Vyšel “Králický Sněžník“ a turistické karty

19.1.

Vyšel “Králický Sněžník“ a turistické karty

Vyšel “Králický Sněžník“ a turistické karty

Pardubický kraj vydal koncem roku 2008 publikaci Králický Sněžník. Jejím cílem bylo představit veřejnosti toto jedno z nejzajímavějších území Pardubického kraje a také třetí nejvyšší pohoří České republiky. Na vydání se podílela Společnost přátel přírodě blízkého lesa, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, středisko Pardubice, a řada dalších odborníků. V oblasti Králického Sněžníku je vyhlášena národní přírodní rezervace, jejímž předmětem ochrany je komplex unikátních rostlinných společenstev masivu Králického Sněžníku. V rámci soustavy Natura 2000 zde byly vymezeny ptačí oblast, jejímž předmětem ochrany je chřástal polní, a evropsky významná lokalita téhož názvu. Výčet chráněných oblastí zde doplňuje přírodní park, který byl vyhlášen již v roce 1987 jako oblast klidu a další chráněná území vyhlášená v Polsku. Samotná publikace přináší obecný popis zájmového území z hlediska geologie, geomorfologie, rostlinstva a živočišstva, popisuje historii a současnost lesního hospodaření a přináší zajímavé informace z historie Králického Sněžníku. Další část publikace - i samostatně vydané turistické karty - přináší popis čtyř vybraných úseků turistických tras, ve kterém se zájemci mohou dozvědět základní údaje o dané trase doplněné o spoustu přírodovědných i jinak turisticky zajímavých informací. Publikace je k dispozici na oddělení ochrany přírody Krajského úřadu Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.3.

Neobvyklý stroj míří do Pardubic

Původní provedení ještě s pístovým motorem vzniklo v neutrálním Švýcarsku na samém sklonku třicátých let jako průzkumný a lehký bitevní letoun. Po roce 1945 byly některé stroje upraveny pro vlek vzdušných terčů používaných při výcviku střelby z letadel i zbraní protiletadlového dělostřelectva. V polovině šedesátých let však byly již jejich motory zastaralé a mnoho let se nevyráběly.

Společnost celý článek
1.3.

V síti Indiga uvízli tři dealeři

Kriminalisté měli v rukou důkazy svědčící o velmi závažné trestné činnosti nejen těchto zadržených mužů, ale i jedné ženy.

Společnost celý článek
8.12.

Chrudimský hospic čeká rekonstrukce. Kraj na ní přidá 200 tisíc

„Stávající hospic plánuje rozšířit své služby o paliativní stacionář, tedy zařízení pro nevyléčitelně nemocné, jehož cílem je zajistit služby zejména pro onkologické pacienty ve fázi postupujícího onemocnění, kteří ještě nepotřebují lůžkový hospic, ale již nemohou být v domácím prostředí,“ uvedl krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Společnost celý článek
22.2.

V ulicích Pardubic přibudou nové kontejnery

V tomto týdnu přibudou v sídlištích Polabiny a Dubina další kontejnery, tentokrát na starý textil a obuv.

Společnost celý článek
26.4.

Rozdělte si 100 000 korun na nákupy s Palácem Pardubice

Obchodní centrum Palác Pardubice přichází se skvělou soutěží. Od 23. dubna do 22. května mají návštěvníci Paláce Pardubice možnost vyhrát každý den Dárkovou kartu do obchodů v obchodním centru v hodnotě 3500 Kč. Dohromady tak Palác Pardubice rozdá karty v celkové hodnotě 100 000 Kč.

Společnost celý článek
23.11.

Den pro dětskou knihu bude kouzelný!

První prosincovou sobotu 1. 12. 2018 se v Krajské knihovně v Pardubicích odehraje 7. ročník celostátní kampaně Den pro dětskou knihu s podtitulem Kouzelné Vánoce. Cílem této akce je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting