Vyhlášení vítězů soutěže Zač je v Pardubicích perník

9.6.

Vyhlášení vítězů soutěže Zač je v Pardubicích perník

Vyhlášení vítězů soutěže Zač je v Pardubicích perník

"Zač je v Pardubicích perník" aneb jaká povolání zde lidé vykonávají? To se mohly dozvědět děti z místních základních škol v rámci stejnojmenného celoročního projektu. Každý měsíc se scházely na besedách, workshopech a tématických výletech, organizovaných Krajskou knihovou v Pardubicích, infocentrem EU Europe Direct a Východočeskou galerií. Mezi hosty se objevili například bývalý hokejista Vladimír Martinec, ředitel Východočeského muzea František Šebek nebo spisovatel Lubomír Macháček a další. Protože se jednalo o projekt soutěžní, čeká na děti ve čtvrtek 11. června od 9 hodin v Krajské knihovně na pardubickém Pernštýnském náměstí slavnostní vyhlášení a předání zasloužených odměn pro vítěze. Projekt byl realizován v měsíčních blocích. V říjnu se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací o práci spisovatele, v listopadu to byl historik, v prosinci perníkář/cukrář, v lednu se děti setkaly se sportovci (hokejisty) a v únoru s kriminalisty Na měsíc březen si připravil zajímavou přednášku přírodovědec, v dubnu na děti čekala zajímavá a napínavá přednáška s odborníkem na kosmonautiku a na závěr v červnu si malí účastníci mohli vyzkoušet, jaké to je být umělcem – prohlédly si výstavu a poté navrhly vlastní plakát. V každém bloku děti plnily písemné znalostní i tvořivé úkoly. Nejzajímavější výstupy budou na podzim vystaveny v pardubickém infocentru. Do projektu se zapojily rovněž děti z polské Vroclavi a rakouské Vídně, tím se celý projekt posunul do mezinárodní roviny.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.4.

Syndrom krátkého střeva bude v OC Futurum hlavním tématem osvětové akce organizace IFMSA CZ HK

Odpolední program v královéhradeckém centru Futurum zaujme malé i velké. Děti budou moci navštívit Nemocnici pro medvídky, kde se díky plyšovému operabilnímu medvědovi budou moci hravou formou zbavit strachu z bílého pláště.

Společnost celý článek
15.7.

Zatraktivnění pardubického zámku posoudí auditorská firma

Zámek by měl ze své výhodné polohy v centru krajského města vytěžit podstatně větší návštěvnost a spokojenost návštěvníků.

Společnost celý článek
25.1.

Nejlepší mladí chemici změří své síly v Pardubicích

V tuto chvíli již pořadatelé znají 38 postupujících do druhého kola.

Společnost celý článek

Sjezd české a slovenské společnosti pro klinickou neurofyziologii

Sjezd bude zaměřen na tato témata - neurofyziologie u roztroušené sklerózy, extrapyramidových onemocnění, epilepsie, spánku a spasticity, elektromyografie (pokroky v metodice, indikace) a varia a kazuistiky s neuromuskulární problematikou.

Společnost celý článek
4.8.

Do pardubických školek nastoupí téměř 900 nováčků

91 z nich bylo přijato v rámci druhého kola přijímacího řízení, do nějž se přihlásilo 137 dětí, které neuspěly v kole prvním.

Společnost celý článek
5.11.

Obyčejné setkání s neobyčejně vlídnou mateřštinou

Oddělení regionálních a kulturních služeb při Krajské knihovně v Pardubicích již dvacátým rokem pořádá pravidelná programová setkání Klubu „Hezky česky“. V úterý 14. listopadu se v rámci jubilejního 200. setkání uskuteční vzpomínkový podvečer.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting