Vražda u Budčevsi objasněna

10.12.

Vražda u Budčevsi objasněna

Vražda u Budčevsi objasněna

Tři roky staré kosterní pozůstatky nalezené u Budčevse dovedly policisty až k podezřelému. V těchto dnech se policistům z Východočeského kraje ve spolupráci s kolegy z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu podařilo dovést do konce případ závažného trestného činu, ke kterému došlo před třemi lety. V pátek 1. června letošního roku byly v lesním porostu v katastru obce Budčeves na Jičínsku nalezeny kosterní pozůstatky neznámé osoby. Policisté pozůstatky převezli na Ústav soudního lékařství do Hradce Králové k případné pozdější identifikaci. Rozběhlo se rozsáhlé pátrání ve všech evidencích pohřešovaných osob i v mezinárodním měřítku, které nakonec vedlo ke ztotožnění zavražděného na základě DNA. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že poškozeným je 57-letý cizí státní příslušník, který do naší země přijel jako turista i za účelem obchodních aktivit. Zde se seznámil se svým 31-letým krajanem, který v naší zemi žije a se kterým strávil několik posledních dnů. Koncem června 2004 spolu cestovali vozidlem a neshody v jejich vzájemných finančních aktivitách vyvrcholily, když měl ve vozidle mladší z mužů na poškozeného několikrát vystřelit. Poté tělo zavražděného muže odvezl do lesa na okrese Jičín, kam se později vrátil a tělo zakopal. V pátek 7. prosince tohoto roku byl 31-letý cizinec obviněn z trestného činu vraždy a v současné době probíhají nezbytné úkony trestního řízení. Byl podán návrh na uvalení vyšetřovací vazby. V případě, že bude muž uznám vinným, hrozí mu trest odnětí svobody na 12 až 15 let, případně trest výjimečný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.4.

Studentský videoklip pozve kámoše na zámek

Na výsledek dnešní práce filmařů se veřejnost bude moct podívat v polovině května.

Společnost celý článek
21.10.

Hejtman se zajímal o situaci v ústecké školní jídelně

Společně s ředitelem školy Petrem Vojtěchem řešil hejtman vzniklou situaci přímo na místě. Vedení školy ujistilo všechny přítomné, že se žádné nevhodné maso opravdu mezi strávníky nedostalo.

Společnost celý článek
22.9.

Taneční show v režii T-BASS proběhne exkluzivně na střeše OC Futurum

„Po delší době opět v rámci programu využijeme naše prostory na střeše. Věříme, že se příchozí bez ohledu na věk zapojí do tanečního programu a pomůžou nám rozpohybovat celé centrum. A proto budeme potřebovat dostatek prostoru. Program bude koncipován pro celou rodinu a zároveň jako náborová akce pro zájemce, kteří by chtěli rozšířit řady taneční skupiny T-BASS,“ vysvětluje Karolína Pořízková, marketingová manažerka OC Futurum Hradec Králové.

Společnost celý článek
12.6.

Musíme aktivně podporovat vzdělávání seniorů

Co je jednoduché pro nás, může být pro seniory mnohdy neřešitelný problém.

Společnost celý článek
6.11.

Moravský masopust oživí Litomyšl

V průběhu večera návštěvníky obohatí výstava obrazů zahraničních malířů. Umělci tvořili na letošním soustředění v Tisové. Po skončení divadla rytíř Toulovec provede zájemce Litomyšlí.

Společnost celý článek
14.3.

Sobotní dětský den v duchu Gladiator Race v OC Futurum nabídne adrenalinové cvičiště malým gladiátorům

Vyhledávaná série běžeckých závodů Gladiator Race má svou neopakovatelnou atmosféru prostoupenou adrenalinem, překonáváním sebe samých i radostí z pohybu. A zájem rok od roku vzrůstá i mezi mladšími ročníky. Vyjma bláta a kaluží tuto atmosféru v královéhradeckém OC Futurum již počtvrté malým gladiátorům a gladiátorkám přiblíží organizace Sportvisio, pořadatel distančních či adrenalinových překážkových běhů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting