Vyšetřování příčin požárů má svou expozici

19.7.

Vyšetřování příčin požárů má svou expozici

Vyšetřování příčin požárů má svou expozici

Ve Zbirohu byla otevřena další část expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru ČR, která během jednoho roku provozu zdvojnásobila výstavní plochu a také počet vystavovaných exponátů. Milovníci historické i novodobé hasičské techniky si přijdou na své! Ve čtvrtek 14. července 2011 byla otevřena i část expozice požární ochrany věnovaná vyšetřování příčin požárů. Můžete se seznámit s celou řadou nejčastějších příčin vzniku požárů v domácnostech, například si můžete zblízka prohlédnout vyhořelý stolní počítač, kuchyňskou mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici, propanbutanovou bombu a další drobnosti, které dokázaly způsobit skutečné požáry. Každého návštěvníka jistě překvapí, jak málo stačí, aby vznikl doma požár. Na vlastní oči zde také můžete vidět, jak vypadá vyhořelé auto, které zapálil nedopalek cigarety. Pro milovníky historie jsou připraveny kopie celých spisů o šetření vybraných požárů z 50., 70. a 90 let minulého století. Do budoucna zde bude také možné zhlédnout zajímavé záběry z šetření vybraných požárů a celkový pohled na zajímavou profesi vyšetřovatelů příčin požárů. Expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky se nachází na území města Zbiroh, v areálu HZS ČR, který je rozprostřen nedaleko zbirožského zámku. Pro návštěvníky, kteří přijedou automobily, je připravena dostatečná parkovací kapacita.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.2.

Městská policie u senátorky Horské. Co tu řešila? Krev!

Městská policie zamířila v pondělí vpodvečer do pardubické kanceláře místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horské. A co tu řešila? Krev!

Společnost celý článek
19.6.

Končí platnost některých občanských průkazů

Nový doklad se vydává do 30 dnů ode dne podání žádosti. Pro občany starší 15 let je výměna občanského průkazu s ohledem na jeho končící platnost zdarma.

Společnost celý článek
29.1.

Kraj hodlá převzít některé kulturní instituce

Záměr převzít od státu Soubor lidových staveb Vysočina a Muzeum loutkářských kultur schválila Rada Pardubického kraje již loni.

Společnost celý článek
18.10.

Týden vzdělávání dospělých 2016 v Pardubickém kraji V loňském roce se setkal s velkým zájmem seminář Šarky Bělohlavové věnovaný umění fotografovat

Na programu je například ukázková hodina v tvorbě a psaní do wikipedie vedená Josefem Švábem či tvorba webových stránek v prostředí Google Sites pod lektorským vedením Františka Janeby a za účasti elektronické platformy EPALE. Velké oblibě se těší semináře Jany Kasnarové. Tentokrát bude o propojení našeho myšlení s vlastním tělem.

Společnost celý článek
24.2.

Královéhradečtí lidovci chtějí tvrdě zatočit s lichváři

Lidé lehce podléhající reklamě se snadno nechávají vyburcovat do závazků, které nejsou schopni plnit.

Společnost celý článek
1.12.

Kroutil: Náš postoj k výstavbě spalovny se nemění

V tuto chvíli je třeba vyčkat na písemné vyhotovení rozsudku Nejvyššího správního soudu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting