Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku

19.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku

Východočeské divadlo Pardubice stále patří podle statistiky Ministerstva kultury ČR k nejnavštěvovanějším českým jednosouborovým divadlům. Více diváků přichází pouze do pražské Státní opery a do Divadla na Vinohradech. V loňském roce do Východočeského divadla zavítal rekordní počet návštěvníků, domácí a dovozová představení zhlédlo 122 053 diváků, což bylo o 4 407 více než v roce 2008. Jubilejní stotisící divák navštěvuje pardubické divadlo pravidelně v listopadu, letos se tomu stalo v úterý 16. listopadu při představení Čachtická paní, pouze o čtyři dny později než v loňském roce. Jako perličku můžeme uvést, že loňský jubilejní divák zhlédl Markétu Lazarovou, která byla původně naplánována i na 16. listopadu letošního roku, ale z důvodu nemoci v souboru jsme nakonec odehráli krvavou legendu o hraběnce Alžbětě Báthoryové. Jubilejního diváka před představením vyhlásili ředitel divadla Petr Dohnal a nová primátorka města Štěpánka Fraňková. Stotisícím návštěvníkem pardubického divadla se stala zjevně překvapená Alena Kubečková z Pardubic, která seděla na II. balkóně ve třetí řadě na sedadle číslo 46. Ředitel divadla paní Kubečkovou pozval na jeviště, kde jí s květinou poblahopřál a předal dárkový balíček s poukázkami na roční předplatné pro dvě osoby, s knihami o historii pardubického divadla, dále s CD muzikálů divadla a náramkovými hodinkami od firmy Lejhanec. Na to paní Kubečková spontánně zareagovala: „Velmi děkuji za předplatné, které určitě využiji. Zatím jsem abonentky neměla a divadlo navštěvovala jen podle nálady a času, teď už ale budu chodit pravidelně. Taky mě těší dárek od pana Lejhance, protože je to můj bývalý spolužák.“ Jak je vidět, kupovat si (nejen) v listopadu vstupenky na II. balkón se vyplácí, protože v posledních čtyřech letech stotisící divák seděl vždy na II. balkóně. Při příležitosti návštěvy jubilejního diváka roku byla vyhlášena i tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz. Soutěžící tipovali, kdy stotisící divák divadlo navštíví a ve které řadě bude sedět. Pravdě byl nejblíže anonymní tipující, který na sebe nezanechal žádný kontakt, proto soutěž vyhrává podle e-mailu pravděpodobně divačka s tipem 16. listopadu – 10. řada v přízemí. Výherkyně, která se skrývá pouze pod e-mailovou adresou, bude oslovena a od divadla rovněž obdrží předplatné pro dvě osoby.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.2.

Přednáška Dany Drábové o člověku a energii na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

Přednáška se koná od 14 hodin v posluchárně H1 v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice na náměstí Čs. legií 565 v centru Pardubic. Se studenty bude Ing. Dana Drábová, Ph.D., debatovat o energii, jejích zdrojích a využitelnosti.

Společnost celý článek
26.7.

ČSOB vybrala návrh nové budovy v Hradci Králové

Projektil architekti představují skupinu architektů, kteří jsou známí tím, že tvoří úspornou, vstřícnou a svěží architekturu, a prosazují spojení současného umění, designu, architektury a krajiny. Lokalita se tak dočká potřebného oživení, což může do budoucna pomoci rozmachu i na okolních pozemcích.

Společnost celý článek
24.4.

Obhájí basketbaloví šampioni z pardubické Studánky loňský triumf ve finále Sportovní ligy základních škol?

Do dějiště závěrečného turnaje však zamíří ještě jeden významný host. Bude jím Alena Hanušová, hráčka sedminásobného mistra republiky ZVVZ USK Praha a česká reprezentantka, která se svým týmem minulý týden bojovala ve Final Four Evropské ligy. Vítězným celkům chlapců i dívek současně přiveze milý dárek od České basketbalové federace – vstupenky na úvodní duel týmu České republiky na mistrovství Evropy žen s Ukrajinou 16. června v Hradci Králové.

Společnost celý článek
18.4.

Byla založena Koalice za náhradu PVC

Posláním koalice je snížit používání jednoho z nejrizikovějších plastů, kterým je PVC.

Společnost celý článek
9.6.

Dánský donátor chrudimské šicí dílny navštívil Šanci pro Tebe, prohlédl si dílnu i obchůdek

V současné chvíli pracuje v šicí dílně na tréninkovém místě jedna klientka, pracovní poměr na půl úvazku zde našla i další pracovnice, jejíž místo podpořil Úřad práce v rámci projektu Aktivní politika zaměstnanosti. K dalším zaměstnancům dílny pak patří vedoucí šicí dílny a sociální pracovnice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting