Vražda u Budčevsi objasněna

10.12.

Vražda u Budčevsi objasněna

Vražda u Budčevsi objasněna

Tři roky staré kosterní pozůstatky nalezené u Budčevse dovedly policisty až k podezřelému. V těchto dnech se policistům z Východočeského kraje ve spolupráci s kolegy z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu podařilo dovést do konce případ závažného trestného činu, ke kterému došlo před třemi lety. V pátek 1. června letošního roku byly v lesním porostu v katastru obce Budčeves na Jičínsku nalezeny kosterní pozůstatky neznámé osoby. Policisté pozůstatky převezli na Ústav soudního lékařství do Hradce Králové k případné pozdější identifikaci. Rozběhlo se rozsáhlé pátrání ve všech evidencích pohřešovaných osob i v mezinárodním měřítku, které nakonec vedlo ke ztotožnění zavražděného na základě DNA. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že poškozeným je 57-letý cizí státní příslušník, který do naší země přijel jako turista i za účelem obchodních aktivit. Zde se seznámil se svým 31-letým krajanem, který v naší zemi žije a se kterým strávil několik posledních dnů. Koncem června 2004 spolu cestovali vozidlem a neshody v jejich vzájemných finančních aktivitách vyvrcholily, když měl ve vozidle mladší z mužů na poškozeného několikrát vystřelit. Poté tělo zavražděného muže odvezl do lesa na okrese Jičín, kam se později vrátil a tělo zakopal. V pátek 7. prosince tohoto roku byl 31-letý cizinec obviněn z trestného činu vraždy a v současné době probíhají nezbytné úkony trestního řízení. Byl podán návrh na uvalení vyšetřovací vazby. V případě, že bude muž uznám vinným, hrozí mu trest odnětí svobody na 12 až 15 let, případně trest výjimečný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.2.

Obnovení těžby u Lohenic a Mělic by mohlo nevratně poškodit celou lokalitu, říká hejtman Netolický po jednání se starosty

Lokalita Mělic a Lohenic je pro celé široké okolí velmi významná z hlediska rekreačních aktivit. Tento záměr by měl z mého pohledu velmi neblahý vliv na celou lokalitu Bohdanečska a Přeloučska.

Společnost celý článek
6.1.

Otcové z Královéhradecka vítají novelu o střídavé péči

Tato střídavá péče podle psychologů i pedagogů pomůže dětem, aby neztratily jednoho ze svých rodičů.

Společnost celý článek
27.6.

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

Na prvním místě se umístila Mateřská škola Čtyřlístek Pardubice. Děti zde během roku nasbíraly 1,649 tun PET lahví, tedy 21,137 kilogramů na jednoho žáka. Na jeden kilogram je přitom potřeba přibližně 25 plastových lahví. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Pardubičky s 15,6 kilogramy na jedno dítě a jako třetí skončila Mateřská škola v Rosicích nad Labem, která dokázala nasbírat 14 kilogramů na dítě.

Společnost celý článek
14.8.

Veletrh sociálních služeb se rozběhne za pěstouny a nabídne bezplatné vyšetření chodidel

Pardubický park Na Špici se od soboty stane útočištěm všech milovníků sportu a na devět dní se opět promění ve Sportovní park Pardubice. Pro návštěvníky je kromě nejrůznějších aktivit připraven bohatý doprovodný program. Ani letos nemůže chybět již jako tradiční součást Veletrh sociálních služeb, který se uskuteční ve středu 14. srpna a zábavnou formou ve fanzóně, srdci sportovního parku, představí nejrůznější druhy sociálních služeb i ve spojení se sportem.

Společnost celý článek
17.5.

Východočeské divadlo se pyšní titulem Zaměstnavatel roku 2012

Zaměstnanec Dominik Rumpík je plnohodnotným členem obchodního oddělení divadla.

Společnost celý článek
28.2.

Coffee shopy tu nechceme!

Tato droga je v některých zemích již na seznamu zakázaných látek, v ČR zatím mezi zakázané drogy nepatří.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting