Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

28.8.

Vysoké Mýto čeká týden stavebních řemesel

Vysokomýtské náměstí se znovu promění v jedno velké staveniště. Ve dnech 17. - 19. září se zde uskuteční třetí ročník mezinárodní soutěže žáků odborných škol ŘEMESLO/SKILL 2013. Adepti stavebních profesí z několika zemí Evropy se poměří ve svých dovednostech v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb.


     „Soutěž je pro žáky odborných škol skvělou příležitostí k výměně zkušeností, pro žáky základních škol možností blíže poznat stavební řemesla a pro rodičovskou veřejnost seznámit se s novými trendy v oblasti stavebních materiálů a technologií. Jsem ráda, že tato unikátní soutěž vznikla právě v Pardubickém kraji. Zcela právem si zaslouží naši podporu,“ říká náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči.


     Soutěžní zadání jednotlivých oborů budou na sebe navazovat a na správné dodržování pracovních postupů budou dohlížet odborníci ze stavebnictví. Ti budou zároveň každý den soutěže poskytovat své rady a zkušenosti návštěvníkům. „Zájemci budou moci konzultovat své představy ohledně použití moderních stavebních systémů a technologií při stavbě a rekonstrukci bytu nebo domu, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, interiérových úprav, rozvodů vody a odpadu, instalace sanitární keramiky, vodovodních baterií, použití obkladů, dlažby a dalších designových prvků v koupelnách, při opravách balkónů a podobně,“ říká Hynek Míka z pořádající společnosti Erudio CZ. Nejvíce odborníků bude návštěvníkům soutěže k dispozici ve středu 18. září od 13 do 18 hodin.


     Důležitou součástí "týdne řemesel ve Vysokém Mýtě" bude opět prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních oborů a s praktickými ukázkami řemesel. „Zváni jsou žáci základních škol i jejich rodiče, zvláště pokud se nyní společně rozhodují, kam půjdou děti po základní škole. Budou zde mít možnost získat informace důležité pro výběr vhodného studijního nebo učebního oboru,“ upozorňuje Lenka Ulrychová ze společnosti Erudio CZ.


     Spolupořadateli soutěže jsou Pardubický kraj, město Vysoké Mýto a VOŠ stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto, partnery Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cech suché výstavby a Profesní cech obkladačů.

     Program soutěže


     Úterý 17. září
     Soutěž zedníků; soutěžní zdicí materiál Heluz a Ytong.
     Středa 18. září
     Soutěžit se bude v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb. Soutěžní zadání jednotlivých oborů na sebe budou navazovat.
     13.00 - 18.00 Poradenství pro návštěvníky soutěže - rekonstrukce bytů a domů. Nezapomeňte vzít s sebou stavební dokumentaci i pouhé náčrty svých představ.
     Čtvrtek 19. září
     Soutěžit se bude v kategoriích zedník, obkladač, instalatér a montér suchých staveb.
     Dopoledne si žáci základních škol Pardubického kraje vyzkouší své dovednosti v rámci projektu Pardubického kraje zaměřeného na podporu technického vzdělávání - TECHNOhrátky. Program bude probíhat přímo na náměstí, ale také v prostorách VOŠ stavební a SŠ stavební na Komenského náměstí ve Vysokém Mýtě.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.1.

Pochlubte se webem obce či města

Obce a města se do soutěže budou moci přihlašovat od 3. ledna 2013 prostřednictvím stránek http://zlatyerb.obce.cz, uzávěrka je ve čtvrtek 31. ledna 2013 v 16 hodin.

Společnost celý článek
21.2.

Britský velvyslanec debatoval na Univerzitě Pardubice se studenty

Univerzitu Pardubice dnes navštívil Jeho excelence velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice Nicholas Stewart Archer. Sešel se se zástupci vedení univerzity a debatoval s pardubickými vysokoškoláky i studenty z Velké Británie, kteří jsou momentálně v Pardubicích na výměnném pobytu.

Společnost celý článek
22.8.

Ředitel pardubického informačního centra rezignoval

Svoji rezignaci předložil Martin Prorok radě města na jejím jednání v úterý 19. srpna.

Společnost celý článek
21.2.

TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků

„Náplň aktivit na šesti pracovištích v areálu v Jaselské ulici tentokrát nebude úplně kopírovat jednotlivé vyučované obory, ale v části z nich nabídne nejrůznější činnosti, při nichž se dokonale projeví všestrannost a šikovnost žáků. Poznají například grafický program Photoshop, naučí se vazbu zápisníku, vyzkoušejí si řezanou šablonu, vyvažování kol nebo seřizování světel u vozidla,“ upřesňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky. Absolventi se na pracovním trhu neztratí

Společnost celý článek
12.2.

Malé vodní elektrárny zvyšují výrobu energie

Na zvyšování výroby z vodních zdrojů společnosti mají vysoký podíl rozsáhlé rekonstrukce a opravy.

Společnost celý článek
24.8.

Na snížení platů ve školství doplatí i studenti

Královéhradečtí lidovci v čele s Jiřím Veselým proto razantně odmítají toto plánované snížení peněz.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting