Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

16.10.

Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

Vysokoškoláci mohou navštívit zasedání Výboru regionů EU

Nejsilnější politická skupina ve Výboru regionů EU, Evropská lidová strana – Evropští demokraté (ELS-ED), zve 25 – 30 studentů, kteří studují obor Evropská studia, na plenární zasedání Výboru regionů EU v Bruselu. Jeho členem je i vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Je to výjimečná příležitost pro studenty, kteří obvykle nemají možnost přiletět do Bruselu a účastnit se zasedání evropských institucí. V průběhu necelých dvou dnů si osvěží problematiku Evropské unie a blíže se seznámí se skupinou Evropské lidové strany, která je rovněž nejsilnější frakcí i v Evropském parlamentu," uvedl vicehejtman Roman Línek, člen Výboru regionů EU. ELS-ED je přesvědčena, že studenti musí být aktivně zapojeni do debaty o Evropě a že instituce Evropské unie jim musí poskytnout více příležitostí zapojit se do jejich práce. Plenární zasedání se uskuteční ve dnech 25. a 26. listopadu 2008. Přihláška, program a další informace jsou k dispozici na internetové adrese http://www.epp.cor.europa.eu/activities/Studytrip08.html. Uzávěrka přihlášek pro uchazeče o návštěvu plenárního zasedání Výboru regionů EU je do 22. října 2008. „V průběhu listopadového plenárního zasedání Výboru regionů EU předkládají zpravodajové Evropské lidové strany celkem pět zpráv, a to na téma společná přistěhovalecká politika, cíle EU v klimatických změnách, integrační politika a mezikulturní politika, zlepšování kompetencí pro 21. století: Agenda evropské spolupráce na školách a poslední zprávou je zpravodajství o situaci na západním Balkánu," sdělil Línek. Vybraní studenti mají proto příležitost neformálně diskutovat o těchto názorech se zpravodajem, stejně jako sledovat proceduru přijetí na plenárním zasedání Výboru regionů EU. ELS-ED také organizuje informační setkání se zástupcem ELS-ED Group v Evropském parlamentu a v Evropské komisi. Náklady na cestování, jedno ubytování a stravu jsou hrazeny ze strany Výboru regionů. Pracovním jazykem pro návštěvu bude angličtina.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.6.

V pardubicích proběhne letošní první burza filantropie

Pardubickým zastavením však celý cyklus Burz filantropie nekončí. „Leží nám na srdci podpora neziskovým organizacím z celého Pardubického kraje. Hned příští týden, 17. června, proto proběhne Burza filantropie v Chrudimi, v říjnu následně také v Ústí nad Orlicí a Litomyšli. Díky burze a jejím ctěným donátorům vzniknou inspirativní počiny, které pomohou na mnoha místech v našem kraji“ sděluje Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu a také místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
4.4.

Výbor regionů o budoucnosti rozpočtu i dotací EU

Aktuálně se výbor zabýval i japonskou katastrofou a vývojem v Africe.

Společnost celý článek
6.11.

V Pardubicích si budou hrát malí i velcí již po čtvrté

Festivalové motto Nekupujte zajíce v pytli a přijďte si hry a hračky před nákupem vyzkoušet mluví samo za sebe. U většiny stánků si tak návštěvníci budou moci zkusit stavebnice, modely, karetní, deskové, postřehové nebo strategické hry a mnoho dalšího. Mezi nabídkou vystavovatelů jsou i klasicky české hračky nejen z dob našeho mládí, ale i ty současné.

Společnost celý článek
15.2.

MDŽ vytlačuje Valentýna, potvrzují obchodníci

Svátek sv. Valentýna má sice dlouhou tradici v USA, ale v našem kulturním prostředí není zažitý.

Společnost celý článek
14.12.

V sobotu to nevyšlo, zkusil to v neděli

Sobotní neúspěch tak zřejmě přivedl jednapadesátiletého muže do dalšího z holických obchodních domů.

Společnost celý článek
29.6.

Zámecká komise pošle doporučení a stanoviska

Téměř všichni se shodli na tom, že zámecký areál je atraktivní a jedinečný, ale jeho potenciál není dostatečně využitý.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting