Výcvik hasičů na vodní ploše i na divoké řece

25.6.

Výcvik hasičů na vodní ploše i na divoké řece

V letním období nesmíme opomenout na nebezpečí, která nás mohou ohrozit při koupání nebo sjíždění vodních toků. Pozor na noční koupání, při němž můžete ztratit orientaci, skákání do vody, kde nevíte, jak je hluboká, neměli bychom ani přeceňovat své plavecké schopnosti. Pozor by si lidé měli dávat i na alkohol. Většina utonutí v létě bývá z přecenění sil právě z důvodu předchozího požití alkoholu. Pak stačí i neopatrný pohyb po břehu nebo uklouznutí a následný pád do vody…
Hasiči nejen během léta, ale už v těchto dnech provádějí výcviky a školení k záchraně osob z vody. Například hasiči v Ústí nad Orlicí nejprve absolvují teoretickou část přípravy záchrany a poté vyráží na vodní nádrž Vír. I samotní hasiči musí být při výcviku vybaveni ochrannými pomůckami a prostředky jako při skutečném zásahu. „Nejprve sjel každý sám kanál a pod hrází jsme měli samotný výcvik. Vše v neoprenu a s vestou,“ upřesňuje Jakub Hlavsa, garant odborné přípravy pro práci na vodní hladině ze stanice Ústí nad Orlicí. „Každý si poté vyzkoušel rafty v různých pozicích. A na úplný závěr si posádky procvičily záchranu osob pomocí házecího pytlíku ze břehu a upoutaného zachránce,“ vysvětluje Jakub Hlavsa.
Zdroj: hzscr.cz/

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.5.

Královéhradecké letiště ohromí burácení motorů silných aut i vrtulníků: Helicopter Show a Rally Show jsou za dveřmi

Sobotní program, který vypukne od 9 hodin v obou areálech, je určen pro širokou veřejnost. Doprovodný program Helicopter Show nabídne ukázky činností hasičů, policistů, zdravotníků, kynologů a mnoha dalších. Rodiny s dětmi si opět přijdou na své. Pro nejmenší diváky bude připraveno mnoho soutěží a cestu mezi programy jim zpříjemní turistický vláček. Hlavní letový program Helicopter Show začne od 13 hodin, přičemž několik letových ukázek mohou diváci spatřit již dříve. Naopak Rally Show nastartuje návštěvníky pěkně od rána. Na okruhu se hned v úvodu předvedou historické vozy a legendy motorsportu, které záhy vystřídají drifty a road show.

Společnost celý článek
2.1.

Jehlička jen trošku píchne, malovaly děti. Nejlepší byly oceněny v Tipsport aréně

. Nebylo lehké vybrat toho nejlepšího, neboť v každé kategorii jsme měli více horkých kandidátů. Díky dobré organizaci bylo v soutěži mnoho skvělých prací. Kdybych nosil klobouk, velmi rád jej smeknu před všemi, kteří se na soutěži Děti malují dětem podíleli,“ dodal Korunka.

Společnost celý článek
2.2.

Špičková medicína se dělá i v krajských nemocnicích

Laparoskopické operace jsou v současné při řešení některých diagnóz jednoznačným trendem v chirurgii.

Společnost celý článek
25.10.

Úspěšní žáci navštívili Kraj

Poděkování patří také všem pedagogům, kteří žáky na soutěže připravovali.

Společnost celý článek
15.4.

Pardubáci chovají více než 9 tisíc psů

V předešlých letech se počet registrovaných psů zvyšoval o necelé procento ročně.

Společnost celý článek
15.7.

Hejtman přijal „Nejtvrdšího hasiče Evropy“

Soutěž v Německu byla pojata jako simulace zásahu hasičů. Ti při ní mají oblečen zásahový kabát a dýchací přístroj.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting