Výhodnější parkování v garážích Regiocentra

12.3.

Výhodnější parkování v garážích Regiocentra

Výhodnější parkování v garážích Regiocentra

Parkování v garážích Regiocentra Nový pivovar by mělo být pro návštěvníky či obyvatele centra Hradce Králové výhodnější. Tuto možnost chce lidem nabídnout Královéhradecký kraj, který začne jednat s vedením krajského města a firmou Atol o převzetí parkovacích stání ve svých podzemních garážích. Kraj nyní Atolu svá místa v parkovacím domě pronajímá. Parkování je však pro návštěvníky kraje drahé a návštěvníci úřadu mnohdy raději parkují jinde. To chce kraj změnit. „Smlouva kraje s Atolem se nám nezdá výhodná ani pro jednu stranu. Jsme schopni garáže provozovat efektivněji než je tomu dosud a snížit cenu parkování. V současné době dostává kraj od Atolu za pronájem 199 parkovacích míst ročně 2 miliony korun a kraj naopak platí za pronájem 50 parkovacích míst pro potřeby úřadu 1,5 milionu korun ročně. To považujeme za nevýhodné a chceme to změnit,“ řekl náměstek královéhradeckého hejtmana Vladimír Derner. Parkovací dům v RegioCentru nabízí celkem 425 veřejných parkovacích míst: 199 bude patřit kraji druhá polovina Hradci. Nyní celé podzemní parkoviště provozuje Atol. Kraj chce také získat parkoviště před hradeckým zimním stadionem. To leží na pozemcích státu v sousedství krajského sídla a mohlo by sloužit návštěvníkům úřadu. Od poloviny loňského srpna tam firma Atol provozující parkovací systém v krajském městě začala vybírat parkovné. Pokud by kraj parkoviště převzal do svého majetku, začalo by zhruba sto tamních parkovacích stání opět sloužit veřejnosti zdarma. Kraj nyní vyčkává na ukončení sporu, který o parkoviště vede stát a krajské město.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

SKP-CENTRUM získalo dvě nové Fabie

Přímo v centrále společnosti Škoda Auto převzali zástupci pardubického občanského sdružení SKP-CENTRUM dvě nové Fabie.

Společnost celý článek
6.12.

Hradečtí lesníci již borovičky nabízejí, prodej kaprů začne až těsně před Vánocemi

Stromky z výřezů v lese sice nejsou tak rovnoměrně rostlé, jako ty z plantáží, jsou však výrazně levnější a především čerstvé, déle tedy vydrží. Lesníci je totiž v lese uříznou a hned je dovezou do míst prodeje, kde je poté pravidelně doplňují.

Společnost celý článek
20.3.

Na Králickém Sněžníku postaví Poláci novou rozhlednu. Přispějí tak k rozvoji celé oblasti

Jednou z možností pro rozvoj příhraničních oblastí je program Interreg V-A Česká republika-Polsko. V rámci jednání Monitorovacího výboru programu bylo schváleno k finanční podpoře 15 projektů zaměřených na cestovní ruch za více jak 18 milionů eur a tři projekty destinačního managementu za 1,5 milionu eur. Nejvýznamnějším projektem je vybudování nové rozhledny na Králickém Sněžníku, což přispěje k dalšímu turistickému rozvoji této oblasti. Partnery tohoto je projektu jsou gmina Stronie Slaskie a město Králíky.

Společnost celý článek
13.1.

Silničáři slaví deset let

Letos je to právě deset let, kdy došlo ke sloučení čtyř okresních silničářských správ.

Společnost celý článek
22.7.

Okolí litomyšlského zámku by se od září mohlo zbavit kamionů

Těžkotonážní nákladní automobily by mohly v blízko době zmizet z okolí zámku v Litomyšli. Krajský úřad Pardubického kraje totiž vydal formou veřejné vyhlášky opatření, na jehož základě bude nákladním automobilům s hmotností nad 12 tun zapovězen vjezd na silnici II/358 vedoucí kolem zámku.

Společnost celý článek
24.3.

Vysokomýtské muzeum má velké plány

Půda domu číslo popisné 125 byla posledním nevyužívaným prostorem muzea a nacházela se ve špatném technickém stavu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting