Vydejte se s dětmi na dobrodružnou Cestu knihy!

28.11.

Vydejte se s dětmi na dobrodružnou Cestu knihy!

 V sobotu 30. listopadu se otevřou brány Krajské knihovny v Pardubicích k dobrodružné výpravě pro nejmenší čtenáře. Děti spolu se svými rodiči jsou zváni na vzrušující Cestu knihy, jak zní podtitul letošního ročníku celostátního Dne pro dětskou knihu. Cílem této akce je podnítit v dětech zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Děti se mohou těšit na bohatý program plný soutěží a tvůrčích aktivit, který knihovna připravila ve spolupráci s Východočeskou galerií, Východočeským muzeem, Turistickým a informačním centrem a s DDM Beta. Na soutěžních stanovištích se na chvíli stanou spisovatelem, ilustrátorem, pohádkářem nebo knihvazačem. Kromě toho, že si na těchto stanovištích postupně vyrobí svou vlastní knížku, mohou si také vysloužit registraci do knihovny na následující rok zdarma nebo vstupenku na výstavy na Zelené bráně a v Mázhausu. Další dvě stanoviště, na kterých děti mohou získat razítka do své soutěžní karty, jsou připravena mimo knihovnu. Východočeská galerie v Pardubicích připravila doprovodný program věnující se ilustraci. Návštěvníci se prostřednictvím jednotlivých úkolů seznámí s tvorbou dětských knih Miroslava Šaška a bude pro ně připraven workshop věnující se grafickým technikám. Cesta knihy ve Východočeském muzeu se zastaví  v „tiskárně“.  Děti si vyzkouší tisk linorytových obrázků, psaní na psacím stroji nebo jednoduchý tisk na přáníčko“, upřesňuje hlavní koordinátorka akce Jana Vítková Fikejsová.

V doprovodném programu děti čeká tvorba obří omalovánky, malování na obličej nebo výroba odznaků. Vrcholem celodenního programu bude scénické čtení s oblíbenými herci Východočeského divadla Romanou Chvalovou, Eliškou a Josefem Láskovými, kteří dětem představí nejhezčí dětské knížky roku 2018! 

V průběhu dne budou také probíhat dvě veřejné sbírky. Jedna bude tradičně zaměřena na dětské knížky pro děti z azylového domu SKP-CENTRA. Nově knihovna vyhlašuje sbírku audioknih a hudebních CD pro Geriatrické centrum Pardubické nemocnice a LDN Rybitví. Akce se koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ing. Romana Línka, MBA. Podrobný program najdete na webových stránkách knihovny www.kkpce.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.8.

Informace o chřipce nového typu

Pardubická krajská nemocnice poskytuje informace ve všední dny od 8 do 12 hodin na informační lince 840 111 246.

Společnost celý článek
10.9.

Akce Síť přináší první úspěchy

Kriminalisté slibují, že v jejich „Síti“ v nejbližší době uvíznou pravděpodobně další dealeři.

Společnost celý článek
30.11.

Vyhrajte svůj notebook v Eurotime 2011

Eurotime 2011 probíhá ve dvou věkových kategoriích 0 až 14 let a 15 až 99 let formou znalostního kvízu.

Společnost celý článek
1.2.

Ekoncentrum PALETA získá od kraje přes 900 tisíc korun

„První dotace v celkovém objemu 800 tisíc korun je určena především na mzdy lektorů Ekocentra PALETA, kde se koná až 90 procent všech ekovýchovných programů pro žáky a studenty v našem kraji. Ročně se těchto programů zúčastní kolem 20 000 dětí. Ekoncentrum PALETA hraje velmi důležitou roli v tom, abychom ve studentech podněcovali ekologické myšlení a chování,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
8.12.

Nejen most ve Valech by měl přinést příští rok

Jak probíhala stavební sezóna v Pardubickém kraji v letošním roce? Co se plánuje na rok příští? To byla témata pracovního setkání zástupců institucí a firem působících v oblasti dopravy se zástupci Pardubického kraje, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a Krajské hospodářské komory Pardubického kraje. Ti se na podobných setkáních pravidelně informují o aktuální situaci v dopravě.

Společnost celý článek
4.3.

Co nevíte z televize...

Křtu tohoto pivního moku, který se zrodil v Pivovaru Pernštejn v Pardubicích, se ujme jak jinak, nežli sám Ozzák.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting