Vraclavští se dočkali důstojného centra obce

13.10.

Vraclavští se dočkali důstojného centra obce

Vraclavští se dočkali důstojného centra obce

Nově zrekonstruované návsi se o víkendu dočkali obyvatelé Vraclavi na Vysokomýtsku. Slavnostního stříhání pásky a poklepání poslední pamětní dlaždice se osobně zúčastnil i radní Pardubického kraje Václav Kroutil. A zůstal i na bohatý doprovodný program.   Stavební práce byly na vraclavské návsi zahájeny v průběhu května letošního roku. Byla vybudována nová komunikace, chodníky nebo parkoviště s 52 parkovacími místy. V rámci rekonstrukce byla instalována i fontána, parkové lavičky a další mobiliář. Postavena byla také autobusová čekárna a celá náves byla osazena novou zelení.   Obec získala dotaci v rámci desátého kola výzvy, v oblasti podpory 2.3. - Rozvoj venkova, které bylo zaměřeno na oživení veřejných prostranství, zvýšení bezpečnosti obyvatel a ochrany majetku, vzdělávání, rekonstrukce či výstavbu obecních a multifunkčních domů. Náklady na rekonstrukci návsi dosáhly výše 8,162 milionu korun. Projekt - Revitalizace centra obce Vraclav byl podpořen dotací z Regionálního operačního programu Severovýchod, která činila celkem 7,55 milionů korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.11.

Nemocnice Královéhradeckého kraje jsou uzavřeny

Vedení nemocnic tak reagují na stoupající počet akutních respiračních onemocnění.

Společnost celý článek
26.10.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice pořádá na pardubickém zámku mezinárodní konferenci historiků s názvem „Francie a střední Evropa: vzdělání - vědění – konstrukty“

Dvoudenní jednání v prostorách pardubického zámku probíhá ve francouzštině a vystoupí na něm řada odborníků, například Antoine Marès z Université Paris-Sorbonne I., Bohumila Ferenčuhová z Historického ústavu Slovenské akademie věd, Eduard Maur z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, Petr Kyloušek z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a další.

Společnost celý článek
27.12.

Město Pardubice koordinuje své stavební aktivity se SŽDC

Na modernizaci železničního uzlu úzce naváže další investiční akce SŽDC. „V lednu 2021 začne rekonstrukce pardubického hlavního nádraží a skončit by měla trvat do konce roku 2024.

Společnost celý článek
29.1.

Nadával jim, bil je a oháněl se nožem

Naštěstí se počínání násilníka obešlo bez nutnosti přivolat lékaře. Napadený utrpěl jen drobné odřeniny.

Společnost celý článek
24.1.

Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou pokračuje. Tentokrát přijeli horští záchranáři ze Zakarpatí do našeho kraje, aby získali další poznatky v oblasti využívání GIS a GPS technologií.

Společnost celý článek
31.1.

Psychiatrická péče se musí z léčeben přiblížit k pacientům

      Kraj má tři lůžková zařízení v oboru psychiatrie v oblasti akutní a následné péče, a to v Pardubické krajské nemocnici, ve Svitavské nemocnici a v Albertinu Žamberk. „Celková kapacita lůžek v kraji je nyní nižší, než navrhují nové standardy počtu lůžek vzhledem k počtu obyvatel, a reforma by měla být cestou, jak i toto změnit,“ uvedl Línek. Jednou z klíčových otázek bude dostatek kvalifikovaného personálu, lékařů, psychologů a specializovaného středního personálu. Na jejich vzdělávání jsou v koncepci vyčleněny finanční prostředky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting