Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

19.7.

Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

Výstava s názvem Miminka do dlaně, která je až do 13. srpna přístupná v pardubickém nákupním středisku AFIPALACE, sugestivním způsobem  upozorňuje na vážnou problematiku předčasně narozených dětí. Ty jsou v počátku svého života často plně odkázané na intenzivní terapii s výraznou pomocí přístrojové techniky.   Avšak velmi náročné pro celou rodinu je i následující období, kdy se s pomocí odborníků rodiče snaží zvládnout všechna úskalí provázející předčasný příchod dítěte na svět. Rodinám s nedonošeným dítětem pomáhá také Dětské centrum ve Veské – zdravotnické zařízení Pardubického kraje. „Dětem je tu poskytnuta účinná fyzioterapie, rodiče jsou seznámeni s odpovídajícími výchovnými postupy, nabízíme zapůjčení pomůcek, psychologické poradenství včetně respitního pobytu dítěte dle potřeb jeho rodičů,“ potvrzuje ředitelka centra MUDr. Drahomíra Peřinová. „Cílem naší pomoci je zabezpečit rodinu s nedonošeným dítětem tak, aby všechna negativa předčasného příchodu na svět byla minimalizovaná a dítě mohlo prožít co nejkvalitnější život ve své rodině,“ dodává doktorka Peřinová.   Zahájení výstavy se zúčastnil náměstek hejtmana Roman Línek a mezi hosty nechyběly ani zástupkyně sdru žení Raná péče z Pardubic, pomáhající nastávajícím rodičům v náhlých překvapivých situacích, které jsou však s odbornou pomocí zvládnutelné. „Myslím, že je přínosné nechat se oslovit příběhy, které jsou zde zachyceny. Výstavu s dvanácti citlivě připravenými panely mohu doporučit,“ říká Roman Línek. Sezemické Dětské centrum ve Veské u Pardubic je zvláštní zdravotnické dětské zařízení pro děti a rodiče v tíživé životní situaci. Kapacita je 60 lůžek pro děti od novorozeneckého věku. V zařízení nachází přechodný domov děti vážně nemocné, opuštěné, děti vyžadující okamžitou pomoc. Pokud se rodiče rozhodnou nebo je okolnosti donutí požádat o umístění v zařízení společně se svým dítětem či ještě nenarozeným dítětem, je to možné. K těmto účelům slouží deset lůžek v samostatných pokojích. Zařízení má pověření k výkonu sociálně právní ochraně dítěte.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.3.

Odstávka elektrické energie v Pardubické krajské nemocnici, a.s.

Fungování lékařské pohotovost pro dospělé (není v areálu nemocnice!) není touto odstávkou dotčeno.

Společnost celý článek
4.1.

Vánoční stromky se vrací zpět do přírody

Každý sběrný vůz jich pojme 3 až 4 tuny a odváží je na kompostárnu v Dražkovicích.

Společnost celý článek
28.1.

Ministerstvo se neřídí platnými zákony ...

Odpůrci spalovny, která má stát v Rybitví, jedou dnes do Senátu. Veřejné slyšení začíná v 10 hodin a je přístupné veřejnosti.

Společnost celý článek
16.10.

Z Taxisu putoval žokej Bartoš do Pardubické krajské nemocnice

Zraněnému Bartošovi okamžitě přispěchal na pomoc primář Brož, který se již mnoho let stará o zdravotní péči jezdců na pardubickém dostihovém závodišti. A hned vzápětí už putoval do Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nejprve byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče Chirurgické kliniky a o den později byl přeložen na neurochirurgické oddělení.

Společnost celý článek
11.11.

Kontrola cizinců na Přeloučsku

Od počátku roku 2013 provedli policisté cizinecké policie ve spolupráci s dalšími útvary policie či orgány státní správy a samosprávy (inspektoráty práce, celní správou) 12.059 pobytových kontrol, z nichž 1.374 bylo kontrol míst pro výdělečnou činnost. Zkontrolovali 17.758 cizích státních příslušníků.

Společnost celý článek
18.4.

Z premiéry TECHNOhrátek ve Chvaleticích si žáci odnesli vlastnoručně vyrobené černé růže z plechu a železa

„Technické a odborné profese dnes potřebují maximální propagaci a na tom se TECHNOhrátky výrazně podílejí. Chvaletické učiliště má v této souvislosti velice dobré jméno. Přál bych si, aby platilo to, co před lety – když se řeklo Chvaletice nebo Litomyšl, byla to pro většinu zaměstnavatelů záruka kvality a schopnosti dobře ovládat veškerou techniku,“ uvedl Václav Kroutil, radní Pardubického kraje pro životní prostředí, zemědělství a venkov.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting