Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

16.10.

Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

Nejsilnější politická skupina ve Výboru regionů EU, Evropská lidová strana – Evropští demokraté (ELS-ED), zve 25 – 30 studentů, kteří studují obor Evropská studia, na plenární zasedání Výboru regionů EU v Bruselu. Jeho členem je i vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Je to výjimečná příležitost pro studenty, kteří obvykle nemají možnost přiletět do Bruselu a účastnit se zasedání evropských institucí. V průběhu necelých dvou dnů si osvěží problematiku Evropské unie a blíže se seznámí se skupinou Evropské lidové strany, která je rovněž nejsilnější frakcí i v Evropském parlamentu," uvedl vicehejtman Roman Línek, člen Výboru regionů EU. ELS-ED je přesvědčena, že studenti musí být aktivně zapojeni do debaty o Evropě a že instituce Evropské unie jim musí poskytnout více příležitostí zapojit se do jejich práce. Plenární zasedání se uskuteční ve dnech 25. a 26. listopadu 2008. Přihláška, program a další informace jsou k dispozici na internetové adrese http://www.epp.cor.europa.eu/activities/Studytrip08.html. Uzávěrka přihlášek pro uchazeče o návštěvu plenárního zasedání Výboru regionů EU je do 22. října 2008. „V průběhu listopadového plenárního zasedání Výboru regionů EU předkládají zpravodajové Evropské lidové strany celkem pět zpráv, a to na téma společná přistěhovalecká politika, cíle EU v klimatických změnách, integrační politika a mezikulturní politika, zlepšování kompetencí pro 21. století: Agenda evropské spolupráce na školách a poslední zprávou je zpravodajství o situaci na západním Balkánu," sdělil Línek. Vybraní studenti mají proto příležitost neformálně diskutovat o těchto názorech se zpravodajem, stejně jako sledovat proceduru přijetí na plenárním zasedání Výboru regionů EU. ELS-ED také organizuje informační setkání se zástupcem ELS-ED Group v Evropském parlamentu a v Evropské komisi. Náklady na cestování, jedno ubytování a stravu jsou hrazeny ze strany Výboru regionů. Pracovním jazykem pro návštěvu bude angličtina.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.3.

Pardubická část Pernštejnského roku má svůj jízdní řád.

Vliv a význam rodu Pernštejnů je v Pardubicích doslova nepřehlédnutelný. Město se proto k Pernštejsnkému roku 2012 hrdí hlásí.

Společnost celý článek
18.3.

Prodejny dm v Pardubicích navštíví zoubková víla

Přijďte se svými dětmi do dm a užijte si zábavné chvilky s Veselými zoubky! Dětem libovolného věku a jejich rodičům nabídnou postupně všechny pardubické prodejny dm možnost strávit příjemné odpoledne ve společnosti kouzelných bytostí. Zoubkové víly a zoubkoví skřítci budou malým zákazníkům hravou formou radit, jak správně pečovat o zoubky.

Společnost celý článek
2.5.

Dalším čestným občanem Hradce Králové je Karel Čapek

„Zcela jistě patří Karel Čapek mezi nejznámější postavy naší novodobé historie a v jeho životě má své místo i Hradec Králové. Bezpochyby jde o jednu z nejvýznamnějších osobností, která se zde narodila nebo žila,“ říká k udělení čestného občanství primátor města Alexandr Hrabálek.

Společnost celý článek
25.6.

Předprázdninový chat s primátorem

Tento chat bude jeho poslední virtuální komunikací s občany Pardubic před prázdninami letními prázdninami.

Společnost celý článek
12.6.

Světový den proti násilí na seniorech

Na 15. června vyhlásila mezinárodní organizace INPEA - International Network for Prevention of Elderly Abuse, Světový den připomenutí násilí na seniorech - World doder Abuse Awareness Day.

Společnost celý článek
20.12.

Kraj vystavil kondolenční listiny k úmrtí Václava Havla

Hejtman Radko Martínek se s Václavem Havlem poprvé osobně setkal v době, kdy byl starostou Moravské Třebové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting