Vysílač Krásné začne vysílat digitálně

17.3.

Vysílač Krásné začne vysílat digitálně

Vysílač Krásné začne vysílat digitálně

Poslední březnový den roku 2010 se televizní diváci na Pardubicku dočkají digitálního vysílání z vysílače Krásné v Železných horách. Na obyčejnou televizní anténu tak prostřednictvím digitálního přijímače naladí místo současných čtyř hned devět televizních programů, aniž by museli za jejich příjem cokoli platit. Z Krásného bude možné digitálně přijímat současné programy ČT1, ČT2, Nova, Prima a navíc filmový kanál Nova Cinema, stanici pro mladé Prima Cool, novou komerční televizi Barrandov, zpravodajský kanál ČT24 a sportovní program ČT4. V mnoha případech však diváci budou muset nejprve upravit svoji anténu, aby mohli toto digitální vysílání přijímat. Právě startu zemského digitálního televizního vysílání na Pardubicku a způsobům úprav příjmových antén se bude věnovat konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“, kterou v pátek 26. března pořádá v rytířských sálech na zámku v Pardubicích občanské sdružení Dialog pro Pardubice. Formou dvou moderovaných diskusních bloků se na ní účastníci dozví všechny potřebné informace a budou se moci zeptat na cokoli zástupců nových digitálních programů. Účast na pardubické konferenci již potvrdil například vládní koordinátor televizní digitalizace Zdeněk Duspiva, marketingový ředitel digitální televize Barrandov Janis Sidovský, technický ředitel České televize Rudolf Pop, či technický ředitel televize Prima Patrik Slavík. Kromě digitálního vysílání z Krásného přijde řeč ale i na další způsoby příjmu digitální televize - satelit, kabelovou televizi a IPTV. Zahájením digitálního televizního vysílání z vysílače Krásné začne divákům na Pardubicku patnáctiměsíční období, během kterého musí přejít z analogového na digitální příjem televize. V červnu 2011 totiž současné analogové vysílání programů ČT1, ČT2, Nova a Prima z Krásného definitivně skončí. Také tomuto plánovanému vypínání se bude věnovat konference „Digitální televize přichází na Pardubicko“. Podrobný program konference najdete na internetové adrese www.pro-pardubice.cz. Jan Potůček předseda občanského sdružení Dialog pro Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.7.

SKP-CENTRUM přijde do Hlinska až příští rok

"Transformace na obecně prospěšnou společnost přinese jistější právní prostředí pro námi poskytované služby.“

Společnost celý článek
8.2.

Veřejná správa se nesmí zabývat sama sebou. Nezatěžujme zastupitele další nadbytečnou legislativou, říká hejtman Netolický

Hlavními tématy konference byla trestněprávní, soukromoprávní, politická a občanská odpovědnost komunálních politiků či aktuální legislativní návrhy z oblasti lobbingu, ochrany oznamovatele či pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu.

Společnost celý článek
13.9.

Kam na polední meníčko v Pardubicích?

Proč ztrácet čas hledáním na jednotlivých webových stránkách konkrétních restaurací, když můžete mít všechny Vaše oblíbené restaurace a jejich polední menu jako na dlani na jedné adrese.

Společnost celý článek
19.6.

Město Pardubice vypsalo výběrové řízení na zateplení dalších škol

Pardubice investovaly za posledních sedm let do zateplení mateřských a základních škol více než 445 milionů korun. Více než polovinu těchto investic uvolnilo ze svého rozpočtu město, přes 219 milionů získalo z evropských dotací a od státu prostřednictvím Státního fondu životního prostředí. Díky těmto penězům výrazně snížilo energetickou náročnost 21 školských zařízení.

Společnost celý článek
12.11.

Palác Pardubice oslaví sedmé narozeniny v hollywoodském stylu

Dokonalou iluzí filmového světa vás provede modelka a moderátorka Hana Mašlíková s moderátorem Snídaně s Novou Petrem Říbalem. A aby oslava byla opravdu dokonalá, čeká na vás také welcome drink, bary nebo třeba ochutnávky nejrůznějších dobrot.

Společnost celý článek
3.8.

Zámek Pardubice v zajetí afrických rytmů

Po úspěchu programu se proto VČM rozhodlo v září uspořádat workshop zaměřený čistě na africký tanec.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting