Vyjádření Technických služeb Vysoké Mýto

17.1.

Vyjádření Technických služeb Vysoké Mýto

Technické služby města Vysoké Mýto se slovy jejich ředitele Ing. Jindřicha Svatoše vyjadřují ke článkům uveřejněným v regionálním čtrnáctideníku Trs ze dne 11. ledna 2007(„Můj nejhorší Štědrý den života“), v Orlickém deníku dne 12. ledna („ V našem hrobě je cizí nebožtík“) a k reportáži na TV NOVA ze dne 13. ledna tohoto roku („Zmatení hrobů ve Vysokém Mýtě“) takto: V článcích a televizní reportáži byla popsána stížnost pana Josefa Kučery z Vysokého Mýta, který se domníval, že do hrobu, který mu patří, byly bez jeho vědomí uloženy ostatky cizího muže. Z dostupných záznamů, a to evidenční karty hrobu a smlouvy o pronájmu hrobového místa bylo zjištěno, že pan Kučera si popletl hrob. Jeho hrob je hned v sousedství (viz fotografie na www.vysoke-myto.cz). Tyto informace byly rovněž sděleny televizi NOVA, která však o nich ve své reportáži neinformovala. Celý případ zkreslila tím, když v závěru reportáže uvedla, že případů uložení ostatků do cizího hrobu na vysokomýtském hřbitově může být více. Je smutné, že celoplošná soukromá televize a regionální tisk pracují s neověřenými informacemi, které poté celý případ zkreslí a místo „poplety“, který neví, jaký hrob mu patří, je poškozeno dobré jméno Pohřební služby Bouška a správce hřbitova Technických služeb Vysoké Mýto.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.3.

Služby města Pardubic v novém

Novinkou je poptávkový formulář, ve kterém snadno a rychle můžete poptat požadovanou službu.

Společnost celý článek
20.12.

Stromeček splněných přání

Dosud největším charitativním projektem je Stromeček splněných přání, který pomůže Domovu pořídit dárky, které si jejich rodiče nemohou dovolit. Pro mnohé děti budou tyto vánoce první prožité v bezpečí, bez křiku a násilí. Projekt má jasný a transparentní záměr, kterým je zajistit konkrétní individuální vánoční dárek.

Společnost celý článek
16.11.

Letecká nehoda na pardubickém letišti byla naštěstí jen cvičná

„Využili jsme odstávky letištní plochy na letišti k realizaci taktického cvičení, které simulovalo pád dopravního letadla. Tato akce byla dlouhodobě plánovaná. Scénář byl připraven do nejmenšího detailu,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
15.5.

Město hledá firmu na odbahnění Maťáku

Podle geodetického zaměření se během více než sta let existence jezera usadilo na jeho dně na 14.000 metrů krychlových sedimentů. Pokud by nánosy bahna nebyly odstraněny, hrozí jezeru podle starosty MO I Jaroslava Menšíka zánik. V průběhu dvou let by měla být část letitých zemních nánosů odstraněna (zhruba 40 procent), obnoveny biologické vlastnosti jezera a stabilizovány erozí poškozené břehy.

Společnost celý článek
27.8.

Nejlepší je si cestu s prvňáčky nacvičit

Ti starší sice cestu do školy už dávno znají, přesto i jim doporučujeme připomenout nebezpečná místa.

Společnost celý článek
27.5.

Opět po roce je tu Mistrovství záchranných týmů HZS Pardubického kraje a skupin zařazených do IZS

Zahájení mistrovství je plánováno na 9.45 hodin. Námětem celého mistrovství je zejména poskytnutí první pomoci a záchrana osob z vody a břehů. Osoby je nutné vyhledat v terénu, provést základní ošetření a transport pomocí motorového člunu. Dále zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem. Předávání zkušeností mezi jednotlivými skupinami v záchranářské činnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting