Vybírání parkovného u hradeckého zimáku je nezákonné

30.3.

Vybírání parkovného u hradeckého zimáku je nezákonné

Vybírání parkovného u hradeckého zimáku je nezákonné

Vybírání parkovného na parkovišti před zimním stadionem v Hradci Králové je nezákonné. Vyplývá to ze zjištění právníků Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, kteří řešili odvolání státu proti zpoplatnění parkovacích stání na jeho pozemku. Parkoviště je totiž samostatná účelová komunikace, kterou nelze zpoplatnit (dle § 23 odst.1 zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích v platném znění). Krajský úřad proto vyzval hradecký magistrát, aby nezákonné vybírání parkovného na této ploše zrušil. Magistrát na tuto výzvu dosud nereagoval, a pokud tak neučiní, bude muset ke zrušení tohoto nezákonného jednání přikročit krajský úřad (z titulu ust. § 126,odst.1 zákona č. 128/2000 Sb. o obcích /obecní zřízení/ v platném znění). Parkovné u hradeckého stadionu od loňského srpna vybírá firma Atol, která organizuje systém parkování v krajském městě. K vybírání parkovného u zimního stadionu Atol přistoupil na základě mylného názoru hradeckého magistrátu, že parkoviště je místní komunikací. Krajští úředníci kontrolou na magistrátu zjistili, že parkoviště se místní komunikací, na které lze parkovné vybírat, nikdy nestalo. „Předmětné parkoviště nebylo rozhodnutím Magistrátu města Hradce Králové zařazeno do kategorie „místní komunikace“, (ani žádné jiné samostatné parkoviště). Je nezbytně nutné zjištěnou nezákonnost jednání Statutárního města Hradec Králové, řešit. Nesprávné je též tvrzení, že uvedené parkoviště, (včetně ostatních samostatných parkovišť v rámci města), je součástí místních komunikací uvedených v Nařízení č. 18/2006 města Hradec Králové, a to, ve smyslu ust. § 12, odst. 4 zákona o PK, neboť uvedená parkoviště jsou samostatnou účelovou komunikací ve smyslu ust. § 12, odst. 6, věta druhá zákona o PK, když jsou na samostatném pozemku, (pozemcích) a mají samostatné, (vlastní), připojení na sousední pozemní komunikaci vjezdem a výjezdem!“ jak je uvádí ve svém rozhodnutí a výzvě věcně a místně příslušný silniční správní úřad Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Pokud kraj rozhodne o zrušení nezákonného vybírání parkovného u hradeckého zimního stadionu a ani poté jej neodstraní hradecký magistrát, bude muset zjednat nápravu v rámci exekučního řízení, případně vymáhat splnění příkazu (i opakovaným) ukládáním donucovacích pokut. Parkoviště u zimního stadionu stojí (v převážné části výměry) na pozemcích státu. Hradecká pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových proto vede s hradeckou radnicí soudní spor.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.9.

Hasiči odstraňovali následky nehod

Osobní automobil skončil na střeše. Uvnitř vozu cestovaly dvě osoby. Zraněnou těhotnou ženu si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči automobil otočili zpět na kola, odstranili následky nehody a vrátili se na stanice.

Společnost celý článek
28.3.

Pět klinických pracovišť v pardubické nemocnici

Pardubická krajská nemocnice se tak stala kvalitní vysokoškolskou základnou, plnící obdobné úkoly jako nemocnice fakultní.

Společnost celý článek
30.5.

Kontejner pro humanitární Pomoc

Kontejner je určen na níže uvedené položky a volně přístupný denně 24 hodin.

Společnost celý článek
7.12.

Grant na výchovu mladých lékařů využije sedm praktiků

Zároveň jsme vyhlásili dotační program i na příští rok. Žádosti se budou přijímat od července do září a věřím, že se budou hlásit i další praktici,“ uvedl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

Společnost celý článek
5.8.

Stanovisko primátora Pardubic Jaroslava Demla

Veřejně Vás žádám, abyste řekl přesně, v čem mělo město jednat jinak, podle Vás tedy lépe.

Společnost celý článek
29.3.

Poslanecká kancelář Pirátů mění adresu

Poslanecká kancelář pirátského poslance Mikuláše Ferjenčíka se od 1. dubna 2019 přesouvá do nově vznikajícího krajského pirátského centra ParduPiCe.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting