Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

19.7.

Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

Výstava s názvem Miminka do dlaně, která je až do 13. srpna přístupná v pardubickém nákupním středisku AFIPALACE, sugestivním způsobem  upozorňuje na vážnou problematiku předčasně narozených dětí. Ty jsou v počátku svého života často plně odkázané na intenzivní terapii s výraznou pomocí přístrojové techniky.   Avšak velmi náročné pro celou rodinu je i následující období, kdy se s pomocí odborníků rodiče snaží zvládnout všechna úskalí provázející předčasný příchod dítěte na svět. Rodinám s nedonošeným dítětem pomáhá také Dětské centrum ve Veské – zdravotnické zařízení Pardubického kraje. „Dětem je tu poskytnuta účinná fyzioterapie, rodiče jsou seznámeni s odpovídajícími výchovnými postupy, nabízíme zapůjčení pomůcek, psychologické poradenství včetně respitního pobytu dítěte dle potřeb jeho rodičů,“ potvrzuje ředitelka centra MUDr. Drahomíra Peřinová. „Cílem naší pomoci je zabezpečit rodinu s nedonošeným dítětem tak, aby všechna negativa předčasného příchodu na svět byla minimalizovaná a dítě mohlo prožít co nejkvalitnější život ve své rodině,“ dodává doktorka Peřinová.   Zahájení výstavy se zúčastnil náměstek hejtmana Roman Línek a mezi hosty nechyběly ani zástupkyně sdru žení Raná péče z Pardubic, pomáhající nastávajícím rodičům v náhlých překvapivých situacích, které jsou však s odbornou pomocí zvládnutelné. „Myslím, že je přínosné nechat se oslovit příběhy, které jsou zde zachyceny. Výstavu s dvanácti citlivě připravenými panely mohu doporučit,“ říká Roman Línek. Sezemické Dětské centrum ve Veské u Pardubic je zvláštní zdravotnické dětské zařízení pro děti a rodiče v tíživé životní situaci. Kapacita je 60 lůžek pro děti od novorozeneckého věku. V zařízení nachází přechodný domov děti vážně nemocné, opuštěné, děti vyžadující okamžitou pomoc. Pokud se rodiče rozhodnou nebo je okolnosti donutí požádat o umístění v zařízení společně se svým dítětem či ještě nenarozeným dítětem, je to možné. K těmto účelům slouží deset lůžek v samostatných pokojích. Zařízení má pověření k výkonu sociálně právní ochraně dítěte.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.1.

Kraj hodlá převzít některé kulturní instituce

Záměr převzít od státu Soubor lidových staveb Vysočina a Muzeum loutkářských kultur schválila Rada Pardubického kraje již loni.

Společnost celý článek
14.12.

Chrám na Chlumku uvítal první poutníky

Martínek tak navázal na historii poutního místa spojeného s jeho zakladatelkou.

Společnost celý článek
22.2.

Pardubický Pernštejnský rok 2012 už zná svůj program

Město ze svého speciálního grantu podpoří třináct akcí, které jsou součástí celkového pardubického programu.

Společnost celý článek
15.12.

ZOO Dvůr Králové získala ocenění

Sněhu si užívají sloni, nosorožci, různé druhy kopytníků, ale například i tygři, psi hyenoví nebo levharti.

Společnost celý článek
9.12.

Hasiči likvidovali požár adventního věnce

Svíčky umísťujeme v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů, rozhodně je nedáváme k oknům do průvanu, blízko záclon, v těsné blízkosti sedaček či jiných textilií, ani na poličku nebo skříň, neboť oheň se rychle přenese na nábytek a zařízení bytu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting