Vysoké Mýto: Arabelu doplňuje Barokní válečnictví

13.7.

Vysoké Mýto: Arabelu doplňuje Barokní válečnictví

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě připravilo o letošních prázdninách pro veřejnost bohatý program. V červenci a srpnu jako prázdninový dárek přichystalo pro všechny, bez rozdílu věku, výstavu kostýmů a rekvizit z natáčení úspěšného televizního seriálu Arabela.  Přijďte se na vlastní oči přesvědčit, zda kouzelný prsten plní všechna přání, zda vás cestovní kufr přenese, kamkoli budete chtít, či zda opravdu existuje kouzelný svět pohádek. To vše za doprovodu čaroděje druhé kategorie Rumburaka, krásné princezny Arabely, rodiny Majerových a mnoha dalších známých postav. Výstava je doplněna o řadu interaktivních prvků a zábavných programů. V době jejího konání v Regionálním muzeu bude vyhlášena anketa O nejoblíbenější seriálovou  postavu. Anketní lístky lze vyplnit v rámci prohlídky výstavy. V Barokním areálu na Vraclavi, v budově bývalých lázní je pak otevřena výstava Barokní válečnictví. Baroko je umělecký sloh, vládnoucí v českém prostředí v období 17. a většiny 18. století. Je to doba výrazných společenských i technických změn a válečnictví v tomto ohledu není výjimkou. S nástupem baroka odchází éra obrněných rytířů, na bojišti na sto let zavládnou pestré žoldnéřské armády a romantizovaní mušketýři. Výstava, která prostřednictvím vyobrazení, drobnějších sbírkových předmětů, replik zbraní či oděvů (na které si lze sáhnout a vyzkoušet) přiblíží základní druhy vojska s jejich výzbrojí a výstrojí v době ohraničené třicetiletou válkou a prusko-rakouským konfliktem v polovině 18. století. Výstava byla zahájena v rámci Barokních slavností již 1. května a potrvá do 30. září.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.8.

Město plánuje proměnu Palackého ulice

Nejen že by se zde měla zvýšit kvalita veřejného prostoru, přibude i nový mobiliář. „Tým se při přípravě koncepční studie zaměří také na vybavenost ulice městským mobiliářem, novým navigačním systém a počítáme i s vytvořením prostoru pro zahrádky restaurací, které by mohly toto místo oživit.

Společnost celý článek
19.7.

Radní přidají dalších 1,5 milionu na sociální služby. Prostředků od státu je stále málo

V případě, že bychom nepomohli například Centru pro zdravotně postižené Pardubického kraje, které zajišťuje sociální rehabilitaci pro občany se zdravotním postižením, tak by tato služba jistě do konce roku zanikla,"uvedl Šotola konkrétní příklad u jednoho z podpořených poskytovatelů sociálních služeb.

Společnost celý článek
1.7.

Rodiče v obavách nechávají své děti sledovat

Komunikace probíhá přes GPRS, je tedy levnější než klasické SMS zprávy.

Společnost celý článek
30.11.

Divadlo pokřtí medaili při derniéře Jitřní paní

Pamětní medaile bude slavnostně pokřtěna dnes, tedy v pondělí 30. listopadu při derniéře Jitřní paní.

Společnost celý článek
26.4.

Foxconn 4Tech ve spolupráci s ČNOPK ukázal potenciál Průmyslu 4.0 v organizacích, který je neomezený

Firmy tak dnes intenzivně přemýšlí, jak inovovat výrobní procesy, hledají cestu k vyšší efektivitě a kvalitě, ale často stále chybí konkrétní projekty a strategie, jak tyto požadavky uvést do praktického života.

Společnost celý článek
4.3.

Financování sportu potřebuje systémové změny

Financování sportu je u nás dlouhodobě podhodnoceno a zejména na sportování mládeže musíme hledat další zdroje,

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting