Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

28.8.

Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

Vysokomýtské náměstí se znovu promění v jedno velké staveniště. Ve dnech 17. - 19. září se zde uskuteční třetí ročník mezinárodní soutěže žáků odborných škol ŘEMESLO/SKILL 2013. Adepti stavebních profesí z několika zemí Evropy se poměří ve svých dovednostech v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb.


     „Soutěž je pro žáky odborných škol skvělou příležitostí k výměně zkušeností, pro žáky základních škol možností blíže poznat stavební řemesla a pro rodičovskou veřejnost seznámit se s novými trendy v oblasti stavebních materiálů a technologií. Jsem ráda, že tato unikátní soutěž vznikla právě v Pardubickém kraji. Zcela právem si zaslouží naši podporu,“ říká náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči.


     Soutěžní zadání jednotlivých oborů budou na sebe navazovat a na správné dodržování pracovních postupů budou dohlížet odborníci ze stavebnictví. Ti budou zároveň každý den soutěže poskytovat své rady a zkušenosti návštěvníkům. „Zájemci budou moci konzultovat své představy ohledně použití moderních stavebních systémů a technologií při stavbě a rekonstrukci bytu nebo domu, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, interiérových úprav, rozvodů vody a odpadu, instalace sanitární keramiky, vodovodních baterií, použití obkladů, dlažby a dalších designových prvků v koupelnách, při opravách balkónů a podobně,“ říká Hynek Míka z pořádající společnosti Erudio CZ. Nejvíce odborníků bude návštěvníkům soutěže k dispozici ve středu 18. září od 13 do 18 hodin.


     Důležitou součástí "týdne řemesel ve Vysokém Mýtě" bude opět prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních oborů a s praktickými ukázkami řemesel. „Zváni jsou žáci základních škol i jejich rodiče, zvláště pokud se nyní společně rozhodují, kam půjdou děti po základní škole. Budou zde mít možnost získat informace důležité pro výběr vhodného studijního nebo učebního oboru,“ upozorňuje Lenka Ulrychová ze společnosti Erudio CZ.


     Spolupořadateli soutěže jsou Pardubický kraj, město Vysoké Mýto a VOŠ stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto, partnery Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cech suché výstavby a Profesní cech obkladačů.

     Program soutěže


     Úterý 17. září
     Soutěž zedníků; soutěžní zdicí materiál Heluz a Ytong.
     Středa 18. září
     Soutěžit se bude v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb. Soutěžní zadání jednotlivých oborů na sebe budou navazovat.
     13.00 - 18.00 Poradenství pro návštěvníky soutěže - rekonstrukce bytů a domů. Nezapomeňte vzít s sebou stavební dokumentaci i pouhé náčrty svých představ.
     Čtvrtek 19. září
     Soutěžit se bude v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb.
     Dopoledne si žáci základních škol Pardubického kraje vyzkouší své dovednosti v rámci projektu Pardubického kraje zaměřeného na podporu technického vzdělávání - TECHNOhrátky. Program bude probíhat přímo na náměstí, ale také v prostorách VOŠ stavební a SŠ stavební na Komenského náměstí ve Vysokém Mýtě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.1.

MARY & POPP’S AGENCY, s.r.o. podporuje krasobruslení

Jsme rádi, že tak dochází ke spojení agentury, která poskytuje služby na velmi profesionální úrovni právě s Mistrovstvím ČR.

Společnost celý článek
30.5.

Kontejner pro humanitární Pomoc

Kontejner je určen na níže uvedené položky a volně přístupný denně 24 hodin.

Společnost celý článek
15.12.

Betlémy a betlémáře naleznete v Žamberku

Organizátoři akce letos záměrně zaměřili pozornost na jeden z nejstarších a nejkrásnějších vánočních zvyků - stavění jesliček.

Společnost celý článek
1.11.

Projekt regionální Fotbalové akademie Pardubického kraje patří mezi nejúspěšnější, říká hejtman

Akademie je v současné době plně vybavena a v průběhu roku došlo ke zkvalitnění tréninkového procesu včetně nákupu nových moderních tréninkových pomůcek. Velmi pozitivně je zástupci Fotbalové asociace České republiky hodnocena spolupráce se ZŠ Ohrazenice a naším pardubickým domovem mládeže.

Společnost celý článek
15.2.

Všechny kraje budou mít rovnocenné policejní správy

Nejpozději do 1. ledna 2012 bude v zemi 14 krajských policejních správ. Tedy přesně tolik, kolik je českých krajů.

Společnost celý článek
1.8.

O víkendu přijdou vydatné bouřky

Hasiči Pardubického kraje doporučují během bouřky nevycházet zbytečně ven. A pokud už se nacházíme venku, tak se schovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting