Výběrové řízení na plavečák může pokračovat

25.5.

Výběrové řízení na plavečák může pokračovat

Město Pardubice může dokončit výběrové řízení na firmu, která zrekonstruuje plavecký areál. Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), které dokončení výběrového řízení umožňuje, město obdrželo v pátek. Doručením nabylo právní moci. ÚOHS v únoru letošního roku dal za pravdu stěžovatelům, kteří u něj napadli podmínky výběrového řízení, zejména kritérium požadující, aby firma ucházející se o zakázku měla v uplynulých  třech letech v průměru minimálně 800 zaměstnanců. Podle tohoto rozhodnutí by mělo být výběrové řízení zrušeno. Město podalo proti tomuto závěru rozklad. Na jeho stranu se nyní přiklonil předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj a původní rozhodnutí zrušil a správní řízení zastavil. Proti tomuto výroku již není odvolání a město může výběrové řízení dokončit.   „Úřad podrobně prozkoumal zadávací podmínky i projektovou dokumentaci a potvrdil, že výběrové řízení bylo v pořádku. Nyní jej v co nejkratší době dokončíme a výsledky předložíme radě města ke schválení,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.   Plavecký areál měl být původně rekonstruován s pomocí prostředků z Evropské unie prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města – Přitažlivé město. Vzhledem k tomu, že stížnost na výběrové řízení narušila časový harmonogram prací, rozhodli zastupitelé o vyjmutí projektu z IPRM. „To neznamená, že jsme projekt odepsali. Budeme hledat variantní řešení na dofinancování projektu, zhruba 140 milionů korun jsme na něj původně chtěli získat z evropských fondů,“ konstatoval náměstek.   Kdy by mohly práce začít je zatím těžké odhadnout. „Konečné slovo budou mít zastupitelé. My předložíme návrhy jak stavbu financovat, oni musí rozhodnout. Já osobně si myslím, že projekt, na němž jsme více než dva roky pracovali, je škoda zahodit,“ dodal Krejčíř.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.1.

První jízda nesmí být tou poslední

Preventivních programů, zaměřených na dopravu jsme v minulosti měli spoustu, ale vždy jsme na toto téma spíše diskutovali.

Společnost celý článek
30.3.

Krkonoše uvítají Mezinárodní soutěž Horské služby

Druhý den proběhne tzv. technická část, která sestává z obřího slalomu dvojic a obřího slalomu dvojic se svozným prostředkem.

Společnost celý článek
25.7.

Rada Města projednávala návrh

Na speciální základní škole Artura Krause by mohl od roku 2012 působit specialista na psychologickou intervenci.

Společnost celý článek
26.2.

Prezident Klaus jmenuje nové profesory

Prvním z zich je profesor Ing. Michal Holčapek, Ph.D., jmenovaný pro obor Analytická chemie.

Společnost celý článek
5.10.

Jak zaplatit a postavit šetrné a energeticky efektivní budovy pro veřejnou správu: série seminářů provede úředníky procesem

Semináře úředníky provedou jednotlivými postupy zadávacího řízení se zaměřením na specifika šetrných budov, objasní výhody a nevýhody jednotlivých postupů a nástrojů na základě příkladů z české i zahraniční zadávací praxe, představí vhodná kvalitativní kritéria a způsoby jejich vyhodnocování.

Společnost celý článek
28.5.

Línek pozdravil nejlepší plachtaře

Letiště ve Starém Městě na Svitavsku hostí Od 25. května do 8. června tohoto roku již XV. plachtařské mistrovství ČR.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting