Vyšel “Králický Sněžník“ a turistické karty

19.1.

Vyšel “Králický Sněžník“ a turistické karty

Vyšel “Králický Sněžník“ a turistické karty

Pardubický kraj vydal koncem roku 2008 publikaci Králický Sněžník. Jejím cílem bylo představit veřejnosti toto jedno z nejzajímavějších území Pardubického kraje a také třetí nejvyšší pohoří České republiky. Na vydání se podílela Společnost přátel přírodě blízkého lesa, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, středisko Pardubice, a řada dalších odborníků. V oblasti Králického Sněžníku je vyhlášena národní přírodní rezervace, jejímž předmětem ochrany je komplex unikátních rostlinných společenstev masivu Králického Sněžníku. V rámci soustavy Natura 2000 zde byly vymezeny ptačí oblast, jejímž předmětem ochrany je chřástal polní, a evropsky významná lokalita téhož názvu. Výčet chráněných oblastí zde doplňuje přírodní park, který byl vyhlášen již v roce 1987 jako oblast klidu a další chráněná území vyhlášená v Polsku. Samotná publikace přináší obecný popis zájmového území z hlediska geologie, geomorfologie, rostlinstva a živočišstva, popisuje historii a současnost lesního hospodaření a přináší zajímavé informace z historie Králického Sněžníku. Další část publikace - i samostatně vydané turistické karty - přináší popis čtyř vybraných úseků turistických tras, ve kterém se zájemci mohou dozvědět základní údaje o dané trase doplněné o spoustu přírodovědných i jinak turisticky zajímavých informací. Publikace je k dispozici na oddělení ochrany přírody Krajského úřadu Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.4.

Registr automobilů přidá dva „úřední“ dny

Oba májové svátky, 1. i 8. května, připadají na čtvrtek, kdy si lidé běžně mohou v registru vyřizovat své záležitosti.

Společnost celý článek
18.11.

Knihkupectví Mozaika na pardubickém nádraží zahájilo výstavu fotografií Štěpána Bartoše

Výstava snímků historických událostí představuje revoluční dění, fotografie, na kterých se lidé vrátí o 25 let zpět, před pardubické divadlo, k řetězu lidských rukou nebo na pardubické Corso či k Hotelu Grand.

Společnost celý článek
5.12.

Na geoportálu přibyly informace pro stavebníky

Již delší čas lze v mapových podkladech geoportálu vyhledat například adresy domů ve městě, polohu sloupu veřejného osvětlení zadáním jeho čísla, umístění škol, brownfieldů a nahlédnout do havarijních plánů, hodnocení veřejných budov z hlediska bezbariérovosti, zjistit, jaká se připravují a aktuálně platí na Pardubicku dopravní omezení, jaká omezení stanovuje vyhláška o veřejném pořádku a podobně.

Společnost celý článek
30.6.

Poslední předprázdninový chat s primátorem

Ptát se mohou občané jako vždy na cokoli, na odpovědi má primátor ve svém kalendáři vyhrazenou jednu hodinu.

Společnost celý článek
30.11.

Primátorka: Odmítám zadlužit město kvůli letišti

Jsme rádi, že letiště máme, ostatně, bylo to právě město, které stálo u jeho zrodu.

Společnost celý článek
15.1.

Pardubičtí lidovci kritizují špatné věšení vlajek EU

Vlajku dnes zná snad každý. Bohužel poslední dobou se stále častěji setkávám s případy, že nikdo neví, jak se vyvěšuje

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting