Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

21.4.

Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

Výstava o regionech zemí „Visegrádské čtyřky“

Ve dnech 14. až 18. dubna 2008 proběhla v belgickém Bruselu – v prostorách Výboru regionů – výstava prezentující 56 regionů visegrádských zemí, tedy České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Výstava byla organizována ve spolupráci se zastoupeními slovenských, maďarských a polských krajů v Bruselu a s Výborem regionů. Záštitu nad ní převzal prezident Výboru regionů Luc Van den Brande. Expozici krátce navštívil v rámci své zahraniční pracovní cesty i vicehejtman Roman Línek. „Oceňuji aktivitu regionů ‚visegrádské čtyřky‘, které se snaží prezentovat jednotlivé regiony a sídelní města střední Evropy. Ukazuje to na schopnost úspěšně vyvíjet přeshraniční aktivity i v oblasti propagace jednotlivých regionů. Tato iniciativa také zesiluje celkovou pozici zemí střední Evropy v rámci Evropské unie,“ shrnul své dojmy vicehejtman Línek. „Nejen tato aktivita, ale i problematika strukturálních fondů, prezentace regionu, kulturně-společenské události, jakou byl například v nedávné době 1. reprezentační ples České republiky, a mnoho dalších činností patří mezi priority bruselského zastoupení kraje. Dnes už se všechny české aktivity v Bruselu bez aktivní participace Zastoupení Pardubického kraje v Bruselu neobejdou,“ dodal Línek. Výstava “V4 REGIONY A JEJICH SÍDELNÍ MĚSTA“ je základní informací o spolupráci regionů středoevropských zemí sdružených ve Visegrádské skupině (V4). Název této skupiny vznikl podle severomaďarského městečka Visegrad, ve kterém se 15. února 1991 setkali prezidenti Československa – Václav Havel, Maďarska – Arpád Göncz a Polska – Lech Walesa. „Když byly ve všech zemích V4 ustanoveny vyšší územní celky jako samosprávně koncipované regiony s vlastními volenými zastupitelskými orgány, bylo jen otázkou času, kdy vznikne iniciativa za jejich vzájemné propojení v duchu spolupráce států, kterých jsou součástí. Stalo se tak v polském Krakově 11. října 2004, kde vzniklo Fórum regionů V4,“ vysvětlil Línek. Výstava a s ní spojená publikace byla poprvé prezentována na 2. regionálním fóru zemí V4 v Bratislavě. Výstava má putovní charakter a po úspěšném absolvování svého turné v mnohých regionech zemí V4 začala svou prezentaci i mimo regiony visegrádských zemí. Symbolicky tuto premiéru absolvovala v hlavním městě Evropy – v Bruselu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.12.

Ocenění Hany Demlové Medailí města Pardubice

Dne 21. listopadu 2019 udělilo Zastupitelstvo města Pardubice ocenění Medailí města Pardubic paní Ing. Haně Demlové za její dlouhodobě významný přínos pro město Pardubice.

Společnost celý článek
19.8.

Mls Pardubického kraje podruhé

Společnost Agrovenkov připravila již druhý ročník soutěže MLS Pardubického kraje 2008

Společnost celý článek
29.8.

Zpátky do školy s Palácem Pardubice

Kromě programu, který bude probíhat od 13 do 17 hodin, se můžete těšit na doprovodné soutěže v dobrodružném duchu.

Společnost celý článek
23.2.

TECHNOhrátky v Přelouči „navštívili“ Charlie Chaplin a Marilyn Monroe

Město Přelouč, jehož rozvoj je historicky spjat s rozvojem průmyslové výroby, navíc i v současné době nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. „Žije zde 9 200 obyvatel, ale zdejší zaměstnavatelé mají k dispozici až sedm tisíc pracovních míst. Podnikatelé neustále hledají kvalifikované absolventy v technických a odborných profesích,“ uvedla starostka Přelouče Irena Burešov

Společnost celý článek
6.5.

Zlato středem zájmu zloděje

Mladík by měl být vysoký okolo 180 cm, ve věku 20 – 25 let a mluví plynule česky, bez přízvuku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting