Vražda u Budčevsi objasněna

10.12.

Vražda u Budčevsi objasněna

Vražda u Budčevsi objasněna

Tři roky staré kosterní pozůstatky nalezené u Budčevse dovedly policisty až k podezřelému. V těchto dnech se policistům z Východočeského kraje ve spolupráci s kolegy z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu podařilo dovést do konce případ závažného trestného činu, ke kterému došlo před třemi lety. V pátek 1. června letošního roku byly v lesním porostu v katastru obce Budčeves na Jičínsku nalezeny kosterní pozůstatky neznámé osoby. Policisté pozůstatky převezli na Ústav soudního lékařství do Hradce Králové k případné pozdější identifikaci. Rozběhlo se rozsáhlé pátrání ve všech evidencích pohřešovaných osob i v mezinárodním měřítku, které nakonec vedlo ke ztotožnění zavražděného na základě DNA. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že poškozeným je 57-letý cizí státní příslušník, který do naší země přijel jako turista i za účelem obchodních aktivit. Zde se seznámil se svým 31-letým krajanem, který v naší zemi žije a se kterým strávil několik posledních dnů. Koncem června 2004 spolu cestovali vozidlem a neshody v jejich vzájemných finančních aktivitách vyvrcholily, když měl ve vozidle mladší z mužů na poškozeného několikrát vystřelit. Poté tělo zavražděného muže odvezl do lesa na okrese Jičín, kam se později vrátil a tělo zakopal. V pátek 7. prosince tohoto roku byl 31-letý cizinec obviněn z trestného činu vraždy a v současné době probíhají nezbytné úkony trestního řízení. Byl podán návrh na uvalení vyšetřovací vazby. V případě, že bude muž uznám vinným, hrozí mu trest odnětí svobody na 12 až 15 let, případně trest výjimečný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.5.

Prestižní soutěž Orlická věž slavila pětadvacetiny

Každoročně se soutěže účastní kolem 130 nejlepších závodníků z celé České republiky a Slovenska. Závodu se v pátek účastnilo celkem 88 závodníků z celé České republiky. Příslušníci v okrese Ústí nad Orlicí opravdu žijí sportem. Hasiči tady podávají skvělé výkony v požárním sportu, v nejtěžších hasičských disciplínách TFA, ve futsalu, orientačním běhu a právě i ve výstupu na cvičnou věž.

Společnost celý článek
13.2.

Pardubice mají již téměř 90 tisíc obyvatel

Pardubice měly koncem roku 2006 téměř 90 tisíc obyvatel. K překročení této hranice jim chybělo 46 lidí.

Společnost celý článek
12.8.

V České republice budou chybět stovky tisíc řemeslníků

Většina uchazečů pak chce dále pokračovat na vysokých školách. Často mají tito studenti na základní škole velmi špatné známky.

Společnost celý článek
29.2.

Období vegetačního klidu skončilo

Letošní mírná a krátká zima je s největší pravděpodobností za námi a s ní i období vegetačního klidu.

Společnost celý článek
19.11.

Do mateřské školy docházejí spolu s učitelkami i babičky

Budujeme vzájemný vztah, který je již nyní pro většinu dětí málo dostupný, protože vícegenerační rodiny nejsou v naší společnosti běžné. Ze spolupráce si bereme plné hrnečky radosti do dalšího života,“ řekla ředitelka MŠ Veronika Svatošová.

Společnost celý článek
28.7.

Archeologové na Velkém náměstí představí své nálezy

Ve čtvrtek 12. srpna se na Velkém náměstí (u bývalé radnice) v Hradci Králové uskuteční „den otevřených sond“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting