Vstup do Pardubické nemocnice nově jen hlavní branou

24.3.

Vstup do Pardubické nemocnice nově jen hlavní branou

Z důvodu prevence šíření nákazy Covid-19 dochází k regulaci vstupu do Pardubické nemocnice. Pacienti a případně jejich doprovod se do nemocničního areálu dostanou pouze jediným vstupem, u něhož projdou i kontrolou zdravotního stavu. Opatření vstupuje v platnost od úterý 24. března 2020 od 6.00 hodin.
Pro vstup pacientů a jejich doprovodu bude určena výhradně hlavní brána z Kyjevské ulice. Bez ohledu na to, zda do nemocnice přijíždějí motorovým vozem či na kole nebo přicházejí pěšky. Na tomto místě jim bude změřena tělesná teplota a bude posouzen jejich důvod ke vstupu do nemocnice. Následně budou tříděni proškoleným týmem dobrovolníků a směřováni na příslušné oddělení. Pokud bude pacient vykazovat příznaky možné nákazy koronavirem, doprovodí ho na izolované kontaktní místo, kde vyčká pokynů zdravotníků.
Odjíždět či odcházet mohou pacienti a jejich doprovod opět hlavní branou. V čase mezi 6.00 až 19.00 hodin bude pro odjezd určena výjezdová brána u prodejny potravin Vitamínka. Mezi 19.00 až 6.00 hodin bude pro výjezd určena hlavní brána, kde bude v tomto časovém období obousměrný provoz. Ve všední dny v čase mezi 6.00 až 13.00 hodin bude možné odjíždět z nemocničního areálu rovněž přes spodní vrátnici.
Další vstupy či vjezdy do Pardubické nemocnice budou pro veřejnost uzavřeny. Budou určeny výhradně pro zaměstnance, vozy zdravotnické záchranné služby a dopravní zdravotní služby a pro zásobování.
Děkujeme za pochopení a respektování všech pravidel. Zároveň žádáme, aby pacienti do nemocnice přicházeli s co nejmenším doprovodem.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.5.

Na závodišti by se mohlo i bruslit

Provozovat by jej měla společnost Dostihový spolek, která usiluje o co největší využití pardubického závodiště a ve vybudování zimního ledového parku vidí příležitost, jak přilákat obyvatele Pardubic i v zimě. Zimním sportům ostatně slouží v případě příznivých klimatických podmínek závodiště již nyní, v areálu je, pokud to sněhové podmínky dovolují, upravován běžkařský okruh pro lyžaře.

Společnost celý článek
8.1.

Netolický: Pokud nebude Leo Express 16. ledna plnit smlouvu, upozorníme na možnost jejího vypovězení

Od 15. prosince loňského roku zajišťuje v Pardubickém kraji na tratích 024 a 025 železniční dopravní obslužnost společnost Leo Express. V úterý dopoledne se uskutečnil další kontrolní den na úrovni hejtmana Martina Netolického, náměstka pro oblast dopravy Michala Kortyše a starosty Letohradu Petra Fialy. V rámci jednání hejtman upozornil, že pokud nebudou smluvní podmínky naplňovány 16. ledna včetně, upozorní kraj dopravce na možnost vypovězení smlouvy pro její hrubé porušení.

Společnost celý článek
19.3.

Na veřejná místa jedině s ochranou dýchacích cest

Vývoj situace vzniklé šířením koronaviru na území České republiky s sebou přinesl další opatření kraje i Vlády ČR. Na základě nařízení hejtmana Pardubického kraje veřejnost od dnešních 18:00 hodin nesmí bez roušky či jiné ochrany nosu a úst vstupovat do prodejen, prostředků veřejné dopravy, lékáren a zdravotnických zařízení, pošt, bank a dalších vládou povolených míst, přičemž k ochraně dýchacích cest mohou lidé využít nejen roušky a respirátory, ale třeba také šály či šátky, pokud možno bavlněné.

Společnost celý článek
8.11.

Dětem z dětských domovů nadělí Tesco nové hokejové vybavení

Nadační fond Tesco věnoval dětským domovům v Pardubicích a Horní Čermné po 10 000 korun na nákup sportovních potřeb.

Společnost celý článek
13.12.

Od 1. ledna se mění zákon o občanských průkazech

Občanské průkazy vydané do konce roku 2011 budou v platnosti po dobu v nich uvedenou, nebude nutná výměna.

Společnost celý článek
27.6.

Projekt Specializovaný pracovní tým Toxi

Jádrem projektu na krajské úrovni by se dalo vyjádřit mottem: „Represe ruku v ruce s prevencí“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting