Vysoké Mýto: Arabelu doplňuje Barokní válečnictví

13.7.

Vysoké Mýto: Arabelu doplňuje Barokní válečnictví

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě připravilo o letošních prázdninách pro veřejnost bohatý program. V červenci a srpnu jako prázdninový dárek přichystalo pro všechny, bez rozdílu věku, výstavu kostýmů a rekvizit z natáčení úspěšného televizního seriálu Arabela.  Přijďte se na vlastní oči přesvědčit, zda kouzelný prsten plní všechna přání, zda vás cestovní kufr přenese, kamkoli budete chtít, či zda opravdu existuje kouzelný svět pohádek. To vše za doprovodu čaroděje druhé kategorie Rumburaka, krásné princezny Arabely, rodiny Majerových a mnoha dalších známých postav. Výstava je doplněna o řadu interaktivních prvků a zábavných programů. V době jejího konání v Regionálním muzeu bude vyhlášena anketa O nejoblíbenější seriálovou  postavu. Anketní lístky lze vyplnit v rámci prohlídky výstavy. V Barokním areálu na Vraclavi, v budově bývalých lázní je pak otevřena výstava Barokní válečnictví. Baroko je umělecký sloh, vládnoucí v českém prostředí v období 17. a většiny 18. století. Je to doba výrazných společenských i technických změn a válečnictví v tomto ohledu není výjimkou. S nástupem baroka odchází éra obrněných rytířů, na bojišti na sto let zavládnou pestré žoldnéřské armády a romantizovaní mušketýři. Výstava, která prostřednictvím vyobrazení, drobnějších sbírkových předmětů, replik zbraní či oděvů (na které si lze sáhnout a vyzkoušet) přiblíží základní druhy vojska s jejich výzbrojí a výstrojí v době ohraničené třicetiletou válkou a prusko-rakouským konfliktem v polovině 18. století. Výstava byla zahájena v rámci Barokních slavností již 1. května a potrvá do 30. září.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.1.

Letecké termosnímkování ochrání občany Hradce

Podobný projekt několik let běží úspěšně ve Francii. Proto ho město Hradec Králové podpořilo,“

Společnost celý článek
3.4.

Potlesk na jevišti si vychutnalo na 120 klientů sociálních služeb

„S velkou radostí jsem sledoval zaujetí všech vystupujících i těch, kteří s nimi třeba několik měsíců na jejich programech pracovali. Zároveň je skvělý i ohlas u mladého publika, které každoročně naplní Tylův dům,“ řekl bezprostředně po skončení programu Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor. „Studenti místních škol tady viděli, co lidé s hendikepem dokáží, jak se nebojí vystoupit na veřejnosti a prožívali to s nimi, fandili jim. Opět tady byla nádherná atmosféra, kvůli které sem všichni jezdí.“

Společnost celý článek
29.11.

Línek ocenil, že Kovolis roste i v době krize

K výstavbě nové haly se akciová společnost odhodlala v době, kdy do České republiky přišla krize.

Společnost celý článek
10.3.

Začínají nominace pro cenu Duhové křídlo!

Vítězi jednotlivých kategorií Duhového křídlo v loňském roce se staly spoluzakladatelka a dlouholetá ředitelka Střediska rané péče v Pardubicích Blanka Brandová, dobrovolnice a filantropka Hana Hromádková a Domov pod hradem Žampach. Zvláštní cenu obdržela Ladislava Morkesová z Krajské organizace Svazu postižených civilizačními chorobami.

Společnost celý článek
23.11.

Noc venku v Pardubicích láká na bohatý doprovodný program

Noc venku zve všechny odvážlivce, kteří mají chuť zažít pocity lidí bez domova, kteří spí na ulici, a to za každého počasí. Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 bude na dvorku SKP-CENTRUM, o.p.s., v Jungmannově ulici připraveno místo, na němž si můžete pohodlně rozložit svůj spacák na lepenku a oddat se sladkému snění

Společnost celý článek
5.3.

Nové transformační představení Léčivého divadla "SPIRITUÁLNÍ DÉŠŤ "

Představení tvoří čtyři celky - stvoření, mládí, zralost a poselství. Jejich obsah vychází i z postojů a myšlenek manželů Míly a Eduarda Tomášových a fotografa a mystika Františka Drtikola.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting