Výsledky voleb v Pardubickém kraji

30.10.

Výsledky voleb v Pardubickém kraji

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vyhrála v Pardubickém kraji ČSSD se ziskem 20,53 procenta hlasů, druhé skončilo hnutí ANO 2011 s 19,82 procenta a třetí byla KSČM (14,62 procenta). TOP 09 volilo 10,81 procenta voličů, KDU-ČSL 7,7 procenta, ODS 7,1 procenta a hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury 6,85 procenta hlasů. Výsledky zveřejnil Český statistický úřad.


     V poslaneckých lavicích zasedne sedm nových poslanců z deseti. Za ČSSD se do Sněmovny se nově dostal předseda představenstva nemocnic Pardubického kraje a bývalý ředitel Svitavské nemocnice Pavel Havíř a Jan Chvojka, který navazuje na své působení ve sněmovně v minulém volebním období.

Dva mandáty hnutí ANO 2011 získal bývalý ředitel Českého rozhlasu Pardubice Martin Kolovratník a primář dětského oddělení Chrudimské nemocnice David Kasal. Po tříleté přestávce se do Sněmovny vrátí komunista Václav Snopek, druhý mandát získala za KSČM Květa Matušovská. Za KDU-ČSL byl zvolen ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Jiří Junek, za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury Augustin Karel Andrle Sylor, za ODS Simeon Karamazov a za TOP 09 Jiří Skalický.
     V Pardubickém kraji se zúčastnilo voleb 19 stran a hnutí. Volební účast v regionu dosáhla 62,26 procenta.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

Protikorupční agent nebude provokatérem

Hlavní principy obsažené ve strategii vlády boje proti korupci jsou tři základní pilíře - prevence, průhlednost a postih.

Společnost celý článek
17.10.

105 obcí získá od kraje 3,2 milionu na pořízení vysílaček pro své hasiče

Povětšinou se jedná o nákup radiostanic s příslušenstvím, nákup různých druhů čerpadel nebo opravy cisternových automobilových stříkaček.

Společnost celý článek
7.11.

Doba Karla IV. ožívá v Chrudimi

Návštěvníci si mohli prohlédnout originály ze Státního okresního archivu, které se vystavují jen výjimečně. Jedná se o Chrudimský berní rejstřík z let 1399 až 1402 a nejstarší dochovanou městskou knihu s opisy městských privilegií z roku 1439, která udělili městu Chrudim Karel IV. a Václav IV. Město na vernisáž zapůjčilo dvě unikátní sakrální sošky apoštolů ze 14. století z pozlaceného bronzu. Pocházejí z blízkých Medlešic nebo okolí, ale jejich původ badatelé kladou do středověké Francie.

Společnost celý článek
9.6.

V pardubicích proběhne letošní první burza filantropie

Pardubickým zastavením však celý cyklus Burz filantropie nekončí. „Leží nám na srdci podpora neziskovým organizacím z celého Pardubického kraje. Hned příští týden, 17. června, proto proběhne Burza filantropie v Chrudimi, v říjnu následně také v Ústí nad Orlicí a Litomyšli. Díky burze a jejím ctěným donátorům vzniknou inspirativní počiny, které pomohou na mnoha místech v našem kraji“ sděluje Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu a také místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
9.11.

Uplyne 150 let od narození Otmara Vaňorného

Vaňorný byl nejvýraznější vědeckou a uměleckou osobností Vysokého Mýta v období 1. republiky.

Společnost celý článek
5.1.

Pozvánka na Svatební veletrh Pardubice 2016

Blíží se Váš velký den a zatím váháte nebo vůbec netušíte jaké si vybrat šaty, prstýnky, kytici pro nevěstu, svatební dort či jaká bude hostina? Nebo jste pouze zvědaví na svatební trendy?

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting