Výsledky voleb v Pardubickém kraji

30.10.

Výsledky voleb v Pardubickém kraji

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vyhrála v Pardubickém kraji ČSSD se ziskem 20,53 procenta hlasů, druhé skončilo hnutí ANO 2011 s 19,82 procenta a třetí byla KSČM (14,62 procenta). TOP 09 volilo 10,81 procenta voličů, KDU-ČSL 7,7 procenta, ODS 7,1 procenta a hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury 6,85 procenta hlasů. Výsledky zveřejnil Český statistický úřad.


     V poslaneckých lavicích zasedne sedm nových poslanců z deseti. Za ČSSD se do Sněmovny se nově dostal předseda představenstva nemocnic Pardubického kraje a bývalý ředitel Svitavské nemocnice Pavel Havíř a Jan Chvojka, který navazuje na své působení ve sněmovně v minulém volebním období.

Dva mandáty hnutí ANO 2011 získal bývalý ředitel Českého rozhlasu Pardubice Martin Kolovratník a primář dětského oddělení Chrudimské nemocnice David Kasal. Po tříleté přestávce se do Sněmovny vrátí komunista Václav Snopek, druhý mandát získala za KSČM Květa Matušovská. Za KDU-ČSL byl zvolen ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Jiří Junek, za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury Augustin Karel Andrle Sylor, za ODS Simeon Karamazov a za TOP 09 Jiří Skalický.
     V Pardubickém kraji se zúčastnilo voleb 19 stran a hnutí. Volební účast v regionu dosáhla 62,26 procenta.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.3.

Nejlépe se podniká v Pardubicích

„Pardubice jsou historicky průmyslovým městem a radnice si uvědomuje, že zajistit dopravu pro zaměstnance a obyvatele města je nesmírně důležité. Hlavní roli ve velkých investicích hrají někdy problematické dotace, ale my jsme si vědomi toho, že pokud se správně využijí a vše se správně spočítá, spokojeni budou všichni,“ okomentoval jeden z důvodů vítězství náměstek primátora Jan Řehounek, který za město ocenění přebíral.

Společnost celý článek
29.7.

AMERICKÝ KOSMONAUT A.FEUSTEL V PARDUBICÍCH

Besedovat můžete o cestě do kosmu s Krtkem nebo o raketoplánu Endeavour – mise STS 134.

Společnost celý článek
31.7.

Źamberk se rozrůstá do krásy

Kromě stavebních úprav dojde k obnově zeleně a parkovacích ploch.

Společnost celý článek
18.7.

Hledají se nejlepší začínající firmy

Přihlásit se může firma nebo živnostník s maximálně tříletou podnikatelskou historií, a to do 31. října 2017 zde. Stačí se vyznačovat inovativností, růstem, kladným vlivem na společnost nebo určitý sektor. Důraz je kladen především na inovace v oblasti technologií. Stranou pozornosti nezůstanou ani zajímavé příběhy zakladatelů i samotných společností. Vítěze určí celostátní porota složená z top investorů, zástupců velkých korporací a akcelerátorů z české republiky i zahraničí.

Společnost celý článek
20.4.

Začíná hlasování o největší byrokratickou absurditu

Cílem vyhlašování Absurdity roku je upozornit na to širokou veřejnost, podpořit podnikatele a přimět veřejnou správu k sebereflexi i nápravě. A to se daří. Celá řada absurdit z předchozích let už ze zákonů navždy zmizela. A to je ambicí i letošního ročníku.

Společnost celý článek
31.3.

Ministr Gandalovič navštívil Pardubický kraj

Odpoledne věnoval pozornost vyhodnocení likvidace ptačí chřipky, která postihla farmy na Orlickoústecku v létě loňského roku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting