerzity pro rok 2012.

Společnost celý článek
8.2.

Internet: již i na zastávkách MHD v Pardubicích

Už ve 2.čtvrtletí tohoto roku bude na vybraných zastávkách k dispozici Wi-Fi připojení k internetu, a to zcela zdarma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting