Vysílač Krásné začne vysílat digitálně

17.3.

Vysílač Krásné začne vysílat digitálně

Vysílač Krásné začne vysílat digitálně

Poslední březnový den roku 2010 se televizní diváci na Pardubicku dočkají digitálního vysílání z vysílače Krásné v Železných horách. Na obyčejnou televizní anténu tak prostřednictvím digitálního přijímače naladí místo současných čtyř hned devět televizních programů, aniž by museli za jejich příjem cokoli platit. Z Krásného bude možné digitálně přijímat současné programy ČT1, ČT2, Nova, Prima a navíc filmový kanál Nova Cinema, stanici pro mladé Prima Cool, novou komerční televizi Barrandov, zpravodajský kanál ČT24 a sportovní program ČT4. V mnoha případech však diváci budou muset nejprve upravit svoji anténu, aby mohli toto digitální vysílání přijímat. Právě startu zemského digitálního televizního vysílání na Pardubicku a způsobům úprav příjmových antén se bude věnovat konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“, kterou v pátek 26. března pořádá v rytířských sálech na zámku v Pardubicích občanské sdružení Dialog pro Pardubice. Formou dvou moderovaných diskusních bloků se na ní účastníci dozví všechny potřebné informace a budou se moci zeptat na cokoli zástupců nových digitálních programů. Účast na pardubické konferenci již potvrdil například vládní koordinátor televizní digitalizace Zdeněk Duspiva, marketingový ředitel digitální televize Barrandov Janis Sidovský, technický ředitel České televize Rudolf Pop, či technický ředitel televize Prima Patrik Slavík. Kromě digitálního vysílání z Krásného přijde řeč ale i na další způsoby příjmu digitální televize - satelit, kabelovou televizi a IPTV. Zahájením digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné začne divákům na Pardubicku patnáctiměsíční období, během kterého musí přejít z analogového na digitální příjem televize. V červnu 2011 totiž současné analogové vysílání programů ČT1, ČT2, Nova a Prima z Krásného definitivně skončí. Také tomuto plánovanému vypínání se bude věnovat konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“. Podrobný program konference najdete na internetové adrese www.pro-pardubice.cz. Jan Potůček předseda občanského sdružení Dialog pro Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.10.

Ocenění Mladý talent 2016 je slavností nadání i houževnatosti

„Setkání se žáky, kteří na cestě k úspěchu staví na svém talentu a pracovitosti, považuji za tu nejmilejší součást mé práce. Osobní příklad těchto lidí představuje pro řadu jejich vrstevníků velkou inspiraci a povzbuzení,“ říká Jana Pernicová, která ani tentokrát nezapomíná poděkovat všem, kteří se na úspěších mladých talentů podílejí. „Znovu se přesvědčujeme o tom, že vedle talentu je zapotřebí také dobrého rodinného zázemí a odborného vedení,“ dodává.

Společnost celý článek
6.8.

Druhé rockování v Cakli s výtěžkem pro stacionář

V něm mohli návštěvníci shlédnou break dancové vystoupení, vyšplhat na horolezeckou stěnu, prohlédnout si hasičskou techniku dobrovolných hasičů nebo se svést na hasičském raftu. Nechyběla samozřejmě rocková hudba v podání šesti kapel, které však vystoupili bez nároku na honorář. Vstupné na akci bylo dobrovolné s cílem věnovat výtěžek ústeckému Stacionáři.

Společnost celý článek
5.10.

Neziskovky a podnikatelé si vyzkouší pilotní burzy filantropie

Seminář je určen pro neziskové organizace a širokou veřejnost.

Společnost celý článek
15.2.

Vypůjčit peníze si přišel s nožem v ruce

Čekající návštěvník jej uchopil za oděv a pod krkem a přitiskl ke zdi.

Společnost celý článek
26.3.

Odborníci ocenili kalendář

Mezi více než devadesáti soutěžícími se rozdělovaly ceny v deseti kategoriích a město Pardubice neodešlo s prázdnou.

Společnost celý článek
7.12.

Den otevřených dveří v pivovaru proběhne 15. prosince

Během dne otevřených dveří si budou moci lidé prohlédnout například fotografie zachycující stav pivovaru před rekonstrukcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting