Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

16.11.

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2009

Podle statistiky Ministerstva kultury ČR patříi i v jubilejním roce 2009 Východočeské divadlo Pardubice k nejnavštěvovanějším českým jednosouborovým divadlům.Více diváků přichází pouze do pražské Státní opery a do Divadla na Vinohradech. V roce 2008 navštívilo pardubické divadlo 117 646 diváků. Je možné, že letos bude toto číslo ještě navýšeno, neboť stotisícího diváka roku 2009 zde přivítali o týden dříve než v loňském roce. Stalo se tak ve čtvrtek 12. listopadu při představení Markéty Lazarové. Jubilejního diváka resp. divačku ještě před představením vyhlásil ředitel divadla Petr Dohnal. Stala se jí nic netušící Simona Alžběta Kozubková z Pardubic, která seděla na druhém balkóně v první řadě, na sedadle s číslem 13. Zjevné překvapení projevila paní Kozubková okamžitě po vyhlášení svým nádherně spontánním výkřikem „Ježišmarjá!“ Následně - ještě tak trochu nevěřícně - přišla na jeviště, kde jí ředitel divadla předal poukázky na předplatné pro dvě osoby a květinu, dále pak knihu Historie divadelní Pardubic a okolí, ročenky Východočeské divadlo 1999–2004 a GRAND Festival smíchu 2001–2005, CD muzikálů divadla a náramkové hodinky od firmy Lejhanec. Jak je vidět, kupovat si (nejen) v listopadu vstupenky na II. balkón se vyplácí, protože v posledních třech letech stotisící divák seděl vždy na II. balkóně. Představení se uskutečnilo pro abonentní skupinu R, jehož je paní Kozubková majitelkou. „Zakoupila jsem předplatné pro dceru, dnes jsem tu tedy jako její doprovod. Divadlo jsem však navštěvovala i dříve, když jsem ještě neměla abonmá, vybírala jsem si představení podle nálady a času. V brzké době se do divadla opět chystám, tentokrát půjdu s mladší dcerou hned na dvě pohádky,“ prozradila již klidnějším hlasem sympatická paní Kozubková. Při příležitosti návštěvy jubilejního diváka roku byla vyhlášena i tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz. Soutěžící tipovali, kdy stotisící divák divadlo navštíví a ve které řadě bude sedět. Pravdě nejblíže byla Lenka Skalická, jež se skrývá pouze pod e-mailovou adresou. Výherkyně soutěže bude oslovena a od divadla rovněž obdrží předplatné pro dvě osoby.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.9.

Začíná DEN ARCHITEKTURY! Zpřístupní unikátní stavby a pomůže poznat města, ve kterých žijeme

Součástí DNE ARCHITEKTURY je mezinárodní filmový festival FILM A ARCHITEKTURA, který se nově rozrostl do dvaceti měst. Hlavní osu programu budou tvořit celovečerní autorské filmy se zaměřením na architekturu, tvorbu měst a design.

Společnost celý článek
21.8.

V Noční Seči kralovali hasiči z Morašic a Hlinska

V kategorii žen obsadilo druhé místo družstvo Trhové Kamenice, třetí družstvo Výsonína. Domácí Seč skončila v požárním útoku mužů na třetím místě za druhým FDH Choltice.

Společnost celý článek
17.2.

Letos se chystá již druhý ročník Apetit festivalu

Loňský ročník se velmi vydařil, účastnilo se ho přes dvacetpět tisíc lidí. I letos se pardubické dostihové závodiště stane místem setkání gurmánů. Cílem bude opět vybrat ty nejlepší nejen z východočeského regionu, kteří budou prezentovat tu nejlepší gastronomii.

Společnost celý článek
31.12.

Výtěžek poputuje na opravu rudoltické bytovky

Je přece škoda nechat ležet to, co může někomu posloužit.

Společnost celý článek
2.6.

Myslivecké spolky dostanou dotaci na nákup pachových repelentů

Střety zvěře s vozidly v silničním provozu jsou přetrvávajícím velkým problémem. Dochází nejen k poranění či usmrcení zvěře, ale i k hmotným škodám, poranění lidí, někdy i ke ztrátě lidských životů.

Společnost celý článek
11.5.

Historik a politika: Hodí se humanitní vzdělání?

Hejtman Radko Martínek přednášel v úterý 4. května studentům pardubické univerzity.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting