Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

19.7.

Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

Výstava s názvem Miminka do dlaně, která je až do 13. srpna přístupná v pardubickém nákupním středisku AFIPALACE, sugestivním způsobem  upozorňuje na vážnou problematiku předčasně narozených dětí. Ty jsou v počátku svého života často plně odkázané na intenzivní terapii s výraznou pomocí přístrojové techniky.   Avšak velmi náročné pro celou rodinu je i následující období, kdy se s pomocí odborníků rodiče snaží zvládnout všechna úskalí provázející předčasný příchod dítěte na svět. Rodinám s nedonošeným dítětem pomáhá také Dětské centrum ve Veské – zdravotnické zařízení Pardubického kraje. „Dětem je tu poskytnuta účinná fyzioterapie, rodiče jsou seznámeni s odpovídajícími výchovnými postupy, nabízíme zapůjčení pomůcek, psychologické poradenství včetně respitního pobytu dítěte dle potřeb jeho rodičů,“ potvrzuje ředitelka centra MUDr. Drahomíra Peřinová. „Cílem naší pomoci je zabezpečit rodinu s nedonošeným dítětem tak, aby všechna negativa předčasného příchodu na svět byla minimalizovaná a dítě mohlo prožít co nejkvalitnější život ve své rodině,“ dodává doktorka Peřinová.   Zahájení výstavy se zúčastnil náměstek hejtmana Roman Línek a mezi hosty nechyběly ani zástupkyně sdru žení Raná péče z Pardubic, pomáhající nastávajícím rodičům v náhlých překvapivých situacích, které jsou však s odbornou pomocí zvládnutelné. „Myslím, že je přínosné nechat se oslovit příběhy, které jsou zde zachyceny. Výstavu s dvanácti citlivě připravenými panely mohu doporučit,“ říká Roman Línek. Sezemické Dětské centrum ve Veské u Pardubic je zvláštní zdravotnické dětské zařízení pro děti a rodiče v tíživé životní situaci. Kapacita je 60 lůžek pro děti od novorozeneckého věku. V zařízení nachází přechodný domov děti vážně nemocné, opuštěné, děti vyžadující okamžitou pomoc. Pokud se rodiče rozhodnou nebo je okolnosti donutí požádat o umístění v zařízení společně se svým dítětem či ještě nenarozeným dítětem, je to možné. K těmto účelům slouží deset lůžek v samostatných pokojích. Zařízení má pověření k výkonu sociálně právní ochraně dítěte.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.3.

Dvouplošníky připomenou kulaté výročí

V letošním roce jejich elegantní vystoupení, doprovázené kouřovými efekty, připomene i osmdesáté výročí prvního vzletu tohoto cvičného dvouplošníku, jehož první exemplář se do vzduchu premiérově vznesl v dubnu 1934.

Společnost celý článek
16.5.

Guvernér ČNB na Univerzitě Pardubice

Před přednáškou se uskuteční krátké pracovní setkání guvernéra ČNB Miroslava Singera.

Společnost celý článek
2.4.

Zajímavý letoun s příběhem

Letový program Aviatické pouti přináší každoročně průřez vývojem letectví od samých počátků až po současnost.

Společnost celý článek
15.7.

Stříkačkový rekord

Ruku k dílu přiložil i radní Pardubického kraje Petr Šilar, který pomohl přepravit vodu přes česko-moravskou hranici.

Společnost celý článek
8.4.

Tyršovy sady čekají na nové rozhodnutí

Revitalizace Tyršových sadů je jedním ze stěžejních projektů Integrovaného plánu rozvoje města. Projekt na rekonstrukci parku počítal s náklady téměř 90 milionů korun, vítěz výběrového řízení nabídl cenu 88 milionů korun.

Společnost celý článek
4.4.

Letní koupaliště Flošna v Hradci Králové se připravuje na svou již desátou letní sezónu

Správa nemovitostí Hradec Králové, která letní koupaliště provozuje, již zahájila přípravu na letošní desátou letní sezónu, která začne podle počasí během měsíce května.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting