Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

16.11.

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

Podle statistiky Ministerstva kultury ČR patříi i v jubilejním roce 2009 Východočeské divadlo Pardubice k nejnavštěvovanějším českým jednosouborovým divadlům.Více diváků přichází pouze do pražské Státní opery a do Divadla na Vinohradech. V roce 2008 navštívilo pardubické divadlo 117 646 diváků. Je možné, že letos bude toto číslo ještě navýšeno, neboť stotisícího diváka roku 2009 zde přivítali o týden dříve než v loňském roce. Stalo se tak ve čtvrtek 12. listopadu při představení Markéty Lazarové. Jubilejního diváka resp. divačku ještě před představením vyhlásil ředitel divadla Petr Dohnal. Stala se jí nic netušící Simona Alžběta Kozubková z Pardubic, která seděla na druhém balkóně v první řadě, na sedadle s číslem 13. Zjevné překvapení projevila paní Kozubková okamžitě po vyhlášení svým nádherně spontánním výkřikem „Ježišmarjá!“ Následně - ještě tak trochu nevěřícně - přišla na jeviště, kde jí ředitel divadla předal poukázky na předplatné pro dvě osoby a květinu, dále pak knihu Historie divadelní Pardubic a okolí, ročenky Východočeské divadlo 1999–2004 a GRAND Festival smíchu 2001–2005, CD muzikálů divadla a náramkové hodinky od firmy Lejhanec. Jak je vidět, kupovat si (nejen) v listopadu vstupenky na II. balkón se vyplácí, protože v posledních třech letech stotisící divák seděl vždy na II. balkóně. Představení se uskutečnilo pro abonentní skupinu R, jehož je paní Kozubková majitelkou. „Zakoupila jsem předplatné pro dceru, dnes jsem tu tedy jako její doprovod. Divadlo jsem však navštěvovala i dříve, když jsem ještě neměla abonmá, vybírala jsem si představení podle nálady a času. V brzké době se do divadla opět chystám, tentokrát půjdu s mladší dcerou hned na dvě pohádky,“ prozradila již klidnějším hlasem sympatická paní Kozubková. Při příležitosti návštěvy jubilejního diváka roku byla vyhlášena i tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz. Soutěžící tipovali, kdy stotisící divák divadlo navštíví a ve které řadě bude sedět. Pravdě nejblíže byla Lenka Skalická, jež se skrývá pouze pod e-mailovou adresou. Výherkyně soutěže bude oslovena a od divadla rovněž obdrží předplatné pro dvě osoby.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.5.

Muzejní noc v pardubickém krematoriu

Zájemci si budou moci prohlédnout velkou a malou obřadní síň a dnes již nepoužívané kremační pece, které jsou součástí staré části budovy krematoria. Prohlídka bude umocněna odborným výkladem, který povedou zaměstnanci pohřebních služeb a krematoria.

Společnost celý článek
13.4.

Přes 3000 domácností třídí bioodpad

Přihlášku s pořadovým číslem 3000 vyplnila Martina Nováková z Bílého Předměstí. Od zástupců města a Služeb města Pardubic, které sběr organizují, převzala nejen hnědý kontejner na bioodpad, ale také mobilní telefon a poukaz na odběr 3 000 kilogramů kvalitního kompostu.

Společnost celý článek
29.6.

„Kuře“ pomáhá v Pardubicích

V Městském azylovém domě pro ženy a matky s dětmi financuje psací stoly a židle ve společných pokojích dětí s matkami.

Společnost celý článek
15.12.

Malování zdravé a nemocné přírody se stalo výtvarnou soutěží

Vítězem této kategorie se stal Matyáš Doležal z pardubické Mateřské školy Odborářů.

Společnost celý článek
26.9.

Právě dnes vyjíždí vlaky RegioJetu

Od 6. října 2009 byl rovněž zapsán předmět činnosti „provozování dráhy a drážní dopravy“.

Společnost celý článek
28.6.

Den ozbrojených sil ČR tentokráte v Ústí

Představitelé Pardubického kraje se zúčastní slavnostního shromáždění u příležitosti oslav Dne ozbrojených sil.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting