Výcvik hasičů na vodní ploše i na divoké řece

25.6.

Výcvik hasičů na vodní ploše i na divoké řece

V letním období nesmíme opomenout na nebezpečí, která nás mohou ohrozit při koupání nebo sjíždění vodních toků. Pozor na noční koupání, při němž můžete ztratit orientaci, skákání do vody, kde nevíte, jak je hluboká, neměli bychom ani přeceňovat své plavecké schopnosti. Pozor by si lidé měli dávat i na alkohol. Většina utonutí v létě bývá z přecenění sil právě z důvodu předchozího požití alkoholu. Pak stačí i neopatrný pohyb po břehu nebo uklouznutí a následný pád do vody…
Hasiči nejen během léta, ale už v těchto dnech provádějí výcviky a školení k záchraně osob z vody. Například hasiči v Ústí nad Orlicí nejprve absolvují teoretickou část přípravy záchrany a poté vyráží na vodní nádrž Vír. I samotní hasiči musí být při výcviku vybaveni ochrannými pomůckami a prostředky jako při skutečném zásahu. „Nejprve sjel každý sám kanál a pod hrází jsme měli samotný výcvik. Vše v neoprenu a s vestou,“ upřesňuje Jakub Hlavsa, garant odborné přípravy pro práci na vodní hladině ze stanice Ústí nad Orlicí. „Každý si poté vyzkoušel rafty v různých pozicích. A na úplný závěr si posádky procvičily záchranu osob pomocí házecího pytlíku ze břehu a upoutaného zachránce,“ vysvětluje Jakub Hlavsa.
Zdroj: hzscr.cz/

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.9.

Řemeslničtí učni se utkají v Mýtě

Prezentace se uskuteční formou praktických ukázek řemesel, například tesařů, elektrikářů,...

Společnost celý článek
3.2.

Děti jsou podle výsledků analýzy ve škole spokojeny

Žáci druhého stupně základních škol by svou školu neměnili a přes devadesát procent rodičů by ji navíc doporučilo svým známým. Prokázaly to výsledky analýzy, která formou dotazníkového šetření probíhala na všech městem zřizovaných mateřský a základních školách, včetně dvou domů dětí a mládeže a dvou základních uměleckých škol.

Společnost celý článek
18.11.

Přeparkovat své auto už nezapomenete

Proto se 7 dní před zahájením prací rozmísťuje přenosné dopravní značení s informacemi, kdy a v kolik hodin bude čištění probíhat. Řidičům tato informace slouží k tomu, aby svá vozidla pře-parkovali, jinak riskují jeho odtah.

Společnost celý článek
21.4.

Návštěva z USA u vicehejtmana

Americkou návštěvu také zaujalo nedávné zařazení Pardubického kraje mezi regiony „s nejlepší budoucností.

Společnost celý článek
30.12.

Děkanka doc. Myšková pokračuje v čele fakulty

V tomto akademickém roce studuje na FES 2 500 studentů, je na studenty nejpočetnější fakultou ze 7 fakult Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
22.3.

Poslanci schválili převod budovy okresního úřadu

Za výměnu tétp budovy, která je ve vlastnictví Úřadu pro zastupování státu, nabídl kraj nově zrekonstruovaný objekt.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting