Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku

19.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku

Východočeské divadlo Pardubice stále patří podle statistiky Ministerstva kultury ČR k nejnavštěvovanějším českým jednosouborovým divadlům. Více diváků přichází pouze do pražské Státní opery a do Divadla na Vinohradech. V loňském roce do Východočeského divadla zavítal rekordní počet návštěvníků, domácí a dovozová představení zhlédlo 122 053 diváků, což bylo o 4 407 více než v roce 2008. Jubilejní stotisící divák navštěvuje pardubické divadlo pravidelně v listopadu, letos se tomu stalo v úterý 16. listopadu při představení Čachtická paní, pouze o čtyři dny později než v loňském roce. Jako perličku můžeme uvést, že loňský jubilejní divák zhlédl Markétu Lazarovou, která byla původně naplánována i na 16. listopadu letošního roku, ale z důvodu nemoci v souboru jsme nakonec odehráli krvavou legendu o hraběnce Alžbětě Báthoryové. Jubilejního diváka před představením vyhlásili ředitel divadla Petr Dohnal a nová primátorka města Štěpánka Fraňková. Stotisícím návštěvníkem pardubického divadla se stala zjevně překvapená Alena Kubečková z Pardubic, která seděla na II. balkóně ve třetí řadě na sedadle číslo 46. Ředitel divadla paní Kubečkovou pozval na jeviště, kde jí s květinou poblahopřál a předal dárkový balíček s poukázkami na roční předplatné pro dvě osoby, s knihami o historii pardubického divadla, dále s CD muzikálů divadla a náramkovými hodinkami od firmy Lejhanec. Na to paní Kubečková spontánně zareagovala: „Velmi děkuji za předplatné, které určitě využiji. Zatím jsem abonentky neměla a divadlo navštěvovala jen podle nálady a času, teď už ale budu chodit pravidelně. Taky mě těší dárek od pana Lejhance, protože je to můj bývalý spolužák.“ Jak je vidět, kupovat si (nejen) v listopadu vstupenky na II. balkón se vyplácí, protože v posledních čtyřech letech stotisící divák seděl vždy na II. balkóně. Při příležitosti návštěvy jubilejního diváka roku byla vyhlášena i tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz. Soutěžící tipovali, kdy stotisící divák divadlo navštíví a ve které řadě bude sedět. Pravdě byl nejblíže anonymní tipující, který na sebe nezanechal žádný kontakt, proto soutěž vyhrává podle e-mailu pravděpodobně divačka s tipem 16. listopadu – 10. řada v přízemí. Výherkyně, která se skrývá pouze pod e-mailovou adresou, bude oslovena a od divadla rovněž obdrží předplatné pro dvě osoby.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

„Ďáblova bible“ – k vidění jen do neděle

Tento rukopis vznikl na začátku 13. století se vší pravděpodobností v benediktinském klášteře v Podlažicích na Chrudimsku.

Společnost celý článek
12.7.

Alkohol nepatří ani na kolo.

Rozhodnutí o sankci je na bedrech příslušného správního orgánu, kdy podezřelému hrozí pokuta v rozsahu od 25.000Kč – 50.000Kč.

Společnost celý článek
30.10.

Východočeské muzeum připravilo novou výstavu o vývoji psaní v dějinách

Právě na základě vývoje psacích pomůcek a psacích látek, ať už mluvíme o starověkých hliněných či voskových tabulkách s dřevěnými pisátky nebo moderní elektronice v podobě tabletů se styly, se výstava pokusí přiblížit kulturu psaní v dějinách.

Společnost celý článek
16.1.

Cihelna Časy dostala už druhou pokutu za nepovolené nakládání s odpady

Nešlo o první porušení zákona, kterého se společnost Cihelna Časy dopustila. Už v roce 2017 jí inspektoři ČIŽP uložili pravomocnou pokutu 80 tisíc korun za stejné pochybení – tedy nakládání s odpady bez platného povolení Krajského úřadu Pardubického kraje.

Společnost celý článek
9.12.

Zimní turistické noviny lákají k návštěvě regionu

Před půl rokem vydala Chrudim první číslo městských turistických novin, které se setkaly s mimořádným úspěchem.

Společnost celý článek
6.8.

Žamberk bude čerpat evropskou dotaci

Odklon dopravy na obchvat je zatím pouhým přáním vedení města, a tak je třeba ulevit chodcům jinak.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting