Vysokoškolský majáles v Pardubicích

3.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích


Studentský MAJÁLES se koná v Pardubicích již od roku 1979, tedy již téměř 40 let. Bývá tradičně s příchodem jara a pěkného počasí jednou z prvních zábav v Pardubicích, konaných pod širým nebem, a akcí vítanou zejména mládeží a pardubickými vysokoškoláky.


Ve středu 4. května odpoledne v Atrium paláci Pardubice na Masarykově náměstí v Pardubicích bude zahájen letošní MAJÁLES v rámci tzv. „KRÁLOVSKÉ STŘEDY“, na níž bude zvolen a slavnostně korunován nový král/královna letošního Majálesu, kterému rektor Univerzity Pardubice profesor Miroslav Ludwig a zástupce města - primátor Statutárního města Pardubice Martin Charvát předají vládu nad univerzitou a městem na dobu majálesových oslav. Hlavní host královské středy bude pardubická kapela Ready Kirken a další. Odpolední program v Atrium paláci Pardubice začne ve 14:00 hodin, korunovace krále Majálesu proběhne v 18:00 hodin.


Letos poprvé je v Pardubicích MAJÁLES dvoudenní - v pátek 13. května a v sobotu 14. května. Dvoudenní koncertní program se uskuteční na třech podiích na louce u koupaliště Cihelna v Pardubicích – Polabinách. Koncert je samozřejmě určen nejen vysokoškolákům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy. V pátek je budou bavit hudební skupiny jako Mandrage, Dirty Blondes, Michal Hrůza, Prague Conspiracy, Rybičky 48, Sabrage, Sto Zvířat, Voxel, Vypsaná Fixa a v sobotu pak navážou kapely Chinaski, Atmo Music, Fast Food Orchestra, Jelen, Mig 21, Monkey Business, No Name, Portless, Ready Kirken, Sebastian, Smola a Hrušky, UDG a Wohnout.


Nejmenší návštěvníky čeká během i speciální program s dětským koutkem a skákacím hradem. Odpolední program doplní partneři a pardubické sportovní kluby nejrůznějšími zábavnými a sportovními aktivitami.
Program majálesového veselí začíná v pátek 13. května ve 13:00 hodin a končí ve 22:00 hodin, v sobotu 14. května pak začíná již v 11:00 hodin dopoledne a skončí úderem půlnoci.


Pro nejvytrvalejší návštěvníky je pro oba večery připravená i After party v Hobe Music Hall Pardubice.
Vstupenky na koncert je možno zakoupit v předprodeji v síti Ticket Portal – www.ticketportal.cz za 450,- Kč + poplatky (do čtvrtka 12. května), nebo v partnerských podnicích bez poplatku, nebo přímo na místě konání bude také možnost pořídit vstupenky (dvoudenní vstupenka za 550,- Kč, vstupenka na pátek 13. května za 399,- Kč a vstupenku na sobotu za 450,- Kč).


Více informací na www.majalespardubice.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.7.

Hasiči Pardubického kraje zvažují využít nařízení kraje k zákazu pálení v přírodním prostředí

Rovněž chceme touto cestou požádat všechny spoluobčany, aby byli v této době více pozorní, aby v lese nekouřili a aby při rozdělávání ohňů na svých pozemcích dbali zvýšené opatrnosti, vyhnuli se používání přenosných vařičů i jiných zdrojů otevřeného ohně.

Společnost celý článek
4.8.

Do pardubických školek nastoupí téměř 900 nováčků

91 z nich bylo přijato v rámci druhého kola přijímacího řízení, do nějž se přihlásilo 137 dětí, které neuspěly v kole prvním.

Společnost celý článek
23.6.

Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě FIA ETTC na Slovakiaringu

Michal Matějovský má úspěšně za sebou druhý závodní podnik FIA ETCC. Jeho dějištěm byl Slovakiaring na Slovensku u města Dunajská Streda.

Společnost celý článek
3.10.

Podepsali smlouvy na dva projekty s podporou EU

Polička chce za zhruba 28 milionů korun vytvořit nové moderní centrum světového skladatele, jehož muzeum je dnes už zastaralé.

Společnost celý článek
8.3.

S ministrem Kocábem o neziskovém sektoru

V Salesiánském klubu mládeže pak prezentovala krajská samospráva spolupráci s neziskovým sektorem.

Společnost celý článek
6.4.

Čtyři sta tisíc korun pro dobrovolné záchranáře

Na území Pardubického kraje působí zejména horská služba, vodní záchranná služba, Červený kříž a kynologové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting