Výsledky voleb v Pardubickém kraji

30.10.

Výsledky voleb v Pardubickém kraji

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vyhrála v Pardubickém kraji ČSSD se ziskem 20,53 procenta hlasů, druhé skončilo hnutí ANO 2011 s 19,82 procenta a třetí byla KSČM (14,62 procenta). TOP 09 volilo 10,81 procenta voličů, KDU-ČSL 7,7 procenta, ODS 7,1 procenta a hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury 6,85 procenta hlasů. Výsledky zveřejnil Český statistický úřad.


     V poslaneckých lavicích zasedne sedm nových poslanců z deseti. Za ČSSD se do Sněmovny se nově dostal předseda představenstva nemocnic Pardubického kraje a bývalý ředitel Svitavské nemocnice Pavel Havíř a Jan Chvojka, který navazuje na své působení ve sněmovně v minulém volebním období.

Dva mandáty hnutí ANO 2011 získal bývalý ředitel Českého rozhlasu Pardubice Martin Kolovratník a primář dětského oddělení Chrudimské nemocnice David Kasal. Po tříleté přestávce se do Sněmovny vrátí komunista Václav Snopek, druhý mandát získala za KSČM Květa Matušovská. Za KDU-ČSL byl zvolen ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Jiří Junek, za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury Augustin Karel Andrle Sylor, za ODS Simeon Karamazov a za TOP 09 Jiří Skalický.
     V Pardubickém kraji se zúčastnilo voleb 19 stran a hnutí. Volební účast v regionu dosáhla 62,26 procenta.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.2.

V sále Divadla 29 se hovořilo o dopravě

V Pardubicích je 59% všech cest kratších než 3 km. Je tady všude blízko. Existuje velký potenciál pro posílení role MHD, pěší a cyklistické dopravy. Tyto způsoby dopravy jsou pro takto krátké cesty nejefektivnější a mají i řadu dalších kladných dopadů na kvalitu života ve městě.

Společnost celý článek
3.10.

Index CPI 2008: Česko je mezi státy EU v poslední třetině

V rámci Evropské unie má Česko stále co dohánět, neboť zaujímá nepříliš lichotivé osmnácté místo.

Společnost celý článek
26.8.

Policejní řady posílilo 24 nových strážců zákona

K slavnostní rázu celého aktu přispěla přítomnost Čestných jednotek obou krajských ředitelství, Čestné jednotky četnické pátrací stanice Praha a v neposlední řadě Hudby Hradní stráže a policie České republiky, která svými fanfárami a dalšími skladbami událost doprovázela a podtrhovala tím slavnostní atmosféru.

Společnost celý článek
9.9.

Dny evropského dědictví 2014 otevřou pro návštěvníky historickou budovu Univerzity Pardubice v centru města

Dny evropského dědictví (European Heritage Days – EHD) jsou v celoevropském rozměru významnou kulturní událostí, která probíhá pod záštitou Rady Evropy vždy v měsíci září a těší se velkému zájmu jak milovníků historie a památek, tak běžných turistů i občanů.

Společnost celý článek
15.11.

V Paláci Pardubice se rozsvítí vánoční světla

Těšíme se na vás v neděli 26. 11. od 16 do 18 hodin v Paláci Pardubice na hlavní pasáži poblíž infostánku.

Společnost celý článek
15.9.

Mistrovství světa v požárním sportu hostil letos ruský Petrohrad.

I štafety provázela letos smůla. Po prvním pokusu uklouzl Jakub Arvai v dešti na mokrém domečku a po pádu skončil v nemocnici s přetrhanými vazy. I přesto se nám nakonec podařilo díky druhé štafetě získat v této disciplíně bronzovou medaili.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting