Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

28.8.

Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

Vysokomýtské náměstí se znovu promění v jedno velké staveniště. Ve dnech 17. - 19. září se zde uskuteční třetí ročník mezinárodní soutěže žáků odborných škol ŘEMESLO/SKILL 2013. Adepti stavebních profesí z několika zemí Evropy se poměří ve svých dovednostech v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb.


     „Soutěž je pro žáky odborných škol skvělou příležitostí k výměně zkušeností, pro žáky základních škol možností blíže poznat stavební řemesla a pro rodičovskou veřejnost seznámit se s novými trendy v oblasti stavebních materiálů a technologií. Jsem ráda, že tato unikátní soutěž vznikla právě v Pardubickém kraji. Zcela právem si zaslouží naši podporu,“ říká náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči.


     Soutěžní zadání jednotlivých oborů budou na sebe navazovat a na správné dodržování pracovních postupů budou dohlížet odborníci ze stavebnictví. Ti budou zároveň každý den soutěže poskytovat své rady a zkušenosti návštěvníkům. „Zájemci budou moci konzultovat své představy ohledně použití moderních stavebních systémů a technologií při stavbě a rekonstrukci bytu nebo domu, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, interiérových úprav, rozvodů vody a odpadu, instalace sanitární keramiky, vodovodních baterií, použití obkladů, dlažby a dalších designových prvků v koupelnách, při opravách balkónů a podobně,“ říká Hynek Míka z pořádající společnosti Erudio CZ. Nejvíce odborníků bude návštěvníkům soutěže k dispozici ve středu 18. září od 13 do 18 hodin.


     Důležitou součástí "týdne řemesel ve Vysokém Mýtě" bude opět prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních oborů a s praktickými ukázkami řemesel. „Zváni jsou žáci základních škol i jejich rodiče, zvláště pokud se nyní společně rozhodují, kam půjdou děti po základní škole. Budou zde mít možnost získat informace důležité pro výběr vhodného studijního nebo učebního oboru,“ upozorňuje Lenka Ulrychová ze společnosti Erudio CZ.


     Spolupořadateli soutěže jsou Pardubický kraj, město Vysoké Mýto a VOŠ stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto, partnery Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cech suché výstavby a Profesní cech obkladačů.

     Program soutěže


     Úterý 17. září
     Soutěž zedníků; soutěžní zdicí materiál Heluz a Ytong.
     Středa 18. září
     Soutěžit se bude v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb. Soutěžní zadání jednotlivých oborů na sebe budou navazovat.
     13.00 - 18.00 Poradenství pro návštěvníky soutěže - rekonstrukce bytů a domů. Nezapomeňte vzít s sebou stavební dokumentaci i pouhé náčrty svých představ.
     Čtvrtek 19. září
     Soutěžit se bude v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb.
     Dopoledne si žáci základních škol Pardubického kraje vyzkouší své dovednosti v rámci projektu Pardubického kraje zaměřeného na podporu technického vzdělávání - TECHNOhrátky. Program bude probíhat přímo na náměstí, ale také v prostorách VOŠ stavební a SŠ stavební na Komenského náměstí ve Vysokém Mýtě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.3.

Vysílač Krásné začne vysílat digitálně

Na obyčejnou televizní anténu tak prostřednictvím digitálního přijímače naladí místo současných čtyř hned devět programů.

Společnost celý článek
19.2.

Krajská investice uklidní dopravní situaci na Dolní Moravě

Vzhledem ke stále se zvyšujícímu zájmu turistů o středisko na Dolní Moravě se nezřídka kdy objevují dopravní komplikace. Hejtman proto informoval zastupitele Králík plánu zokruhovat silnici III/31227, čímž se uleví přetíženým jednosměrným silnicím.

Společnost celý článek
26.2.

Pro Pardubice je prioritou doprava. Hradubicko sáhá po miliardách.

Pardubicku by dotace měly pomoci například v dopravě a to nejen při výstavbě a modernizaci silnic či cyklostezek, ale také při budování inteligentního dopravního systému, který by zlepšil průjezdnost městy a v Pardubicích například i při modernizaci vozového parku a odbavovacího systému dopravního podniku, či rozšíření trolejbusových tras.

Společnost celý článek
5.5.

Veřejnost bude moci diskutovat o EU

Veřejná diskuse se uskuteční ve společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí.

Společnost celý článek
6.11.

V Dolní Čermné vysvětí obecní znak a vlajku

Dolní Čermná na Ústeckoorlicku bude v neděli 8. listopadu světit nové obecní symboly – znak a vlajku.

Společnost celý článek
19.8.

Víkend na Svitavsku bude náročný

Pořadatelé festivalu předpokládají, že festival navštíví až 4500 účastníků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting