Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

21.4.

Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

Ve dnech 14. až 18. dubna 2008 proběhla v belgickém Bruselu – v prostorách Výboru regionů – výstava prezentující 56 regionů visegrádských zemí, tedy České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Výstava byla organizována ve spolupráci se zastoupeními slovenských, maďarských a polských krajů v Bruselu a s Výborem regionů. Záštitu nad ní převzal prezident Výboru regionů Luc Van den Brande. Expozici krátce navštívil v rámci své zahraniční pracovní cesty i vicehejtman Roman Línek. „Oceňuji aktivitu regionů ‚visegrádské čtyřky‘, které se snaží prezentovat jednotlivé regiony a sídelní města střední Evropy. Ukazuje to na schopnost úspěšně vyvíjet přeshraniční aktivity i v oblasti propagace jednotlivých regionů. Tato iniciativa také zesiluje celkovou pozici zemí střední Evropy v rámci Evropské unie,“ shrnul své dojmy vicehejtman Línek. „Nejen tato aktivita, ale i problematika strukturálních fondů, prezentace regionu, kulturně-společenské události, jakou byl například v nedávné době 1. reprezentační ples České republiky, a mnoho dalších činností patří mezi priority bruselského zastoupení kraje. Dnes už se všechny české aktivity v Bruselu bez aktivní participace Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu neobejdou,“ dodal Línek. Výstava “V4 REGIONY A JEJICH SÍDELNÍ MĚSTA“ je základní informací o spolupráci regionů středoevropských zemí sdružených ve Visegrádské skupině (V4). Název této skupiny vznikl podle severomaďarského městečka Visegrad, ve kterém se 15. února 1991 setkali prezidenti Československa – Václav Havel, Maďarska – Arpád Göncz a Polska – Lech Walesa. „Když byly ve všech zemích V4 ustanoveny vyšší územní celky jako samosprávně koncipované regiony s vlastními volenými zastupitelskými orgány, bylo jen otázkou času, kdy vznikne iniciativa za jejich vzájemné propojení v duchu spolupráce států, kterých jsou součástí. Stalo se tak v polském Krakově 11. října 2004, kde vzniklo Fórum regionů V4,“ vysvětlil Línek. Výstava a s ní spojená publikace byla poprvé prezentována na 2. regionálním fóru zemí V4 v Bratislavě. Výstava má putovní charakter a po úspěšném absolvování svého turné v mnohých regionech zemí V4 začala svou prezentaci i mimo regiony visegrádských zemí. Symbolicky tuto premiéru absolvovala v hlavním městě Evropy – v Bruselu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.2.

Špičková medicína se dělá i v krajských nemocnicích

Laparoskopické operace jsou v současné při řešení některých diagnóz jednoznačným trendem v chirurgii.

Společnost celý článek
8.6.

Hejtman odstartoval Zdravou a nemocnou přírodu

Vyhlašovatelem soutěže je Pardubický kraj společně se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Společnost celý článek
2.10.

Blíží se poslední bruslení roku 2009

Milovníci in-line bruslí budou mít v pondělí 5. října poslední možnost zúčastnit se akce Pardubice na bruslích

Společnost celý článek
22.2.

Nabízíme práci v krajské nemocnici. Zn.: Atraktivní podmínky.

Vycházíme tak vstříc studentům různých oborů, kteří mají trvalé bydliště na Vysočině.

Společnost celý článek
11.4.

Cena kraje pro Vlastu Pavlouskovou

Oceňování dobrovolníků je především poděkováním ze jejich nezištnou práci a pomoc potřebným.

Společnost celý článek
7.2.

Obnovení těžby u Lohenic a Mělic by mohlo nevratně poškodit celou lokalitu, říká hejtman Netolický po jednání se starosty

Lokalita Mělic a Lohenic je pro celé široké okolí velmi významná z hlediska rekreačních aktivit. Tento záměr by měl z mého pohledu velmi neblahý vliv na celou lokalitu Bohdanečska a Přeloučska.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting