Vysílač Krásné bude mít celý týden výpadky

30.3.

Vysílač Krásné bude mít celý týden výpadky

Vysílač Krásné bude mít celý týden výpadky

Diváci ve východních Čechách, kteří přijímají analogovou televizi nebo rozhlas z vysílače Krásné pro Pardubicko a Královéhradecko, nebo z dokrývačů závislých na tomto vysílači mohou ve vysílání zaznamenat výpadky. Před spuštěním devíti digitálních programů ve středu 31. března totiž dojde ještě k úpravám stávajícího anténního systému analogového vysílání. Ti, kteří se rozhodli ponechat si starou analogovou televizi, musí počítat s výpadky televizního signálu. "Výluka vysílače Krásné se nekoná z důvodu špatných povětrnostních podmínek a byla naplánovana na jiný termín. Nicméně platí, že před výměnou antény je nutné přesunout stávající analogové vysílání programů České televize do náhradního anténního systému," informovala mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová. "K tomu dojde 29. března v čase od 9 do 15 hodin. Tento krok je nezbytný k plánované výměně hlavní vysílací antény, která bude schopna přenášet i digitální televizní signál,“ dodala Marie Fianová. Ke konečnému vypnutí analogového vysílání se čtyřmi základními programy dojde na konci června příštího roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.10.

Tunel Hřebeč „ucpala“ těžká nehoda, naštěstí cvičně

Při cvičení byla využívána metoda třídění obětí START (S – snadná, T – terapie, A – a, R – rychlé, T – třídění), která se používá pro třídění osob postižených mimořádnou událostí v případě většího počtu obětí (zpravidla nad 10 obětí), kdy je nedostatek zdravotnického personálu vzhledem k počtu obětí.

Společnost celý článek
29.6.

Rady na prázdniny

Policisté radí občanům.

Společnost celý článek
9.1.

Novoroční Hra s herci, kteří si na nic nehrají

Zájemce o účast v soutěži prosíme o registraci u autorky a moderátorky večera, dramaturgyně Anny Hlaváčkové na e-mailové adrese hlavackova@vcd.cz, ostatní samozřejmě mohou Hru jen sledovat z pohodlí svých míst a bavit se. Na soutěžící však čekají odměny a pro výherce cena v podobě voucheru pro dvě osoby na libovolné představení z repertoáru Východočeského divadla.

Společnost celý článek
1.4.

Na práci psovodů se přijeli podívat i zahraniční hosté.

Ve dnech 25. až 29. března 2019 se uskutečnil Přebor Krajského ředitelství policie Pardubického kraje psovodů se služebními psy pro rok 2019 s mezinárodní účastí v areálu účelového zařízení krajského ředitelství v Trpišově.

Společnost celý článek
27.3.

Veletrh vědy: 3 dny plné vědy, přes 100 expozic a vstup zdarma!

Veletrh vědy letos nabídne návštěvníkům během tří dnů více než 100 expozic. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní interaktivní exponáty. Zájemci si vyzkoušejí experimenty v různých vědeckých oborech, zapojí se do workshopů a vědeckých dílen a nahlédnou vědcům doslova pod ruce!

Společnost celý článek
12.10.

Objekt kavárny v parku bude dočasně výstavním prostorem

Termín k podpisu smlouvy vypršel páteční půlnocí (3. října). Město nyní celé řízení zruší a vyvěsí nový záměr se stejnými podmínkami jako původní. „Hledání nového nájemce je proces na 3 až 4 měsíce, budoucí nájemce pak musí prostor zařídit vnitřním vybavením. Předpokládám, že otevření kavárny se tak posune až do jarních měsíců příštího roku,“ konstatovala náměstkyně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting