Výbor schválil dotace pro 127 projektů

22.10.

Výbor schválil dotace pro 127 projektů

Výbor schválil dotace pro 127 projektů

Dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod pro 127 projektů  za více než 3,8 miliardy korun zaměřených převážně na rozvoj cestovního ruchu a zlepšení dopravní obslužnosti území potvrdili členové Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod. Výbor také aktualizoval plán výzev a zrušil opatření schválená 17. září.      „Vzhledem k usnesení vlády z 22. září, které říká, že stát v příštím roce podpoří všechny schválené projekty, s výjimkou krajských, vyplývá, že pominuly důvody, které na zářijovém zasedání bránily upřesnění výše dotace určené pro úspěšně hodnocené projekty,“ komentoval rozhodnutí Výboru ředitel Úřadu Regionální rady NUTS II Severovýchod Zdeněk Semorád. Ke 22. září tak byly konkrétně schváleny projekty ze 14. a 15. kola výzvy zaměřené na rozvoj cestovního ruchu, ze 17. a 18. kola výzvy sledující zlepšení dopravní obslužnosti území a také liberecký projekt začleněný do integrovaného plánu rozvoje města z 22. kola výzvy. Evropské i státní podpory by se tak měla dočkat například rekonstrukce holického památníku Dr. Emila Holuba s evropskou dotací 18,2 milionů korun, Archeopark pravěku ve Všestarech za bezmála 40 milionů korun z Unie či medializovaná rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku s EU dotací dosahující bezmála 230 milionů korun. Všechny schválené projekty jsou zveřejněny na webu Regionální rady v sekci Výzvy a dokumenty.       Výbor současně zrušil všechna krizová opatření platná od 17. září. Opět se tedy začaly podepisovat smlouvy o poskytnutí dotace. Znovu se rozběhla i kontinuální výzva na předkládání projektů krajských měst Severovýchodu. Došlo také na aktualizaci plánu výzev. „Počítá se pouze s projekty technické pomoci a s dílčími projekty krajských měst,“ dodal ředitel Semorád. Kromě jiného se podepisují i dodatky ke smlouvám o poskytnutí dotace, jejichž součástí je posun ukončení realizace projektu. Příjemci už také nemusejí, pokud žádají o změnu ve finančních plánech projektů či v dodatcích ke smlouvám, dokládat čestné prohlášení. V něm se zavazovali, že si od příštího roku zajistí finanční prostředky na dofinancování podílu národních veřejných zdrojů sami.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.3.

Přijďte za námi do muzea

Jarní prázdniny v Centru B.M. v Poličce. 13., 14. a 15. března od 14.00 do 16.00 hod. v Centru Bohuslava Martinů v Poličce.

Společnost celý článek
10.4.

V devátém ročníku T-Mobile Rozjezdů rekordních 579 projektů

V devátém ročníku T-Mobile Rozjezdů se utká o celou pětinu začínajících podnikatelů více než v roce předchozím

Společnost celý článek
21.3.

Zápisy do mateřských škol v Pardubickém kraji

Kompletní přehled termínů zápisů do mateřských škol naleznou rodiče i široká veřejnost na Školském portálu Pardubického kraje na adrese www.klickevzdelani.cz/zapisy.

Společnost celý článek
30.9.

Pardubický kraj podepsal v ateliérech na Barrandově smlouvu o spolupráci

Pardubický kraj nabízí program na podporu audiovizuální tvorby, která je celá nebo alespoň částečně realizovaná na území Pardubického kraje. „Jsme první z krajů vyhlašujících filmový grant, kterým chceme podpořit filmové tvůrce, kteří zvažují výběr lokality pro natáčení. Vzhledem k rozmachu filmové turistiky, nám mohou natočené snímky pomoci v rozvoji cestovního ruchu. Navíc filmaři u nás v kraji utratí minimálně jeden a půl násobek částky, kterou od nás získají. Tím ekonomicky pomohou i jednotlivým oblastem, ve kterých budou natáčet,“ uvedl radní pro sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný. „Podpora je určena na tvorbu celovečerního nebo dokumentárního filmu, ale také televizního seriálu,“ upřesnil René Živný.

Společnost celý článek
22.12.

Znáte staročeské vánoční zvyky?

Pavel Konvalina vás provede staročeskými zvyky a řemesly.

Společnost celý článek
2.12.

Univerzitní vědecká kavárna uzavře rok 2014 Tolkienovým pojetím fantazie

Prosincová vědecká kavárna se proto ponese v duchu Tolkienova pojetí umělecké fantazie, a to na pozadí širších souvislostí jeho myšlení a jeho rozsáhlého literárního díla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting