Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

21.4.

Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

Ve dnech 14. až 18. dubna 2008 proběhla v belgickém Bruselu – v prostorách Výboru regionů – výstava prezentující 56 regionů visegrádských zemí, tedy České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Výstava byla organizována ve spolupráci se zastoupeními slovenských, maďarských a polských krajů v Bruselu a s Výborem regionů. Záštitu nad ní převzal prezident Výboru regionů Luc Van den Brande. Expozici krátce navštívil v rámci své zahraniční pracovní cesty i vicehejtman Roman Línek. „Oceňuji aktivitu regionů ‚visegrádské čtyřky‘, které se snaží prezentovat jednotlivé regiony a sídelní města střední Evropy. Ukazuje to na schopnost úspěšně vyvíjet přeshraniční aktivity i v oblasti propagace jednotlivých regionů. Tato iniciativa také zesiluje celkovou pozici zemí střední Evropy v rámci Evropské unie,“ shrnul své dojmy vicehejtman Línek. „Nejen tato aktivita, ale i problematika strukturálních fondů, prezentace regionu, kulturně-společenské události, jakou byl například v nedávné době 1. reprezentační ples České republiky, a mnoho dalších činností patří mezi priority bruselského zastoupení kraje. Dnes už se všechny české aktivity v Bruselu bez aktivní participace Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu neobejdou,“ dodal Línek. Výstava “V4 REGIONY A JEJICH SÍDELNÍ MĚSTA“ je základní informací o spolupráci regionů středoevropských zemí sdružených ve Visegrádské skupině (V4). Název této skupiny vznikl podle severomaďarského městečka Visegrad, ve kterém se 15. února 1991 setkali prezidenti Československa – Václav Havel, Maďarska – Arpád Göncz a Polska – Lech Walesa. „Když byly ve všech zemích V4 ustanoveny vyšší územní celky jako samosprávně koncipované regiony s vlastními volenými zastupitelskými orgány, bylo jen otázkou času, kdy vznikne iniciativa za jejich vzájemné propojení v duchu spolupráce států, kterých jsou součástí. Stalo se tak v polském Krakově 11. října 2004, kde vzniklo Fórum regionů V4,“ vysvětlil Línek. Výstava a s ní spojená publikace byla poprvé prezentována na 2. regionálním fóru zemí V4 v Bratislavě. Výstava má putovní charakter a po úspěšném absolvování svého turné v mnohých regionech zemí V4 začala svou prezentaci i mimo regiony visegrádských zemí. Symbolicky tuto premiéru absolvovala v hlavním městě Evropy – v Bruselu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.4.

Podpory se dočkají nejen zaběhlé akce

Město uvolní peníze na podporu kultury a cestovního ruchu. Do zhruba stovky projektů vloží téměř 4,5 milionu korun, přičemž zhruba 3,5 milionu půjde do oblasti kultury a necelý milion pak poputuje do aktivit spojených s cestovním ruchem. Podpořeny budou například taneční soubory, muzea, různé jednorázové akce či takové projekty, které mají pomoci reprezentaci města.

Společnost celý článek
14.1.

Čtenáři mohou vracet knihy již do 6 biblioboxů

Potřebujete nutně vrátit knížky, ale cestu kolem knihovny neplánujete? Tento problém se čtenářům snaží ulehčit Krajská knihovna v Pardubicích. Do pardubických ulic nechala pro tytu účely nainstalovat 2 nové biblioboxy, které čtenáři naleznou na Masarykově náměstí před ČSOB pojišťovnou a před základní školou na Benešově náměstí.

Společnost celý článek
26.2.

Z nezaměstnaných cizinců se stávají podnikatelé

Cizinecká policie eviduje v současné době na Pardubicku pobyt 4200 cizinců ze třetích zemí.

Společnost celý článek
24.6.

V Afi Paláci vyroste u-rampa, kterou ovládnou extrémní disciplíny

Návštěvníci AFI Paláce mohou během celého dne obdivovat mistrovské kousky na U-rampě, skoky na kole, jízdy na koloběžce a skateboardu a dechberoucí akrobatické skoky přes překážky. Všichni zájemci si budou moci vyzkoušet na rampě své dovednosti, pod vedením zkušených borců se naučit nové triky a soutěžit o ceny.

Společnost celý článek
30.9.

Evropa se musí připravovat na dopady klimatických změn

Podle zprávy patří k nejohroženějším regionům horské a pobřežní oblasti, obzvláště Středomoří a arktická část Evropy.

Společnost celý článek
11.11.

„Už v dětství jsem navrhovala vlastní pokojíky pro panenky“, říká podnikatelka roku Hana Matějková

Své profesi se věnuje od roku 2014, přichází s novými nápady, portfolio úspěšných realizací se nadále rozšiřuje. Zisk ocenění je prozatímním vrcholem kariéry, neznamená však pomyslné usnutí na vavřínech. Hana Matějková již nyní plánuje další rozvojové aktivity, které by mohly pozitivně ovlivnit život lidí ve městě. Na začátku její cesty však byl projekt Koalice nevládek Pardubicka

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting