Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

19.7.

Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

Výstava Miminka do dlaně stojí za shlédnutí

Výstava s názvem Miminka do dlaně, která je až do 13. srpna přístupná v pardubickém nákupním středisku AFIPALACE, sugestivním způsobem  upozorňuje na vážnou problematiku předčasně narozených dětí. Ty jsou v počátku svého života často plně odkázané na intenzivní terapii s výraznou pomocí přístrojové techniky.   Avšak velmi náročné pro celou rodinu je i následující období, kdy se s pomocí odborníků rodiče snaží zvládnout všechna úskalí provázející předčasný příchod dítěte na svět. Rodinám s nedonošeným dítětem pomáhá také Dětské centrum ve Veské – zdravotnické zařízení Pardubického kraje. „Dětem je tu poskytnuta účinná fyzioterapie, rodiče jsou seznámeni s odpovídajícími výchovnými postupy, nabízíme zapůjčení pomůcek, psychologické poradenství včetně respitního pobytu dítěte dle potřeb jeho rodičů,“ potvrzuje ředitelka centra MUDr. Drahomíra Peřinová. „Cílem naší pomoci je zabezpečit rodinu s nedonošeným dítětem tak, aby všechna negativa předčasného příchodu na svět byla minimalizovaná a dítě mohlo prožít co nejkvalitnější život ve své rodině,“ dodává doktorka Peřinová.   Zahájení výstavy se zúčastnil náměstek hejtmana Roman Línek a mezi hosty nechyběly ani zástupkyně sdru žení Raná péče z Pardubic, pomáhající nastávajícím rodičům v náhlých překvapivých situacích, které jsou však s odbornou pomocí zvládnutelné. „Myslím, že je přínosné nechat se oslovit příběhy, které jsou zde zachyceny. Výstavu s dvanácti citlivě připravenými panely mohu doporučit,“ říká Roman Línek. Sezemické Dětské centrum ve Veské u Pardubic je zvláštní zdravotnické dětské zařízení pro děti a rodiče v tíživé životní situaci. Kapacita je 60 lůžek pro děti od novorozeneckého věku. V zařízení nachází přechodný domov děti vážně nemocné, opuštěné, děti vyžadující okamžitou pomoc. Pokud se rodiče rozhodnou nebo je okolnosti donutí požádat o umístění v zařízení společně se svým dítětem či ještě nenarozeným dítětem, je to možné. K těmto účelům slouží deset lůžek v samostatných pokojích. Zařízení má pověření k výkonu sociálně právní ochraně dítěte.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

S autobusy na Chrudimsku převládá spokojenost

Hlavní problém máme s dopravou dětí z okolních obcí do naší školy a odpoledne zpět a s dopravou lidí do zaměstnání.

Společnost celý článek
2.1.

Jehlička jen trošku píchne, malovaly děti. Nejlepší byly oceněny v Tipsport aréně

. Nebylo lehké vybrat toho nejlepšího, neboť v každé kategorii jsme měli více horkých kandidátů. Díky dobré organizaci bylo v soutěži mnoho skvělých prací. Kdybych nosil klobouk, velmi rád jej smeknu před všemi, kteří se na soutěži Děti malují dětem podíleli,“ dodal Korunka.

Společnost celý článek
11.11.

Na lanškrounském sídlišti se přemnožily kočky

Proto bude plánovaný odchyt koček avizován všemi možnými komunikačními kanály.

Společnost celý článek
14.4.

Zdechovský bude prezentovat svou novou prózu Chrudimi

Právě provokativní grafické náměty na Zdechovského novelu přitahuje pozornost umělecké veřejnosti. Ten se chce nyní věnovat dopsání poměrně rozsáhlého románu z dob první republiky inspirovaný příběhem člověka z Vysočiny, který prožil část svého života ve Východních Čechách.

Společnost celý článek
9.1.

Rekonstrukce na Zámku Pardubice začala, potrvá dva roky

Práce se samozřejmě dotknou provozu Východočeského muzea. „Po dobu rekonstrukce plánujeme nechat veřejnosti přístupné expozice Pardubice – příběh města a archeologickou expozici Proti proudu času, do odvolání bude otevřená i expozice skla. Ještě do 27. ledna mohou návštěvníci zavítat na výstavy Vášeň, čas a sklo a Pardubické proměny,“ oznámil ředitel muzea Tomáš Libánek. „Prohlídky rytířských sálů a kaple Tří králů skončí 24. února,“ dodal.

Společnost celý článek
17.9.

Týden pro duševní zdraví začíná 22. září

Již devatenáctý ročník osvětové akce Týden pro duševní zdraví začíná v pondělí 22. září 2014. Týden pořádá organizace Péče o duševní zdraví, kterou v roce 1995 založili pracovníci psychiatrického oddělení pardubické nemocnice za účelem sociální pomoci vážně duševně nemocným lidem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting