Vyšetřování příčin požárů má svou expozici

19.7.

Vyšetřování příčin požárů má svou expozici

Vyšetřování příčin požárů má svou expozici

Ve Zbirohu byla otevřena další část expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru ČR, která během jednoho roku provozu zdvojnásobila výstavní plochu a také počet vystavovaných exponátů. Milovníci historické i novodobé hasičské techniky si přijdou na své! Ve čtvrtek 14. července 2011 byla otevřena i část expozice požární ochrany věnovaná vyšetřování příčin požárů. Můžete se seznámit s celou řadou nejčastějších příčin vzniku požárů v domácnostech, například si můžete zblízka prohlédnout vyhořelý stolní počítač, kuchyňskou mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici, propanbutanovou bombu a další drobnosti, které dokázaly způsobit skutečné požáry. Každého návštěvníka jistě překvapí, jak málo stačí, aby vznikl doma požár. Na vlastní oči zde také můžete vidět, jak vypadá vyhořelé auto, které zapálil nedopalek cigarety. Pro milovníky historie jsou připraveny kopie celých spisů o šetření vybraných požárů z 50., 70. a 90 let minulého století. Do budoucna zde bude také možné zhlédnout zajímavé záběry z šetření vybraných požárů a celkový pohled na zajímavou profesi vyšetřovatelů příčin požárů. Expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky se nachází na území města Zbiroh, v areálu HZS ČR, který je rozprostřen nedaleko zbirožského zámku. Pro návštěvníky, kteří přijedou automobily, je připravena dostatečná parkovací kapacita.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.9.

Veřejné projednávání plánů povodí

Plány oblastí povodí budou hlavními koncepčními dokumenty vodního hospodářství pro jednotlivé oblasti povodí v České republice.

Společnost celý článek
1.9.

Od září opět zveme do chrudimské Agory. Pravidelné Komunitní úterky naplní filmový klub, besedy a rukodělné workshopy

Třetí zářijové úterý je pak vyhrazeno speciální besedě, která zaujme především mužské zájemce. Hovořit se totiž bude o rybaření. Přijďte se tedy i vy pochlubit svými letními úlovky a porozprávět o tom, jak s rybařením vůbec začít.

Společnost celý článek
10.6.

Tradiční přehlídka zahraniční odborné literatury na Univerzitě Pardubice

Vystavena bude řada nejnovějších monografií, vysokoškolských učebnic a referenčních děl z oblasti přírodních věd (zejména chemie, biochemie a chemického inženýrství), technických věd, ošetřovatelství a ekonomie. Celkem bude vystaveno kolem tisíce titulů v celkové hodnotě více než 4 milionů korun.

Společnost celý článek
27.9.

Začíná DEN ARCHITEKTURY! Zpřístupní unikátní stavby a pomůže poznat města, ve kterých žijeme

Součástí DNE ARCHITEKTURY je mezinárodní filmový festival FILM A ARCHITEKTURA, který se nově rozrostl do dvaceti měst. Hlavní osu programu budou tvořit celovečerní autorské filmy se zaměřením na architekturu, tvorbu měst a design.

Společnost celý článek
31.3.

Semenářský závod Lesů ČR slaví 40 let od založení

K tomu je nutné zajistit potřebné množství osiva a z něj vypěstovat kvalitní sazenice lesních dřevin.

Společnost celý článek
14.5.

Smlouva bude podepsána v přímém přenosu

Moderní technologie umožní vzájemný audiovizuální kontakt všech přítomných.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting