Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

28.8.

Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

Vysokomýtské náměstí se znovu promění v jedno velké staveniště. Ve dnech 17. - 19. září se zde uskuteční třetí ročník mezinárodní soutěže žáků odborných škol ŘEMESLO/SKILL 2013. Adepti stavebních profesí z několika zemí Evropy se poměří ve svých dovednostech v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb.


     „Soutěž je pro žáky odborných škol skvělou příležitostí k výměně zkušeností, pro žáky základních škol možností blíže poznat stavební řemesla a pro rodičovskou veřejnost seznámit se s novými trendy v oblasti stavebních materiálů a technologií. Jsem ráda, že tato unikátní soutěž vznikla právě v Pardubickém kraji. Zcela právem si zaslouží naši podporu,“ říká náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči.


     Soutěžní zadání jednotlivých oborů budou na sebe navazovat a na správné dodržování pracovních postupů budou dohlížet odborníci ze stavebnictví. Ti budou zároveň každý den soutěže poskytovat své rady a zkušenosti návštěvníkům. „Zájemci budou moci konzultovat své představy ohledně použití moderních stavebních systémů a technologií při stavbě a rekonstrukci bytu nebo domu, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, interiérových úprav, rozvodů vody a odpadu, instalace sanitární keramiky, vodovodních baterií, použití obkladů, dlažby a dalších designových prvků v koupelnách, při opravách balkónů a podobně,“ říká Hynek Míka z pořádající společnosti Erudio CZ. Nejvíce odborníků bude návštěvníkům soutěže k dispozici ve středu 18. září od 13 do 18 hodin.


     Důležitou součástí "týdne řemesel ve Vysokém Mýtě" bude opět prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních oborů a s praktickými ukázkami řemesel. „Zváni jsou žáci základních škol i jejich rodiče, zvláště pokud se nyní společně rozhodují, kam půjdou děti po základní škole. Budou zde mít možnost získat informace důležité pro výběr vhodného studijního nebo učebního oboru,“ upozorňuje Lenka Ulrychová ze společnosti Erudio CZ.


     Spolupořadateli soutěže jsou Pardubický kraj, město Vysoké Mýto a VOŠ stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto, partnery Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cech suché výstavby a Profesní cech obkladačů.

     Program soutěže


     Úterý 17. září
     Soutěž zedníků; soutěžní zdicí materiál Heluz a Ytong.
     Středa 18. září
     Soutěžit se bude v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb. Soutěžní zadání jednotlivých oborů na sebe budou navazovat.
     13.00 - 18.00 Poradenství pro návštěvníky soutěže - rekonstrukce bytů a domů. Nezapomeňte vzít s sebou stavební dokumentaci i pouhé náčrty svých představ.
     Čtvrtek 19. září
     Soutěžit se bude v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb.
     Dopoledne si žáci základních škol Pardubického kraje vyzkouší své dovednosti v rámci projektu Pardubického kraje zaměřeného na podporu technického vzdělávání - TECHNOhrátky. Program bude probíhat přímo na náměstí, ale také v prostorách VOŠ stavební a SŠ stavební na Komenského náměstí ve Vysokém Mýtě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

Vzdělávací centrum v Lipkách nebude, pro budovu chce město jiné využití

Záměr Centra přírodovědného a technického vzdělávání, které mělo vzniknout v areálu základních škol v hradeckých Lipkách, město opouští. Rozhodli o tom na svém dnešním zasedání zastupitelé. Pro školskou budovu postavenou podle návrhu architekta Josefa Gočára v roce 1927 tak město bude hledat jiné využití.

Společnost celý článek
2.1.

Prvním miminkem Pardubického kraje v roce 2013 je chlapeček Dominik

Prvním miminkem Pardubického kraje v roce 2013 je chlapeček Dominik

Společnost celý článek
25.6.

Poslední důležité informace k akci Tomáš Klus - Svojšice 2015

Provoz areálu: Areál se všem návštěvníkům otevře v sobotu 27. června v 15.00 hodin. Konec hudební produkce v areálu je plánován okolo 24.00 hodin, kdy se bude areál postupně uzavírat.

Společnost celý článek
18.11.

Policie vás žádá: pomozte objasnit vraždu

Na sobě měl mít hledaný tmavou bundu, pravděpodobně s šedým zdobením, a tmavé kalhoty, na zádech pak batoh.

Společnost celý článek
26.4.

Projekt Český Majáles poprvé v Pardubicích

Letos se i Pardubičtí mohou těšit na bohatý kulturní a hudební program v rámci majálesových oslav.

Společnost celý článek
2.12.

Většina starostů Svitavska je s jízdními řády spokojená

Stejně jako o den dříve ve Vysokém Mýtě, i tady se jednání zúčastnila velká skupina starostů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting