Vrah babičky dostal 12,5 roku

27.3.

Vrah babičky dostal 12,5 roku

Vrah babičky dostal 12,5 roku

Vrah babičky své přítelkyně čtyřiadvacetiletý Tomáš Vydržel dostal za svůj čin 12,5 roku vězení. Rozhodl o tom ve středu Krajský soud v Hradci Králové. Ženu zabil brutálním způsobem na konci listopadu loňského roku v Trnově na Rychnovsku. Tomáš Vydržel se dle obžaloby měl dopustit trestného činu vraždy a soud předloženým důkazům uvěřil. "V přesně nezjištěné době od 20 hodin dne 29. listopadu do 3. hodiny dne 30. listopadu 2008 v přímém úmyslu usmrtit, fyzicky napadl poškozenou, a to tak, že ji přesně nezjištěným nožem s černou rukojetí, opakovaně, celkem 14krát bodl do oblasti krku a hlavy v oblasti zátylku, kdy v důsledku zevního vykrvácení poškozená zemřela," popsala mladíkův čin státní zástupkyně v obžalobě. Vrah 30. listopadu ráno tělo mrtvé ženy přemístil ve voze Opel Corsa bílé barvy do lesního porostu za obcí Trnov, kde tělo o dva dny později nalezla policie. Podle výpovědi si Vydržel z osudného okamžiku nic nepamatuje, byl totiž opilý. Podle znalců měl mít v krvi asi 4 promile alkoholu. Pozůstalým se za svůj čin před soudem omluvil, dcera mrtvé ženy omluvu nepřijala. Soud během líčení nevyjasnil ani motiv vraždy. Senát krajského soudu ve středu odsoudil Tomáše Vydržela na dvanáct a půl roku vězení. Státní zástupkyně i obhájce si ponechali lhůtu k odvolání. Rozsudek tak zatím není pravomocný. Zdroj: ORLICKÝ.net

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.2.

Agresivní opilec napadl strážníka

Hladina alkoholu se zvyšovala od hospody k hospodě, nohy těžkly, až se partička usadila v jedné z restaurací.

Společnost celý článek
22.12.

Hejtman rozdával radost

Stejně jako dalším deseti krajským zařízením, věnoval šek na deset tisíc korun a děti obdaroval krabicí pardubického perníku.

Společnost celý článek
5.9.

Služby podpořily pardubické Nezlomené

Na jejich příkladu je dobře vidět, jak funguje, když se handicapovaní chtějí postarat sami o sobe a ne v první řadě spoléhat na pomoc ostatních. Myslím, že o to raději každý jednotlivec i organizace takové sdružení podpoří,“ říká ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková.

Společnost celý článek
26.3.

Slavnostní otevření prostor Pardubického podnikatelského inkubátoru

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor města Pardubic Martin Charvát společně vypustí papírové vlaštovky a symbolicky tak za přítomnosti zástupců místních významných institucí zahájí činnost inkubátoru. I poté si bude moci kdokoliv z řad široké veřejnosti prohlédnout prostory inkubátoru, až do pátku 30. 3. budou probíhat Dny otevřených dveří.

Společnost celý článek
27.5.

Atraktivní příležitost pro pardubické umělce

Osm umělců bude vybráno na základě návrhu projektu, ve kterém bude viditelný vztah k Delftu. Projektu se mohou zúčastnit pouze umělci s vysokoškolským titulem v oboru umění. Pokud žadatel nemá vysokoškolské vzdělání, musí předložit doklad o odpovídajících schopnostech prostřednictvím své umělecké kariéry. Uzávěrka přihlášek je 17. června.

Společnost celý článek
25.1.

Budoucnost silnice R35 a letiště v Pardubicích

Kudy povede její skutečná trasa a co změní na podobných sporech s majiteli pozemků nový zákon?

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting