Východočeské divadlo uvede premiéru Černé komedie

13.3.

Východočeské divadlo uvede premiéru Černé komedie

Východočeské divadlo uvede premiéru Černé komedie

Východočeské divadlo Pardubice - týden po vyhlášení Komedie roku 2008 na GRAND Festivalu smíchu - přichází se svým kandidátem do dalšího ročníku festivalu. O víkendu 14. a 15. března se uskuteční premiéry Shafferovy Černé komedie, kterou v Pardubicích pohostinsky zkouší režisér Zdeněk Dušek ve zbrusu novém překladu Pavla Dominika. „Věděl jsem, že je to hra, která má výborný základní nápad. Ta hra těží ze situace, kdy tma je světlo a světlo je tma. To znamená, že diváka by mělo bavit vidět, jak se člověk chová potmě,“ říká Zdeněk Dušek a dodává: „Chtěl bych do inscenace vnést především přehlednost, aby divák neztratil orientaci, když postavy ji budou ztrácet velmi často. Měla by to být však dezorientace řízená“. Angličan Peter Shaffer je světoznámým dramatikem, známým u nás především díky své hře a filmu Amadeus. Jeho Black Comedy je pokládána za jednu z nejzábavnějších a nejmistrnějších komedií situačního žánru. Diváci se mohou těšit na situační komedii na druhou, jejíž děj se odehrává potmě. Publikum samozřejmě vidí, co se na jevišti děje, ale postavy příběhu nikoli, což je principem originální komiky a impulsem ke kreativnímu herectví. Hrají Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Pavel Novotný, Lída Vlášková, Josef Vrána, Petra Janečková a další. Režisér Zdeněk Dušek před premiérou prozradil perličku ze zkoušení: „Těsně před generálkami herci skutečně zkoušeli potmě a já se na ně z hlediště díval brýlemi pro noční vidění.“ Hlavní hrdina si pozval do bytu snoubenku, a protože by mohl přijít i její otec, tajně si „vypůjčil“ ze sousedova bytu trochu drahocenného zařízení. V hodině Há v domě vypadnou pojistky. Dostaví se osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané. A hlavně: všichni tropí pošetilosti, které člověk dělá, když si myslí, že ho nikdo nevidí. Před sobotní premiérou se ve foyer koná vernisáž výstavy obrazů akademického malíře Josefa Sasky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.9.

Pomozte při pátrání po nebezpečných pachatelích

Dosud neznámý pachatel položil na pult jedné z pokladen list papíru, na kterém byl napsán požadavek na vydání peněz.

Společnost celý článek
8.3.

Nabídka stáží a trainee programů meziročně roste o desítky procent

Počet absolventů, kteří před nástupem do zaměstnání vyzkoušejí reálnou praxi - ať už v rámci stáže, přechodného nebo částečného úvazku – neustále roste. A je to dobře. Je to vynikající prostředek, jak si vyzkoušet nejen zaměstnavatele, ale i pracovní prostředí.

Společnost celý článek
9.11.

Velká narozeninová soutěž a parádní oslava ve Futuru

Stačí jen nakoupit nad 500 Kč, vyzvednout si kupon ve 2. patře OC a zjistit svůj dárek. Pro získání prémiových výher je třeba ještě odpovědět na otázku, která ale není nikterak těžká,“ uvedla Lucie Mikšovská, marketingová koordinátorka obchodního centra. Dárky pro všechny a narozeninová show s osobnostmi, sportovci a hrdiny našeho kraje

Společnost celý článek
16.10.

Známe držitele Zeleného ParDoubka

Pardubický kraj byl mezi nejúspěšnějšími kraji v získávání prostředků z grantů ministerstva životního prostředí.

Společnost celý článek
8.9.

Nové jedničky byznysu postupují do celorepublikového finále

Firmou roku Pardubického kraje je Papera, Živnostníkem roku se stal Jáchym Mimra.

Společnost celý článek
18.2.

Hejtman Martínek navštívil Českou Třebovou

První zastávkou se stala Základní škola praktická.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting