Vysokoškolský majáles v Pardubicích

3.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích


Studentský MAJÁLES se koná v Pardubicích již od roku 1979, tedy již téměř 40 let. Bývá tradičně s příchodem jara a pěkného počasí jednou z prvních zábav v Pardubicích, konaných pod širým nebem, a akcí vítanou zejména mládeží a pardubickými vysokoškoláky.


Ve středu 4. května odpoledne v Atrium paláci Pardubice na Masarykově náměstí v Pardubicích bude zahájen letošní MAJÁLES v rámci tzv. „KRÁLOVSKÉ STŘEDY“, na níž bude zvolen a slavnostně korunován nový král/královna letošního Majálesu, kterému rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig a zástupce města - primátor Statutárního města Pardubice Martin Charvát předají vládu nad univerzitou a městem na dobu majálesových oslav. Hlavní host královské středy bude pardubická kapela Ready Kirken a další. Odpolední program v Atrium paláci Pardubice začne ve 14:00 hodin, korunovace krále Majálesu proběhne v 18:00 hodin.


Letos poprvé je v Pardubicích MAJÁLES dvoudenní - v pátek 13. května a v sobotu 14. května. Dvoudenní koncertní program se uskuteční na třech podiích na louce u koupaliště Cihelna v Pardubicích – Polabinách. Koncert je samozřejmě určen nejen vysokoškolákům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy. V pátek je budou bavit hudební skupiny jako Mandrage, Dirty Blondes, Michal Hrůza, Prague Conspiracy, Rybičky 48, Sabrage, Sto Zvířat, Voxel, Vypsaná Fixa a v sobotu pak navážou kapely Chinaski, Atmo Music, Fast Food Orchestra, Jelen, Mig 21, Monkey Business, No Name, Portless, Ready Kirken, Sebastian, Smola a Hrušky, UDG a Wohnout.


Nejmenší návštěvníky čeká během i speciální program s dětským koutkem a skákacím hradem. Odpolední program doplní partneři a pardubické sportovní kluby nejrůznějšími zábavnými a sportovními aktivitami.
Program majálesového veselí začíná v pátek 13. května ve 13:00 hodin a končí ve 22:00 hodin, v sobotu 14. května pak začíná již v 11:00 hodin dopoledne a skončí úderem půlnoci.


Pro nejvytrvalejší návštěvníky je pro oba večery připravená i After party v Hobe Music Hall Pardubice.
Vstupenky na koncert je možno zakoupit v předprodeji v síti Ticket Portal – www.ticketportal.cz za 450,- Kč + poplatky (do čtvrtka 12. května), nebo v partnerských podnicích bez poplatku, nebo přímo na místě konání bude také možnost pořídit vstupenky (dvoudenní vstupenka za 550,- Kč, vstupenka na pátek 13. května za 399,- Kč a vstupenku na sobotu za 450,- Kč).


Více informací na www.majalespardubice.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Rekonstrukce budovy pardubické reálky

V červnu loňského roku rozhodla Rada Pardubického kraje o vypsání veřejné soutěže o návrh řešení rekonstrukce.

Společnost celý článek
2.7.

Přineste víčka na Rock For People, pomůžete hendikepovaným.

„Vozíčkářům také nabídneme jim uzpůsobené zázemí například v podobě snížených barů. Tento prostor pro ně a jejich doprovod bude i jakýmsi „meeting pointem“, navíc s vlastním programem, který je samozřejmě určen i pro běžné návštěvníky festivalu,“ upozorňuje Jana Bártová, manažerka odpovědnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen.

Společnost celý článek
15.12.

Bezpečnost letiště v Pardubicích je zajištěna

Rozruch u části obyvatel transporty vyvolaly poté, co o nich obsáhle informovala média, a to v době krátce po teroristických útocích v Paříži. „Byli jsme informováni, že přeprava munice probíhá druhým rokem za dodržení všech bezpečnostních standardů. Pro správu letiště se jedná o rutinní záležitost,“ prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Společnost celý článek
26.8.

Lidovci sestavují kandidátku

Lídrem v Pardubickém kraji bude devětatřicetiletý Mgr. Jiří Junek, ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Na dalších čelných místech budou zkušená a dlouholetá starostka Dolní Rovně Iva Vinařová, krajský radní Ing. Pavel Šotola a starosta obce Osík na Litomyšlsku Ing. Karel Rothschein.

Společnost celý článek
17.3.

Abilympijská asociace staví nové integrační centrum

Slavnostním otiskem ruky při zahájení stavby politici potvrdili, že sociální aktivity budou a chtějí podporovat.

Společnost celý článek
20.6.

Ve sběru PETek kralují děti z Pardubiček

Na děti za jejich celoroční snahu čeká samozřejmě odměna. Organizátoři letos zdvojnásobili částku, kterou školy odmění, na 50.000 korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting