Vyjádření Technických služeb Vysoké Mýto

17.1.

Vyjádření Technických služeb Vysoké Mýto

Technické služby města Vysoké Mýto se slovy jejich ředitele Ing. Jindřicha Svatoše vyjadřují ke článkům uveřejněným v regionálním čtrnáctideníku Trs ze dne 11. ledna 2007(„Můj nejhorší Štědrý den života“), v Orlickém deníku dne 12. ledna („ V našem hrobě je cizí nebožtík“) a k reportáži na TV NOVA ze dne 13. ledna tohoto roku („Zmatení hrobů ve Vysokém Mýtě“) takto: V článcích a televizní reportáži byla popsána stížnost pana Josefa Kučery z Vysokého Mýta, který se domníval, že do hrobu, který mu patří, byly bez jeho vědomí uloženy ostatky cizího muže. Z dostupných záznamů, a to evidenční karty hrobu a smlouvy o pronájmu hrobového místa bylo zjištěno, že pan Kučera si popletl hrob. Jeho hrob je hned v sousedství (viz fotografie na www.vysoke-myto.cz). Tyto informace byly rovněž sděleny televizi NOVA, která však o nich ve své reportáži neinformovala. Celý případ zkreslila tím, když v závěru reportáže uvedla, že případů uložení ostatků do cizího hrobu na vysokomýtském hřbitově může být více. Je smutné, že celoplošná soukromá televize a regionální tisk pracují s neověřenými informacemi, které poté celý případ zkreslí a místo „poplety“, který neví, jaký hrob mu patří, je poškozeno dobré jméno Pohřební služby Bouška a správce hřbitova Technických služeb Vysoké Mýto.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.11.

Kraj a město se mohou doplnit při oživení kulturních památek a zařízení

Některé významné rekonstrukce v Pardubicích souvisejí s památkovými, kulturními a školskými zařízeními, které vlastní Pardubický kraj. Jedná se zejména o Východočeské muzeum a Východočeskou galerii, které sídlí na Zámku Pardubice, Krajskou knihovnu, která bude mít nové interaktivní centrum na Příhrádku a také Dům hudby.

Společnost celý článek
20.3.

EU by měla pozdržet legislativu ke snižování CO2 v automotivu

EU – V době pandemie COVID19 a následné ekonomické krizi by Evropská komise měla pozdržet plány na snižování CO2 v automobilovém průmyslu – jinak hrozí naprostý kolaps této oblasti hospodářství a bankrot většiny automobilek. Je o tom přesvědčený bývalý krizový manažer a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se svými stranickými kolegy a odboráři. Proto s kolegy požádal Evropskou komisi o odložení plnění přísných zelených opatření.

Společnost celý článek
22.9.

Elektrárna Chvaletice zahájila topnou sezónu

V loňském roce byla topná sezóna zahájena již 4. září, ale například v roce 2009 až 12. října.

Společnost celý článek
31.1.

Pardubice zopakují odchyt holubů

Chemicky agresivní holubí trus znečišťuje a poškozuje památky.

Společnost celý článek
6.6.

Starostové Litomyšlska se dozvěděli o optimalizaci

Jedním z očekávaných cílů optimalizace je mimo jiné i nárůst počtu cestujících.

Společnost celý článek
28.8.

Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

Důležitou součástí "týdne řemesel ve Vysokém Mýtě" bude opět prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních oborů a s praktickými ukázkami řemesel.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting