Výbor schválil dotace pro 127 projektů

22.10.

Výbor schválil dotace pro 127 projektů

Výbor schválil dotace pro 127 projektů

Dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod pro 127 projektů  za více než 3,8 miliardy korun zaměřených převážně na rozvoj cestovního ruchu a zlepšení dopravní obslužnosti území potvrdili členové Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod. Výbor také aktualizoval plán výzev a zrušil opatření schválená 17. září.      „Vzhledem k usnesení vlády z 22. září, které říká, že stát v příštím roce podpoří všechny schválené projekty, s výjimkou krajských, vyplývá, že pominuly důvody, které na zářijovém zasedání bránily upřesnění výše dotace určené pro úspěšně hodnocené projekty,“ komentoval rozhodnutí Výboru ředitel Úřadu Regionální rady NUTS II Severovýchod Zdeněk Semorád. Ke 22. září tak byly konkrétně schváleny projekty ze 14. a 15. kola výzvy zaměřené na rozvoj cestovního ruchu, ze 17. a 18. kola výzvy sledující zlepšení dopravní obslužnosti území a také liberecký projekt začleněný do integrovaného plánu rozvoje města z 22. kola výzvy. Evropské i státní podpory by se tak měla dočkat například rekonstrukce holického památníku Dr. Emila Holuba s evropskou dotací 18,2 milionů korun, Archeopark pravěku ve Všestarech za bezmála 40 milionů korun z Unie či medializovaná rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku s EU dotací dosahující bezmála 230 milionů korun. Všechny schválené projekty jsou zveřejněny na webu Regionální rady v sekci Výzvy a dokumenty.       Výbor současně zrušil všechna krizová opatření platná od 17. září. Opět se tedy začaly podepisovat smlouvy o poskytnutí dotace. Znovu se rozběhla i kontinuální výzva na předkládání projektů krajských měst Severovýchodu. Došlo také na aktualizaci plánu výzev. „Počítá se pouze s projekty technické pomoci a s dílčími projekty krajských měst,“ dodal ředitel Semorád. Kromě jiného se podepisují i dodatky ke smlouvám o poskytnutí dotace, jejichž součástí je posun ukončení realizace projektu. Příjemci už také nemusejí, pokud žádají o změnu ve finančních plánech projektů či v dodatcích ke smlouvám, dokládat čestné prohlášení. V něm se zavazovali, že si od příštího roku zajistí finanční prostředky na dofinancování podílu národních veřejných zdrojů sami.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.9.

Letohradská čistírna odpadních vod

Realizace projektu byla zahájena předáním staveniště zhotoviteli v závěru srpna letošního roku.

Společnost celý článek
7.1.

Definitivní tečka za Vánocemi

Odstraňují se vánoční světelné prvky na veřejném osvětlení a rostlých stromech.

Společnost celý článek
13.4.

Hasiči likvidují velký únik nafty

Unikající naftu ale hasiči včas zachytili, aby se nedostala do řeky Desné a nezpůsobila tak znečištění celého vodního toku.

Společnost celý článek
13.4.

OC Futurum startuje víkendový vědomostní kvíz o tisíce korun

Každý, kdo od 13. do 22. dubna v královéhradeckém centru Futurum nakoupí a o víkendu registruje účtenku v hodnotě alespoň 500 Kč, bude mít šanci zhodnotit své znalosti.

Společnost celý článek
20.6.

Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům

Velké podniky, které dnes trpí nedostatkem pracovní síly, si mohly u nových partnerů objednat například kompletační a jednoduché montážní práce, úklidové služby, catering nebo péči o zeleň. Rovněž jim byly nabídnuty výrobky šicích, truhlářských nebo pekařských dílen z provozů, ve kterých pracují různě znevýhodnění zaměstnanci.

Společnost celý článek
30.11.

Víte, kdy muži nosí krajky? NEJEN to se dozvíte na výstavě v poličském muzeu

Na výstavě s názvem Bílá jako sníh, černá jako káva uvidíte pánskou i dámskou módu, složitost turnýry, ocelí vyztužené sukně či sto let staré výukové porcelánové miminko, na kterém si dívky zkoušely péči o dítě. Keramickou a kameninovou konvici na kávu z Vídně, přes dvě stě let staré a mnoha dalších krás a zajímavostí, co pohladí po duši.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting