Výroční zpráva o krizovém řízení v roce 2006

17.1.

Výroční zpráva o krizovém řízení v roce 2006

Oddělení krizového řízení kanceláře hejtmana Krajského úřadu Pardubického kraje zpracovalo výroční zprávu o své činnosti za rok 2006. Jde v pořadí už o čtvrtou zprávu od roku 2003, která popisuje události, činnost a vytvořené dokumenty v uplynulém roce v působnosti tohoto oddělení. „Rok 2006 byl v oblasti krizového řízení rokem plným událostí, které prověřily zpracované dokumenty a plány v praxi a mnohému nás naučily. Například vůbec poprvé v historii kraje byl v souvislosti s povodněmi a sesuvem svahu Hřebečského tunelu vyhlášen stav nebezpečí. Činnost krajského úřadu i samosprávy prověřila sněhová kalamita či nebezpečí šíření ptačí chřipky, lokální povodně na několika místech v kraji, ale i nález nebezpečných chemických a radioaktivních látek v nelegálním skladu ve Chvaleticích, jehož likvidace stále probíhá,“ řekl vicehejtman a místopředseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje Roman Línek. V roce 2006 se podařilo zavést jednotný geodetický systém WGS84 a nové státní mapové dílo (vojenské topografické mapy a data) v podmínkách krizového řízení Pardubického kraje a také všech 15 obcí s rozšířenou působností. Těmto obcím byla poskytována odborná pomoc, např. zpracováním metodického materiálu k vyhlašování stavu nebezpečí či proškolením tajemníků bezpečnostních rad k využívání map a dat pro geografický informační systém a GPS. Hejtman Pardubického kraje vyhlásil 25. dubna 2006 cvičení orgánů krizového řízení a složek IZS s názvem „NEBEZPEČÍ 2006“ v obci Rybitví. Vůbec poprvé v České republice se v rámci prověřování vnějšího havarijního plánu chemičky provedla preventivní evakuace obyvatel, nikoli figurantů, jak je obvyklé. Jako pozorovatelé se účastnili i zástupci z partnerského německého Vládního kraje Tübingen. „Do praxe jsme zaváděli nový zákon o ochraně utajovaných informací, který s sebou přinesl požadavky na technické i personální zajištění. Museli jsme obnovit v této souvislosti certifikát Národního bezpečnostního úřadu pro informační systém, provést nezbytné technické úpravy a připravit vše pro připojení do systému vládního utajeného spojení,“ prozrazuje vedoucí oddělní krizového řízení a tajemník krajské bezpečnostní rady Aleš Boňatovský. Oddělení krizového řízení zajišťuje servis pro Bezpečnostní radu Pardubického kraje, která se v roce 2006 sešla na třech řádných jednáních. Proběhla také dvě mimořádná jednání, která řešila v dubnu povodně a sesuv u Hřebečského tunelu, a v červnu objevení „pokladů“ v nelegálním skladu ve Chvaleticích. Oddělení je garantem přidělovaných státních i krajských dotací obcím na požární techniku, zásahy, školení a výcvik členů zřizovaných jednotek sboru dobrovolných hasičů. V loňském roce se jednalo o více jak 8 milionů korun. „Podílíme se také na různých požárních, branných a záchranářských soutěžích a akcích pro širokou veřejnost, kterými jsou např. tradiční vojensko-historická akce „CIHELNA Králíky“, „Bezpečné prázdniny na Seči“ a další,“ uzavírá Boňatovský.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.3.

Více než 900 milionů korun pro silnice v severovýchodních Čechách

Členové Výboru také schválili přidělení 66,5 milionů korun pro devatenáct nových projektů zaměřených na rozvoj školství. Například v Chroustovicích tak vybaví odborné učiliště, na lesnické akademii v Trutnově pořídí simulátor pro výuku harvestorových technologií, v Hořicích zmodernizují dílny na tamější kamenické a sochařské škole.

Společnost celý článek
31.5.

Už jste si někdy přivoněli k Solnému květu z Mallorky? Na Beko Fkvět z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh fresh festivalu ho i ochutnáte, protože Solný estivalu 2018

K solnému květu se nejenom, díky rozmanité škále příchutí čichá, ale hlavně se používá k dochucení jídel – konkrétně se s ním solí. Velmi vzácná sůl, často označovaná jako „královna solí“ nebo „kaviár mezi solemi“ se získává na Mallorce neobvyklým způsobem. Je nesmírně zdravá a má jedinečnou vlastnost zvýraznit přirozenou chuť pokrmů.

Společnost celý článek
30.3.

Vybírání parkovného u hradeckého zimáku je nezákonné

Parkovné u hradeckého stadionu od loňského srpna vybírá firma Atol, která organizuje systém parkování.

Společnost celý článek
4.6.

V Pardubicích proběhne důležitá konference

Vedle právníků z kanceláře ombudsmana budou o řešení případných problémů hovořit také terénní pracovníci.

Společnost celý článek
25.5.

Stovka balónků odnese spalovnu z Pardubic

Nebudou zde pochopitelně chybět ani zakládající a stávající členové sdružení, politici Malý, Linhart či Škařupa.

Společnost celý článek
13.2.

Moravskotřebovská Hereret zaujala v Praze

Tato živá Hereret měla navnadit potenciální turisty k návštěvě moravskotřebovského muzea.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting