Výcvik hasičů na vodní ploše i na divoké řece

25.6.

Výcvik hasičů na vodní ploše i na divoké řece

V letním období nesmíme opomenout na nebezpečí, která nás mohou ohrozit při koupání nebo sjíždění vodních toků. Pozor na noční koupání, při němž můžete ztratit orientaci, skákání do vody, kde nevíte, jak je hluboká, neměli bychom ani přeceňovat své plavecké schopnosti. Pozor by si lidé měli dávat i na alkohol. Většina utonutí v létě bývá z přecenění sil právě z důvodu předchozího požití alkoholu. Pak stačí i neopatrný pohyb po břehu nebo uklouznutí a následný pád do vody…
Hasiči nejen během léta, ale už v těchto dnech provádějí výcviky a školení k záchraně osob z vody. Například hasiči v Ústí nad Orlicí nejprve absolvují teoretickou část přípravy záchrany a poté vyráží na vodní nádrž Vír. I samotní hasiči musí být při výcviku vybaveni ochrannými pomůckami a prostředky jako při skutečném zásahu. „Nejprve sjel každý sám kanál a pod hrází jsme měli samotný výcvik. Vše v neoprenu a s vestou,“ upřesňuje Jakub Hlavsa, garant odborné přípravy pro práci na vodní hladině ze stanice Ústí nad Orlicí. „Každý si poté vyzkoušel rafty v různých pozicích. A na úplný závěr si posádky procvičily záchranu osob pomocí házecího pytlíku ze břehu a upoutaného zachránce,“ vysvětluje Jakub Hlavsa.
Zdroj: hzscr.cz/

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

Zastupitelé schválili koncepci zdravotnictví

Osobně profesor Štěpán Svačina podporuje centralizaci laboratorních oborů jako je biochemie, mikrobiologie i patologie.

Společnost celý článek
7.9.

Pardubice cvičí na stoletou vodu

Do celorepublikového protipovodňového cvičení Vltava - Labe 2007, které začalo ve středu, jsou zapojeny i Pardubice.

Společnost celý článek
21.12.

Století autoškoly

S rozvojem autoškol za první republiky souvisí i český vynález - motocykl s dvojím řízením, patentovaný v roce 1938.

Společnost celý článek
10.5.

Brněnský BOSCH FRESH FESTIVAL přilákal více než 17 tisíc návštěvníků

„První ročník brněnského Bosch Fresh Festivalu se vydařil po všech stránkách. Po celý víkend nás provázelo krásné počasí a výborná atmosféra. Překvapil nás i počet návštěvníků, který předčil naše očekávání. Na festival dorazilo více než 17 000 lidí,“ říká Petr Jirásek, pořadatel Bosch Fresh Festivalu.

Společnost celý článek
18.1.

Pardubice poplatek za komunální odpad nezdraží, naopak nabízí osvobození

V roce 2013 očekáváme celkové náklady na odpadové hospodářství 73,5 milionů korun. V přepočtu to vychází na 839 korun na každého Pardubáka.

Společnost celý článek
11.3.

Lidovci z pardubického okresu si zvolili nové vedení

OK řešila neudržitelnou situaci ve financování sociálních služeb a usnesením požádala vrcholné orgány KDU-ČSL, kluby poslanců a senátorů za KDU-ČSL, aby iniciovaly systematické řešení nestability sociálního sektoru a trvaly na tom, aby finanční prostředky na zvýšení mezd pracovníků v sociálních službách (včetně neziskových organizací), které vláda nařídila, byly hrazeny ze státního rozpočtu, a to bez prodlení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting