Vysílač Krásné bude mít celý týden výpadky

30.3.

Vysílač Krásné bude mít celý týden výpadky

Vysílač Krásné bude mít celý týden výpadky

Diváci ve východních Čechách, kteří přijímají analogovou televizi nebo rozhlas z vysílače Krásné pro Pardubicko a Královéhradecko, nebo z dokrývačů závislých na tomto vysílači mohou ve vysílání zaznamenat výpadky. Před spuštěním devíti digitálních programů ve středu 31. března totiž dojde ještě k úpravám stávajícího anténního systému analogového vysílání. Ti, kteří se rozhodli ponechat si starou analogovou televizi, musí počítat s výpadky televizního signálu. "Výluka vysílače Krásné se nekoná z důvodu špatných povětrnostních podmínek a byla naplánovana na jiný termín. Nicméně platí, že před výměnou antény je nutné přesunout stávající analogové vysílání programů České televize do náhradního anténního systému," informovala mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová. "K tomu dojde 29. března v čase od 9 do 15 hodin. Tento krok je nezbytný k plánované výměně hlavní vysílací antény, která bude schopna přenášet i digitální televizní signál,“ dodala Marie Fianová. Ke konečnému vypnutí analogového vysílání se čtyřmi základními programy dojde na konci června příštího roku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.6.

Studenti z Pardubic postavili aquarium Seashell a kulturní centrum Minerva z vlnité lepenky

Škola vítězného projektu se může těšit na ceny v hodnotě 20 tis. Kč. Školy umístěné na druhém a třetím místě vyhrají cenu v hodnotě 10 tis. Kč a 5 tis. Kč. Šest finálových škol bude nově bojovat o čtvrtou cenu v hodnotě 5 tis. Kč. Jedná se o titul „Nejlepší obal z vlnité lepenky na soutěžní stavbu“, který školy a studenti vyrobí pro bezpečnou přepravu modelu do finále.

Společnost celý článek
26.11.

Policista, nebo milenec?

Policista, který hovor ze „záchranky“ přijal, nahlédl do dostupných evidencí mobilních telefonních čísel a pod telefonem, ze kterého na záchrannou službu někdo volal, zjistil jeho majitelku. Na místo jejího bydliště byli vyslání policisté z pohotovostně eskortního oddělení a dozorčí služba z Obvodního oddělení Pardubice IV.

Společnost celý článek
2.10.

Podpora etické výchovy je důležitá

Nadační fond Josefa Luxe už od roku 2001 realizuje projekt na podporu etické výchovy na základních a středních školách.

Společnost celý článek
12.4.

Dotace do kultury a památkové péče

O poskytnutí dotací na kulturu v celkové výši 300 tisíc korun rozhodla Rada Pardubického kraje na svém 50. jednání.

Společnost celý článek
24.3.

Rekonstrukce “plavečáku“ se vrací na jednání

Aby interiéry odpovídaly zmiňované vizualizaci, bylo by třeba do nich investovat o třicet milionů více.

Společnost celý článek
3.9.

Akce "ZEBRA"

Slogan akce má upozornit chodce, že vstoupit do vozovky bez rozhlédnutí je hazardem s vlastním zdravím i životem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting