Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

16.11.

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

Podle statistiky Ministerstva kultury ČR patříi i v jubilejním roce 2009 Východočeské divadlo Pardubice k nejnavštěvovanějším českým jednosouborovým divadlům.Více diváků přichází pouze do pražské Státní opery a do Divadla na Vinohradech. V roce 2008 navštívilo pardubické divadlo 117 646 diváků. Je možné, že letos bude toto číslo ještě navýšeno, neboť stotisícího diváka roku 2009 zde přivítali o týden dříve než v loňském roce. Stalo se tak ve čtvrtek 12. listopadu při představení Markéty Lazarové. Jubilejního diváka resp. divačku ještě před představením vyhlásil ředitel divadla Petr Dohnal. Stala se jí nic netušící Simona Alžběta Kozubková z Pardubic, která seděla na druhém balkóně v první řadě, na sedadle s číslem 13. Zjevné překvapení projevila paní Kozubková okamžitě po vyhlášení svým nádherně spontánním výkřikem „Ježišmarjá!“ Následně - ještě tak trochu nevěřícně - přišla na jeviště, kde jí ředitel divadla předal poukázky na předplatné pro dvě osoby a květinu, dále pak knihu Historie divadelní Pardubic a okolí, ročenky Východočeské divadlo 1999–2004 a GRAND Festival smíchu 2001–2005, CD muzikálů divadla a náramkové hodinky od firmy Lejhanec. Jak je vidět, kupovat si (nejen) v listopadu vstupenky na II. balkón se vyplácí, protože v posledních třech letech stotisící divák seděl vždy na II. balkóně. Představení se uskutečnilo pro abonentní skupinu R, jehož je paní Kozubková majitelkou. „Zakoupila jsem předplatné pro dceru, dnes jsem tu tedy jako její doprovod. Divadlo jsem však navštěvovala i dříve, když jsem ještě neměla abonmá, vybírala jsem si představení podle nálady a času. V brzké době se do divadla opět chystám, tentokrát půjdu s mladší dcerou hned na dvě pohádky,“ prozradila již klidnějším hlasem sympatická paní Kozubková. Při příležitosti návštěvy jubilejního diváka roku byla vyhlášena i tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz. Soutěžící tipovali, kdy stotisící divák divadlo navštíví a ve které řadě bude sedět. Pravdě nejblíže byla Lenka Skalická, jež se skrývá pouze pod e-mailovou adresou. Výherkyně soutěže bude oslovena a od divadla rovněž obdrží předplatné pro dvě osoby.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.8.

Chrudimské obžinky se vracejí

Když pořadatelé zvolili v roce 1993 pro první Chrudimské obžinky, Resslovo náměstí bylo místem jejich pořádání.

Společnost celý článek
16.3.

EVO Opatovice se možná změní na EVO Pardubice

Ve čtvrtek 15. března 2007 bylo svoláno jednání Valné hromady akciové společnosti EVO Opatovice.

Společnost celý článek
10.3.

Začínají nominace pro cenu Duhové křídlo!

Vítězi jednotlivých kategorií Duhového křídlo v loňském roce se staly spoluzakladatelka a dlouholetá ředitelka Střediska rané péče v Pardubicích Blanka Brandová, dobrovolnice a filantropka Hana Hromádková a Domov pod hradem Žampach. Zvláštní cenu obdržela Ladislava Morkesová z Krajské organizace Svazu postižených civilizačními chorobami.

Společnost celý článek
28.12.

Kraj doporučil středním školám přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky budou jednotné, formou písemných testů.

Společnost celý článek
9.10.

Nadace Křižovatka předala darem 11 monitorů dechu na novorozenecké a dětské oddělení Svitavské nemocnice a 20 monitorů dechu do Orlickoústecké nemocnice, které patří pod Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Předání monitorů dechu „Babysense 1 Pro“ proběhlo 4. října 2018 v dopoledních hodinách ve Svitavské a v odpoledních hodinách v Orlickoústecké nemocnici.

Společnost celý článek
24.7.

Pardubický kraj je v třídění odpadů na špici

Barevné kontejnery najdeme téměř všude a ve většině obcí přibývají. Třídit odpad není složité a stále více lidí se touto problematikou zabývá. Obyvatelé Pardubické kraje jsou v pomyslném žebříčku nad celorepublikovým průměrem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting