Výhodnější parkování v garážích Regiocentra

12.3.

Výhodnější parkování v garážích Regiocentra

Výhodnější parkování v garážích Regiocentra

Parkování v garážích Regiocentra Nový pivovar by mělo být pro návštěvníky či obyvatele centra Hradce Králové výhodnější. Tuto možnost chce lidem nabídnout Královéhradecký kraj, který začne jednat s vedením krajského města a firmou Atol o převzetí parkovacích stání ve svých podzemních garážích. Kraj nyní Atolu svá místa v parkovacím domě pronajímá. Parkování je však pro návštěvníky kraje drahé a návštěvníci úřadu mnohdy raději parkují jinde. To chce kraj změnit. „Smlouva kraje s Atolem se nám nezdá výhodná ani pro jednu stranu. Jsme schopni garáže provozovat efektivněji než je tomu dosud a snížit cenu parkování. V současné době dostává kraj od Atolu za pronájem 199 parkovacích míst ročně 2 miliony korun a kraj naopak platí za pronájem 50 parkovacích míst pro potřeby úřadu 1,5 milionu korun ročně. To považujeme za nevýhodné a chceme to změnit,“ řekl náměstek královéhradeckého hejtmana Vladimír Derner. Parkovací dům v RegioCentru nabízí celkem 425 veřejných parkovacích míst: 199 bude patřit kraji druhá polovina Hradci. Nyní celé podzemní parkoviště provozuje Atol. Kraj chce také získat parkoviště před hradeckým zimním stadionem. To leží na pozemcích státu v sousedství krajského sídla a mohlo by sloužit návštěvníkům úřadu. Od poloviny loňského srpna tam firma Atol provozující parkovací systém v krajském městě začala vybírat parkovné. Pokud by kraj parkoviště převzal do svého majetku, začalo by zhruba sto tamních parkovacích stání opět sloužit veřejnosti zdarma. Kraj nyní vyčkává na ukončení sporu, který o parkoviště vede stát a krajské město.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.3.

Zvířata potřebují naší pomoc, mláďata zejména

Pomoc ale potřebují pouze tehdy, sedí-li na zemi, protože nedovedou vyletět vzhůru.

Společnost celý článek
10.2.

Hry V. zimní olympiády ČR: Pardubický kraj čtvrtý

Celkem získali 19 medailí, z toho bylo šest zlatých, šest stříbrných a 7 bronzových.

Společnost celý článek
21.2.

Stoleté lípy v Proseči jsou zmrzačené, ale přežily

Až devadesát let staré lípy v Proseči mírně sesychaly a občas z nich spadla dolů suchá větev.

Společnost celý článek
8.12.

,,Hrajeme spolu" pomůže osmileté Klárce

Celý projekt začal 10. listopadu. Hráči Beksy od té doby navštívili koncert filharmonie v Sukově síni, filharmonici naopak zavítali na basketbalové utkání do ČEZ Arény.

Společnost celý článek
7.11.

U přednádraží se stěhují stojany na kola i zastávky MHD

Změny čekají od pondělí 21. listopadu také cestující využívající pardubické MHD. Ta nebude zajíždět k nádraží, ale bude vedena po Palackého třídě.

Společnost celý článek
3.1.

Primátorka popřála dětem z přelomu roku

Není u nás zvykem vítat poslední děti roku, ale tahle holčička si to určitě zaslouží. Její vstup do života nebyl zrovna veselý, byť vzbudil velký rozruch. Právě jsem končila v nemocnici službu a dítě ve schránce způsobilo poprask snad v celé nemocnici.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting