Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

21.4.

Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

Ve dnech 14. až 18. dubna 2008 proběhla v belgickém Bruselu – v prostorách Výboru regionů – výstava prezentující 56 regionů visegrádských zemí, tedy České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Výstava byla organizována ve spolupráci se zastoupeními slovenských, maďarských a polských krajů v Bruselu a s Výborem regionů. Záštitu nad ní převzal prezident Výboru regionů Luc Van den Brande. Expozici krátce navštívil v rámci své zahraniční pracovní cesty i vicehejtman Roman Línek. „Oceňuji aktivitu regionů ‚visegrádské čtyřky‘, které se snaží prezentovat jednotlivé regiony a sídelní města střední Evropy. Ukazuje to na schopnost úspěšně vyvíjet přeshraniční aktivity i v oblasti propagace jednotlivých regionů. Tato iniciativa také zesiluje celkovou pozici zemí střední Evropy v rámci Evropské unie,“ shrnul své dojmy vicehejtman Línek. „Nejen tato aktivita, ale i problematika strukturálních fondů, prezentace regionu, kulturně-společenské události, jakou byl například v nedávné době 1. reprezentační ples České republiky, a mnoho dalších činností patří mezi priority bruselského zastoupení kraje. Dnes už se všechny české aktivity v Bruselu bez aktivní participace Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu neobejdou,“ dodal Línek. Výstava “V4 REGIONY A JEJICH SÍDELNÍ MĚSTA“ je základní informací o spolupráci regionů středoevropských zemí sdružených ve Visegrádské skupině (V4). Název této skupiny vznikl podle severomaďarského městečka Visegrad, ve kterém se 15. února 1991 setkali prezidenti Československa – Václav Havel, Maďarska – Arpád Göncz a Polska – Lech Walesa. „Když byly ve všech zemích V4 ustanoveny vyšší územní celky jako samosprávně koncipované regiony s vlastními volenými zastupitelskými orgány, bylo jen otázkou času, kdy vznikne iniciativa za jejich vzájemné propojení v duchu spolupráce států, kterých jsou součástí. Stalo se tak v polském Krakově 11. října 2004, kde vzniklo Fórum regionů V4,“ vysvětlil Línek. Výstava a s ní spojená publikace byla poprvé prezentována na 2. regionálním fóru zemí V4 v Bratislavě. Výstava má putovní charakter a po úspěšném absolvování svého turné v mnohých regionech zemí V4 začala svou prezentaci i mimo regiony visegrádských zemí. Symbolicky tuto premiéru absolvovala v hlavním městě Evropy – v Bruselu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.3.

Mezi nejlepšími sportovci a trenéry byl i krajský radní

Radní René Živný z pódia kulturního domu v Holicích skoro nesestoupil. Buď předával ceny sám, nebo je přijímal. „Velmi mě potěšilo, že jsem byl vybrán mezi nelepší trenéry, určitě k tomu přispěla naše účast na olympiádě.

Společnost celý článek
2.2.

Množí se případy fiktivních sňatků

Ze zjištěných případů je pro cizince nejrozšířenější a zároveň nejjistější forma za úplatu.

Společnost celý článek
27.12.

Na Silvestra na úřad v Pardubicích jen dopoledne

Pokladna v budově ve Štrossově ulici však bude po celý týden od 27. do 31. prosince uzavřena.

Společnost celý článek
15.9.

Hrou v petanque chtěli podpořit duševní zdraví

I když déšť sílil, hráče pétanque to nikterak nerušilo v soustředění. Ti, kteří svoji hru dohráli, vydatně fandili nebo se věnovali rozhovorům a seznamování s novými lidmi.

Společnost celý článek
27.6.

Kraj chce uchovat ,,stínání" kohouta"

V okrese Chrudim organizují stínání kohouta západně a jihozápadně od Chrudimi v obcích Kozojedy, Lány, Libkov, Markovice, Medlešice, Načešice, Pohled a Sobětuchy a v okrese Pardubice v Holicích, Rábech a Stojicích. Nově připravili hru na stínání kohouta také v Kostěnicích, kde se tuto sobotu pod záštitou hejtmana Martina Netolického uskuteční setkání tanečních souborů České besedy Pardubického kraje.

Společnost celý článek
31.5.

Evropu bez bariér chce i Pardubický kraj

Na pozvání vicehejtmana Romana Línka přijel do Pardubického kraje náměstek vicepremiéra pro evropské záležitosti Jiří Šedivý.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting