Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

16.10.

Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

Nejsilnější politická skupina ve Výboru regionů EU, Evropská lidová strana – Evropští demokraté (ELS-ED), zve 25 – 30 studentů, kteří studují obor Evropská studia, na plenární zasedání Výboru regionů EU v Bruselu. Jeho členem je i vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Je to výjimečná příležitost pro studenty, kteří obvykle nemají možnost přiletět do Bruselu a účastnit se zasedání evropských institucí. V průběhu necelých dvou dnů si osvěží problematiku Evropské unie a blíže se seznámí se skupinou Evropské lidové strany, která je rovněž nejsilnější frakcí i v Evropském parlamentu," uvedl vicehejtman Roman Línek, člen Výboru regionů EU. ELS-ED je přesvědčena, že studenti musí být aktivně zapojeni do debaty o Evropě a že instituce Evropské unie jim musí poskytnout více příležitostí zapojit se do jejich práce. Plenární zasedání se uskuteční ve dnech 25. a 26. listopadu 2008. Přihláška, program a další informace jsou k dispozici na internetové adrese http://www.epp.cor.europa.eu/activities/Studytrip08.html. Uzávěrka přihlášek pro uchazeče o návštěvu plenárního zasedání Výboru regionů EU je do 22. října 2008. „V průběhu listopadového plenárního zasedání Výboru regionů EU předkládají zpravodajové Evropské lidové strany celkem pět zpráv, a to na téma společná přistěhovalecká politika, cíle EU v klimatických změnách, integrační politika a mezikulturní politika, zlepšování kompetencí pro 21. století: Agenda evropské spolupráce na školách a poslední zprávou je zpravodajství o situaci na západním Balkánu," sdělil Línek. Vybraní studenti mají proto příležitost neformálně diskutovat o těchto názorech se zpravodajem, stejně jako sledovat proceduru přijetí na plenárním zasedání Výboru regionů EU. ELS-ED také organizuje informační setkání se zástupcem ELS-ED Group v Evropském parlamentu a v Evropské komisi. Náklady na cestování, jedno ubytování a stravu jsou hrazeny ze strany Výboru regionů. Pracovním jazykem pro návštěvu bude angličtina.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.10.

V Hradci Králové vzniká první dendrologická MŠ

Z mateřské školy Věkoše v Hradci Králové se stává díky dlouhodobému vzdělávacímu projektu dendrologická mateřská škola. Ve spolupráci s edukativním centrem Lesní svět nyní pedagožky z MŠ budují na zahradě školky prostor na způsob venkovní laboratoře.

Společnost celý článek
20.11.

Pardubické krematorium je v novém

Rekonstrukční práce byly rozděleny do tří etap v průběhu let 2005 - 2009, jež měly logickou návaznost.

Společnost celý článek
21.5.

Gogol na zkušebně Východočeského divadla

Hru režíruje slovenský režisér Marián Pecko, který vytvořil i divadelní scénář. Hlavní roli ztvární Martin Mejzlík.

Společnost celý článek
24.1.

Laxus obnovuje poskytování svých služeb v Pardubickém kraji

Občanské sdružení Laxus převezme od února poskytování drogových služeb v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
23.6.

Vyrazte na letní nákupy do Paláce Pardubice a vyhrajte kabelku

A kam jinam vyrazit nakupovat letní oblečení než do Paláce Pardubice? Tam totiž navíc od 11. do 30. června probíhá soutěž o 20 luxusních kabelek značky Guess a dalších 1900 cen. Jak soutěžit? Stačí si jen vyzvednout hrací knížku u hostesek na infostánku, do které budete následně sbírat samolepky.

Společnost celý článek
23.12.

Na Štědrovečerní procházku můžete vyrazit i letos

Půlnoc si 24. prosince můžete užít např. ve Východočeském divadle na tradičním hudebním setkání, nebo v pardubických kostelích na bohoslužbách. Zajít můžete také do některé z restaurací, kaváren či vináren, které mají otevřeno dlouho přes půlnoc.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting