Vysokomýtské letiště potřebuje rekontrukci

9.4.

Vysokomýtské letiště potřebuje rekontrukci


    
Město Vysoké Mýto zadalo zpracovat projektovou dokumentaci, na základě které by mohla být v roce 2014 podána žádost o dotaci na rekonstrukci letiště. Nové řešení předpokládá prodloužení zpevněné vzletové dráhy na délku 1100 m a doplnění souběžné pojezdové dráhy v délce cca 800 m.

Počítá se srovnávacím frézováním povrchu vzletové a přistávací dráhy, ošetřením trhlin, pokládkou nového povrchu a obnovou vodorovného značení. Vzhledem k prodloužení vzletové dráhy je třeba provést i odpovídající úpravy na osvětlení dráhy. Stávající osvětlení je provozováno pouze na výjimku, a proto je navrženo nové osvětlení celé vzletové dráhy i pojížděcích drah.Letiště ve Vysokém Mýtě, které má statut veřejného vnitrostátního letiště a mezinárodního neveřejného letiště s travnatou a i s asfaltovou přistávací plochou, slouží jak sportovním účelům, tak i pro soukromé lety. Přistávají a vzlétají zde letouny, větroně, ultralehká letadla a vrtulníky. Letiště má jednu zpevněnou vzletovou dráhu délky 600 m a dvě travnaté dráhy délky cca 1200 m. Pojezdová dráha je vyasfaltována pouze od budovy letiště ke vzletové dráze. Zpevnění vzletové dráhy i pojížděcích ploch je na konci své životnosti a přišla doba provést rekonstrukci všech stávajících povrchů.

Počátky historie letiště sahají až k roku 1912, kdy zde přistál letec a konstruktér Jan Kašpar. První hangár byl na letišti postaven firmou Carrosserie Sodomka v roce 1938. V následujících letech byla letištní plocha upravena pro vojenské účely. Za II. světové války jej používala Luftwaffe jako výcvikovou a později jako průzkumnou základnu. V poválečných letech se zde začalo rozvíjet sportovní letectví.   

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.11.

Pardubice jsou Městem pro byznys desetiletí

Ve srovnávacím výzkumu, do něhož jsou každoročně zařazována všechna města a obce s rozšířenou působností, obstály Pardubice na výbornou. Město vynesly dlouhodobě dobré výsledky, zejména v oblasti přístupu veřejné správy, na první příčku krajského žebříčku. Pardubice se tak staly z podnikatelského hlediska lídrem kraje a Městem pro byznys desetiletí.

Společnost celý článek
27.12.

Požár způsobily zapálené svíčky na adventním věnci

Hasiči požár během krátké chvíle dostali pod kontrolu.

Společnost celý článek
5.12.

Pardubický kraj bodoval v Bruselu

Kraj souhrnně představil i nejvýznamnější aktivity, které bude organizovat v rámci českého předsednictví.

Společnost celý článek
14.12.

TIC zveřejnila Globální barometr korupce 2010

Tento průzkum se realizoval již posedmé a v roce 2010 zahrnoval dosud nejvyšší počet zemí.

Společnost celý článek
8.3.

Náměstek ministra podpořil optimalizaci školství

Žáci, kteří neprokáží studijní předpoklady, začnou uvažovat také o jiných typech škol.

Společnost celý článek
4.4.

Jakému užitečnému projektu ve svém regionu dáte hlas?

Školky, školy, charitativní organizace, ústavy i nadace přihlásily do letošního 3. ročníku charitativního projektu celkem 239 svých projektů. Z nich bylo za podpory odborného garanta, Fóra dárců, a ředitelů hypermarketů vybráno 45 nejzajímavějších k hlasování veřejnosti o výši finanční podpory.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting